Spurs overtuigend door in Europa League na prachtige omhaal en assists Alli
Tottenham Hotspur heeft zich als eerste club geplaatst voor de achtste finales in de Europa League. Het team van José Mourinho won vanavond in Londen met 4-0 van Wolfsberger AC, dat vorige week in de heenwedstrijd al met 1-4 werd verslagen in Boekarest. Donderdagavond zijn alle overige terugwedstrijden in de zestiende finales.
Delen per e-mail
Dele Alli was de grote man van de avond in het Tottenham Hotspur Stadium in het noordoosten van Londen. De 24-jarige aanvallende middenvelder uit Milton Keynes was dit seizoen pas goed voor twee goals en twee assists in 16 wedstrijden, maar liet vanavond weer eens zijn klasse zien. Alli scoorde na tien minuten spelen al met een prachtige omhaal. In de tweede helft gaf hij ook nog eens twee assists. Vijf minuten na rust bediende hij de Braziliaanse spits Carlos Vinícius en in de 70ste minuut gaf hij ook de pass bij de 3-0 van Gareth Bale. De linkspoot uit Wales was een minuut eerder pas ingevallen voor Erik Lamela. In de 69ste minuut moest Steven Bergwijn ook plaatsmaken voor Lucas Moura. Carlos Vinícius maakte er in de 83ste minuut ook nog 4-0 van op aangeven van Dane Scarlett, die twee minuten daarvoor was ingevallen voor uitblinker Alli. De 24-jarige Alli staat al op 239 wedstrijden voor Spurs, maar is de laatste seizoenen niet meer zo belangrijk en effectief als in zijn eerste jaren.
Tottenham Hotspur presteert in de Premier League al lange tijd zeer teleurstellend, met slechts drie punten uit de laatste zes wedstrijden. In november stond de ploeg van Mourinho nog even bovenaan, nu staat de club negende. Het is vandaag dertien jaar geleden dat Spurs een prijs won, want op 24 februari 2008 werd op Wembley de League Cup veroverd. De Europa League is voor Spurs mogelijk een ontsnappingsroute richting een Champions League-ticket voor volgend seizoen. Dat zei Mourinho afgelopen zondag zelf ook, nadat zijn ploeg met 2-1 verloor bij nummer vier West Ham United.
Wolfsberger AC, de nummer vijf van de Oostenrijkse Bundesliga, schakelde op 10 december nog Feyenoord uit in de poulefase van de Europa League.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvattingen
Horrormaand Spurs duurt voort met nederlaag bij West Ham, Leicester wint bij Aston Villa
West Ham United heeft Tottenham Hotspur al de derde nederlaag van de maand in de Premier League bezorgd. De Londense derby eindigde in 2-1. -
Dit zijn de beste smartwatches van dit moment
Smartwatches worden steeds slimmer en gevarieerder, maar welke kun je het beste kopen? We zetten samen met de redactie van Tweakers de beste opties van verschillende merken op een rij. -
Samenvatting
Lang maakt fraaie goal bij rentree, maar Club Brugge verliest bij Anderlecht
Club Brugge heeft een dure nederlaag geleden op bezoek bij Anderlecht. Noa Lang opende in de 53ste minuut de score na een fraaie actie, maar de ploeg van Vincent Kompany won uiteindelijk met 2-1 in het Lotto Park in Brussel. Anderlecht is hierdoor zo goed als zeker van deelname aan de play-offs om het kampioenschap in de Jupiler Pro League. -
Dragons' Den
Investeren in stilgevallen festivalbranche? De Dragons durven het aan met deze start-up
De barman in je broekzak. Zo omschreef Dragons’ Den-deelnemer Daniel van Drunen zijn dienst die luistert naar de naam Airchip. In de laatste aflevering van het seizoen was te zien hoe hij en zijn compagnon Jan ten Kate op zoek gingen naar een investering van 200.000 euro. Ze overtuigden Won Yip en Nikkie Plessen om beiden 150.000 euro te investeren. -
Een duurzaam interieur met tweedehands meubels: waar moet je op letten?
Het wordt steeds populairder om tweedehands meubels te kopen, maar waar moet je nu opletten voordat je de portemonnee trekt voor die vintage kledingkast.
-
Bruma scoort in kampioensduel Olympiakos tegen rivaal Panathinaikos
Olympiakos heeft voor de 46ste keer de landstitel in Griekenland veroverd. De koploper won vanavond met 3-1 van de grote rivaal Panathinaikos en is niet meer in te halen door de concurrentie. -
Lyon blijft dankzij goals Memphis meedoen in Franse titelrace
Olympique Lyon blijft meedoen om het kampioenschap in de Ligue 1. Door goals van aanvoerder Memphis Depay (2x) en Lucas Paquetá werd vanavond met 3-0 gewonnen van middenmoter Angers SCO. -
Lewandowski hervat looptraining
Robert Lewandowksi is vandaag voor het eerst sinds zijn blessure weer op het veld bij Bayern München verschenen. De Poolse spits werkte een individuele looptraining af.