Tim Krul krijgt zeven Chelsea-goals om de oren, Man City ruim langs Joël Veltman en co
SamenvattingChelsea heeft vanmiddag gehakt gemaakt tegen Norwich City. Zonder de geblesseerde topspitsen Romelu Lukaku en Timo Werner werd er alsnog met liefst 7-0 gewonnen op Stamford Bridge. Mason Mount (ex-Vitesse) was met een hattrick de grote man.
Doelman Tim Krul van Norwich hield de vorige twee wedstrijden zijn doel schoon, maar in Londen was het al na acht minuten raak toen Mount van afstand het net vond. Tien minuten later verdubbelde Callum Hudson-Odoi, de vervanger van de eveneens geblesseerde Christian Pulisic, de score: 2-0. Voor Hudson-Odoi was dat zijn eerste doelpunt van het seizoen.
Toen rechtsback Reece James op slag van rust de 3-0 voor zijn rekening nam, was het duel eigenlijk al gespeeld. Chelsea speelde zonder al die topaanvallers een van zijn beste wedstrijden van het seizoen en de 4-0 van Ben Chillwell was dan ook niet meer dan verdiend. Een ongelukkig van richting veranderde voorzet van Hudson-Odoi betekende de 5-0 en niet veel later kreeg Benjamin Gibson zijn tweede gele kaart, waardoor Norwich ook nog met tien man door moest.
Met inmiddels ook Hakim Ziyech als invaller voor Hudson-Odoi binnen de lijnen - zelfs met alle afwezigen kreeg de oud-Ajacied geen basisplaats - liep Chelsea uit naar 6-0 door een rake penalty van Mount. De eerste inzet van de Engelse international werd nog gestopt door Krul, maar de Nederlander kwam te vroeg van zijn lijn. Daarom mocht Mount het nog eens proberen. In de extra tijd completeerde Mount zijn hattrick: 7-0.
Gelijkspel Struijk en Summerville
Met Pascal Struijk als basisspeler en Crysencio Summerville als invaller heeft Leeds United op het eigen Elland Road in de slotfase een punt veilig gesteld tegen Wolverhampton Wanderers. Hwang Hee-Chan maakte in de tiende minuut de openingstreffer, in blessuretijd scoorde Rodrigo de gelijkmaker: 1-1. Summerville kwam na 53 minuten in het veld. Ki-Jana Hoever viel in de 83ste minuut in.
De ‘Wolves’ hebben vijftien punten na negen wedstrijden. Leeds United heeft zes punten en staat daarmee net boven de degradatiestreep.
Watford pakte op bezoek bij Everton drie punten. Mede door een hattrick van de Noor Joshua King won Watford in Liverpool met 5-2. Erik Pieters zag als invaller hoe zijn club Burnley gelijkspeelde bij Southampton: 2-2. Ook bij het duel tussen Crystal Palace en Newcastle United kwam geen winnaar: 1-1.
Manchester City
Later op de avond maakte Manchester City korte metten met het Brighton & Hove Albion van Joël Veltman, die de hele wedstrijd speelde. De voormalig Ajacied kon niet voorkomen dat Manchester City liefst vier goals maakte: Ilkay Gündogan en Phil Foden (twee goals) verschenen al in de eerste helft op het scoreformulier. Na een 0-3 ruststand hield Brighton de schade na rust nog enigszins beperkt. Alexis Mac Allister maakte negen minuten voor tijd de 1-3 vanaf de stip, waarna het slotakkoord diep in blessuretijd nog was voor Riyah Mahrez: 1-4. Daardoor staan The Citizens nu weer twee punten achter koploper Chelsea.
Uitslagen Premier League
Chelsea - Norwich City 7-0
Crystal Palace - Newcastle United 1-1
Everton - Watford 2-5
Leeds United - Wolverhampton Wanderers 1-1
Southampton - Burnley 2-2
Brighton & Hove Albion - Manchester City 1-4
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Het droomhuis van Daan (27) bleek een complete bouwval: ‘Keurder noemde het een kaartenhuis’
Huizenkopers hebben vaak geen flauw benul van funderingsproblemen, bleek onlangs uit onderzoek. Niet vreemd, als er op Funda vaak niets over staat. Het overkwam Daan (27) uit Utrecht, die bijna een ‘kaartenhuis’ kocht. -
Zware straf dreigt voor Manchester City: club Nathan Aké reageert op aanklachten Premier League
De Premier League heeft Manchester City aangeklaagd voor het overtreden van de financiële regels. In totaal gaat het om vier verschillende aanklachten, voor diverse overtredingen die teruggaan tot in het seizoen 2009-2010. -
video
Grote zorgen bij Chelsea om enkelblessure Lukaku
Hoewel Chelsea woensdagavond in de Champions League zonder problemen afrekende met het Zweedse Malmö (4-0), waren er toch grote zorgen. Romelu Lukaku moest geblesseerd het veld verlaten en ligt voor onbepaalde tijd in de lappenmand. -
Wat we kunnen leren van praten over onze stoelgang: ‘We hebben allemaal weleens diarree’
Mensen vinden het vaak ongemakkelijk om over diarree te praten of om ermee naar de huisarts te gaan. Vaak is deze dunne ontlasting vrij onschuldig, maar wanneer is het slim om naar de dokter te gaan? En wat doe je als een kind diarree heeft? -
Officieel: Domenico Tedesco (37) volgt Roberto Martínez op als bondscoach van België
De kogel is door de kerk. Domenico Tedesco (37) wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels, zo heeft de Belgische voetbalbond bevestigd. Ook de aanstelling van Frank Vercauteren (66) als technisch directeur is officieel.
-
Met video
Golfer Gareth Bale steelt show tussen de profs: 'Raakte beste bal ooit’
Gareth Bale zette begin 2023 een punt achter zijn professionele loopbaan als voetballer. De 33-jarige Welshman lijkt echter niet lang te hoeven zoeken naar een nieuwe sport waar hij op hoog niveau mee kan doen. Bale maakte namelijk indruk als golfer op de PGA Tour, bij de AT&T Pebble Beach Pro-Am, waar een prijzenpot te verdelen is van 7,3 miljoen euro. -
-
-
Lionel Messi haalt weer uit naar Oranje: ‘Nederland toonde geen enkele vorm van fair play’
Lionel Messi sluit niet uit dat hij in 2026 toch nog een keer meedoet aan het WK voetbal. De Argentijnse superster houdt in een interview met de Argentijnse krant Olé de deur op een kier. Ook blikt hij nog maar eens terug op de verbale en non-verbale schermutselingen tijdens en na de kwartfinale tegen Nederland. -
PREMIUMKoken & Eten
Vegaburgers doen de gezondheid meer kwaad dan goed: welke vleesvervangers zijn wél een goede keuze?
Uit een analyse van meer dan 500 verschillende vegetarische burgers, worsten, balletjes en schnitzels uit de supermarkt blijkt dat vleesvervangers vaak te veel vet en te weinig eiwitten bevatten. Volgens TestAankoop in België zijn de meeste veggieburgers enorm bewerkt en doen ze de gezondheid van de consument meer kwaad dan goed. Hoe kies je dan de juiste vleesvervanger? En bestaan er voedzame alternatieven?