Snoeiharde conclusie medisch panel: Maradona kreeg ontoereikende zorg
Diego Maradona heeft ontoereikende medische zorg ontvangen en lag al een ‘langdurige periode in lijden’ voordat hij overleed op 25 november vorig jaar. Dat stelt een medisch panel van twintig experts dat de dood van het voetbalicoon op 60-jarige leeftijd heeft onderzocht.
De volksheld overleed op 25 november aan een hartaanval. Het Openbaar Ministerie in Argentinië had een medisch panel samengesteld van experts die zich moesten buigen over de vraag of voetbalgrootheid Diego Maradona voor zijn dood de juiste behandeling had gekregen of dat er sprake was van nalatigheid.
In een 70 pagina’s tellend document stelt het panel dat het overlijdensproces bij Maradona begon ‘zeker 12 uur’ voordat hij dood in zijn bed werd gevonden. Volgens het panel was de behandeling van de Argentijn omgeven met ‘onregelmatigheden en tekortkomingen’ en heeft het behandelend team zijn overlevingskansen ‘aan het lot’ overgelaten.
Onderzoek naar zeven personen
De experts zeggen ook dat Maradona een betere kans op overleven had gehad bij adequate behandeling in een geschikte medische kliniek. De voetbalvedette overleed in een huurhuis in een chique buurt in Buenos Aires waar hij thuiszorg kreeg. Enkele weken eerder had hij een hersenoperatie ondergaan waarbij een bloedprop was verwijderd.
Er loopt een onderzoek naar zeven personen, onder wie hersenchirurg en lijfarts Leopoldo Luque, psychiater Agustina Cosachov en psycholoog Carlos Diaz. Zij zijn aangemerkt als verdachten in de strafzaak, met onopzettelijke doodslag als formele aanklacht en kunnen hiervoor een gevangenisstraf krijgen van maximaal 15 jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
Met video
Feyenoord-spits Giménez schiet bij zege Mexico penalty hoog over tegen Suriname, 800ste goal Messi
Mexico heeft ondanks een gemiste strafschop van Feyenoord-spits Santiago Giménez gewonnen van Suriname in de Concacaf Nations League. De ploeg van de nieuwe bondscoach Diego Cocca won in Paramaribo met 2-0. De thuisploeg staat sinds september onder leiding van voormalig Oranje-international Aron Winter. -
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies. -
Voormalig Rangers-coach Steven Gerrard provoceert Celtic-fans tijdens benefietwedstrijd en wordt bekogeld
Geliefd was Steven Gerrard al niet bij de Celtic-fans. En na zaterdag zal dat nog een stuk minder zijn. In een benefietwedstrijd tussen legendes van Liverpool en Celtic daagde hij na een doelpunt de bezoekende fans uit. De ex-coach van Celtics aartsrivaal Rangers werd bekogeld met ‘flesjes en munten’. -
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt.
-
15
Bayern München zet Julian Nagelsmann op straat, Thomas Tuchel nieuwe coach De Ligt en co
Matthijs de Ligt, Daley Blind en Ryan Gravenberch hebben een nieuwe trainer bij Bayern München. Julian Nagelsmann (35) is ontslagen, Thomas Tuchel (49) volgt zijn landgenoot op. -
-
-
PREMIUM1
Het draait bij Frankrijk nóg meer om Kylian Mbappé, de beste voetballer van de wereld
Met Didier Deschamps sinds 2012 onafgebroken aan het roer weet de Franse voetballiefhebber wat hij krijgt voorgeschoteld. Het bekende reactievoetbal, met veelal weer dezelfde namen. Ook vanavond tegen Oranje in Parijs. -
Dragisa Gudelj weigert in ambulance te stappen na reanimatie op het veld en wil duel hervatten
Het was een naar moment zaterdag tijdens de wedstrijd FC Córdoba - Racing Ferrol. Dragisa Gudelj, de broer van ex-eredivisiespeler Nemanja, viel in de eerste helft om en moest gereanimeerd worden. Alsof dat nog niet heftig genoeg was, gebeurde daarna nog iets opmerkelijks.