Veteraan Yilmaz houdt Ajax-opponent Lille samen met Lyon aan kop
Olympique Lyon heeft de koppositie in de Ligue 1 overtuigend verdedigd. De ploeg van basisspeler Memphis Depay, die niet tot scoren kwam, won met 3-0 van FC Nantes. Ook Lille en Paris Saint-Germain maakten geen fout, waardoor er geen verschuivingen zijn in de Franse top
Lyon besliste de wedstrijd tegen FC Nantes al in de eerste helft. Na voorbereidend werk van smaakmaker Houssem Aouar opende Karl Toko Ekambi in de vierde minuut de score. In de laatste acht minuten voor rust zorgden Tino Kadewere en Lucas Paqueta voor de beslissing: 3-0.
In de tweede helft werd er niet meer gescoord, waardoor Lyon koploper blijft. Na zeventien wedstrijden staat de club op 36 punten. Dat is één punt meer dan Paris Saint-Germain, dat woensdag met 4-0 te sterk was voor Strasbourg. Timothée Pembele maakte in de achttiende minuut de 1-0 en in de laatste tien minuten bouwden Kylian Mbappé, Idrissa Gana Gueye en Moise Kean het helemaal af voor de Parijse grootmacht, waar Mitchel Bakker de hele wedstrijd meedeed.
Ajax-tegenstander Lille ontsnapt
De derde club die volop meedoet om de koppositie is Lille, de tegenstander van Ajax in de Europa League. De Noord-Fransen sloten het kalenderjaar met moeite goed af op bezoek bij Montpellier en hebben net als Lyon 36 punten, maar een minder doelsaldo. Lille nam via Timothy Weah en Jonathan Ikoné twee keer de leiding, maar via Gaetan Laborde en Andy Delort kwam Montpellier steeds terug: 2-2.
Drie minuten voor tijd zette invaller Burak Yilmaz Lille voor de derde keer op voorsprong. Het doelpunt van de 35-jarige Turk kwam Montpellier niet meer te boven. Sven Botman speelde de hele wedstrijd bij Lille. De verdediger kwam afgelopen zomer over van Ajax en heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot steunpilaar bij de Fransen. In de Europa League neemt hij het op 18 en 25 februari dus op tegen zijn oude club.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met samenvattingen
Leicester en Leeds degraderen uit Premier League, Everton veilig en Ten Hag eindigt met United als derde
-
Memphis Depay deelt jaar na dato beelden van zware knieoperatie: ‘Nog nooit zo'n pijn gevoeld’
Memphis Depay heeft via zijn Instagramkanaal teruggeblikt op zijn zware knieblessure van een jaar geleden. In december 2019 scheurde de oud-aanvaller van PSV en huidige ster van het Nederlands elftal bij zijn club Olympique Lyon zijn kruisband af. ,,Ik had nog nooit zo'n pijn gevoeld.” -
Met samenvatting
Paris Saint-Germain worstelt zich dankzij doelpunt veelbesproken Messi naar elfde landstitel
Paris Saint-Germain is voor de 11de keer landskampioen van Frankrijk. Het sterrenensemble van Parijs had in Straatsburg genoeg aan een 1-1 gelijkspel. De veelbesproken Lionel Messi maakte de enige treffer van de bezoekers. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
17
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
-
-
PREMIUM
Wat kunnen we in Eindhoven verwachten van CL-finalisten FC Barcelona en VfL Wolfsburg?
FC Barcelona en VfL Wolfsburg kruisen zaterdagmiddag (16.00 uur) in Eindhoven de degens in de finale van de Champions League voor vrouwen. Twee sterke collectieven met heel verschillende speelstijlen. Lees in deze voorbeschouwing waar hun kracht ligt en waarom we zeker op Aitana Bonmati en Alex Popp moeten letten.Eindhoven -
Met video
Erik ten Hag vraagt om investeringen bij Manchester United: ‘Omdat andere clubs dat zeker doen’
Om mee te strijden om de hoofdprijzen in het voetbal zal Manchester United nog meer moeten investeren. Dat was de boodschap waarmee Erik ten Hag zijn eerste seizoen als coach in de Premier League afsloot. De ploeg van Ten Hag, als derde geëindigd in de Engelse competitie, neemt het zaterdag nog op tegen stadgenoot Manchester City in de finale van de FA Cup.