Suriname eert bondscoach Gorré voor prestaties nationale ploeg
Oud-profvoetballer Dean Gorré, tegenwoordig bondscoach van het Surinaamse elftal, is door president Desi Bouterse onderscheiden. Dit gebeurde in het kader van de 44e Onafhankelijkheidsdag die Suriname maandag viert.
Gorré werd benoemd tot officier in de Orde van de Gele Ster, een van de onderscheidingen die aan niet-Surinamers verleend kan worden. De oud-speler van onder andere Feyenoord, Ajax en FC Groningen, kreeg de onderscheiding vanwege de prestaties van 'Natio', zoals het Surinaamse elftal wordt genoemd. Suriname plaatste zich voor het eerst sinds 1985 voor het voetbalkampioenschap van Noord- en Centraal-Amerika en het Caribisch gebied.
De prestaties van Natio hebben sinds twee weken ook een Nederlands tintje omdat Nederlandse voetballers met Surinaams wortels nu ook voor Suriname mogen uitkomen. De Surinaamse regering heeft dit mogelijk gemaakt door een speciaal sportpaspoort in het leven te roepen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Roger Schmidt lovend over ex-Feyenoorder Fredrik Aursnes: ‘Wist niet dat hij zó goed was’
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Donk, Biseswar en Nelom versterken Surinaams voetbalteam
Een paar dagen na de kwalificatie voor de Gold Cup heeft de Surinaamse voetbalbond zeven namen bekendgemaakt die de selectie van bondscoach Dean Gorré gaan versterken. -
24
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.
-
Primeur Suriname: eerste ticket ooit voor Gold Cup
-
-
-
met poll
Erik ten Hag over finale tegen City: ‘In Nederland hebben we de Kuip, maar Wembley is mooiste stadion ter wereld’
Het eerste seizoen van Erik ten Hag bij Manchester United leverde al een dikke voldoende op, maar morgen lonkt de kans op een absolute hoofdprijs in de FA Cup-finale tegen Manchester City. ,,In Nederland hebben we de Kuip, een heel speciale plek, maar Wembley is denk ik het mooiste stadion ter wereld.” -
PREMIUM
Hasselbaink met Suriname naar Gold Cup: ‘Een droom die uitkomt’
Nigel Hasselbaink (28) beleefde een droomavond in Nicaragua (1-2 winst) waar hij zich vannacht met Suriname voor het eerst in de geschiedenis plaatste voor de Gold Cup. De voormalige speler van Excelsior mag pas net uitkomen voor het Surinaamse elftal omdat hij over een sportpaspoort beschikt.