Quincy Promes aanstichter van knokpartij bij Zenit - Spartak: aanvaller moet alsnog vrezen voor straf
Met videoBijna overal ter wereld ligt het profvoetbal momenteel stil vanwege het WK in Qatar. Maar niet in Rusland, dat van de FIFA voorlopig niet mag meedoen aan internationale toernooien en kwalificatieduels. De Russische klassieker tussen Zenit Sint-Petersburg en Spartak Moskou liep zondag flink uit de hand; Quincy Promes was de aanstichter bij een opstootje dat uitmondde in een flinke matpartij.
Wedstrijden tussen Zenit Sint-Petersburg en Spartak Moskou leveren bijna altijd spektakel op. Zeker op de tribunes wordt de sfeer nog wel eens zeer onvriendelijk, maar gisteravond lieten ook de spelers zich niet onbetuigd. Lange tijd was er weinig aan de hand, maar op het moment dat Promes het aan de stok kreeg met een tegenstander sloeg de vlam volledig in de pan.
Het massale opstootje in de 99ste minuut leverde uiteindelijk zes rode kaarten op. Bij Zenit kregen Wilmar Barrios, Malcom en Rodrigão rood, bij Spartak was er rood voor Aleksandr Selikhov, Aleksandr Sobolev en Shamar Nicholson. Promes kreeg zelf dus geen kaart. In het laatste halfuur voor het opstootje waren er ook al tien gele kaarten uitgedeeld: zes aan Spartak en vier aan Zenit.
Promes ontsnapte uiteindelijk aan rood, maar daar kan volgens de Russische krant Komsomolskaja Pravda nog verandering in komen. Na goed bestuderen van de beelden blijkt dat Promes zijn tegenstander bij de keel grijpt en actief bleef deelnemen aan het opstootje. Volgens de krant is het zeer waarschijnlijk dat Promes alsnog een schorsing krijgt.
Doelpunten vielen er niet in de Russische klassieker voor 51.813 toeschouwers, die werd gespeeld in het kader van de Russische beker. Zenit won de strafschoppenserie uiteindelijk met 4-2. Wellicht dat Promes op het lijstje als vijfde penaltynemer stond, maar die mocht Spartak dus niet meer nemen.
200 duels voor Spartak Moskou
Promes speelde vandaag zijn 200ste wedstrijd voor Spartak Moskou. Daarin was de 30-jarige Amsterdammer goed voor 98 doelpunten en 48 assists. Promes vertrok in augustus 2014 voor 11,5 miljoen euro van FC Twente naar Spartak Moskou. Na een kampioenschap en prijs voor beste speler van de Russische Premier League vertrok hij in augustus 2018 voor 21 miljoen euro naar Sevilla, om een jaar later voor 15 miljoen euro naar Ajax te verkassen. Na anderhalf jaar in Amsterdam zag Ajax zich in februari 2021 genoodzaakt om Promes, die werd achtervolgd door vele incidenten en strafzaken, te verkopen. Spartak kocht hem voor 8,5 miljoen euro weer terug.
Promes kwam twee weken geleden nog in het nieuws, toen hij samen met Oranje-spits Memphis Depay een rapnummer inclusief videoclip uitbracht.
Promes viel in de zomer van 2021 nog in bij Oranje tegen Noord-Macedonië en Tsjechië, maar dat was zijn vijftigste en (voorlopig) laatste interland. Sinds december 2020 is er veel te doen rond de 30-jarige aanvaller uit Amsterdam. Promes werd eind 2020 gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij een steekpartij in juli van dat jaar.
In maart van dit jaar besloot het Openbaar Ministerie om hem te vervolgen voor poging tot moord. Toen werd ook bekend dat de telefoon van Promes werd afgetapt door de politie. Hij werd verdacht van het mede-financieren van een onderschept drugstransport van 4000 kilo cocaïne in de haven van Antwerpen. Tevens werden door Promes in telefoongesprekken met familieleden uitspraken gedaan die de steekpartij bevestigden. Ook wordt hij verdacht van deelname aan een criminele organisatie. Zijn zaak zal op 3 maart 2023 inhoudelijk worden behandeld. Op 5 maart wordt de Russische competitie hervat.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
United haalt vervanger
Erik ten Hag hekelt tackle: ‘Dit hoort niet thuis op een voetbalveld’, Christian Eriksen maanden aan de kant
Manchester United moet het voorlopig doen zonder Christian Eriksen. De Deense middenvelder liep in het FA Cup-duel met Reading van zaterdagavond (3-1 winst) een enkelblessure op en verwacht wordt dat hij zo’n drie maanden aan de kant staat. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
PREMIUM4
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM17
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
Teruglezen | Een overzicht van al het transfernieuws uit binnen- en buitenland op Deadline Day
De winterse transferperiode zit erop. Op Deadline Day gebeurde er weer een hoop in binnen- en buitenland, met de mislukte huurdeal van Hakim Ziyech als meest opvallende zaak. Lees hieronder in ons liveblog al het nieuws van 31 januari nog eens rustig terug en bekijk hier het overzicht van alle transfers van de achttien eredivisieclubs in de afgelopen maand.
-
PREMIUM4
AZ-spits Vangelis Pavlidis, misschien wel de beste spits van de eredivisie: ‘Hij gaat er nog heel veel maken’
Vangelis Pavlidis (24) maakte zaterdag een hattrick in de knotsgekke wedstrijd tegen FC Utrecht en bevestigde daarmee zijn huidige topvorm. De AZ-spits is hard op weg om een voor de club legendarische spits te worden, zo blijkt uit zijn cijfers. Misschien is hij momenteel wel de beste spits van de eredivisie. ,,Kort draaien, hard schieten, neusje voor de goal ook en sterk aan de bal.” -
-
-
José Mourinho weet het zeker: Napoli is nu al kampioen van Italië
AS Roma-coach José Mourinho heeft Napoli in de aanloop naar de wedstrijd tussen beide ploegen al uitgeroepen tot kampioen van de Serie A. De club uit Napels heeft halverwege de competitie een straatlengte voorsprong op de concurrentie. -
Trainer Al-Nassr voorspelt: ‘Cristiano Ronaldo eindigt carrière niet hier, maar in Europa’
Cristiano Ronaldo verliet Manchester United deze winter voor een lucratief avontuur in Saoedi-Arabië. Hij tekende een contract tot en met medio 2025 bij Al-Nassr, maar zijn nieuwe trainer denkt niet dat de vijfvoudig winnaar van de Ballon d’Or zijn carrière in de zandbak afsluit.