Zuid-Korea en Australië rouwen om Pim Verbeek
VideoHet overlijden van voetbaltrainer Pim Verbeek heeft ook aan de andere kant van de wereld tot bedroefde reacties geleid.
Op de website van de Zuid-Koreaanse voetbalbond staat een grote foto van Verbeek, die op 63-jarige leeftijd overleed. De Australische bondscoach Graham Arnold, die tussen 2007 en 2010 als assistent van Verbeek werkte bij de nationale ploeg, noemt de Rotterdammer ‘een echte gentleman in de vaak keiharde voetbalwereld’.
Verbeek was bondscoach van Zuid-Korea, Australië en Oman. Ook werkte hij als technisch directeur en trainer van het olympisch elftal bij de Marokkaanse bond. Al die landen besteden aandacht aan het overlijden van Verbeek, die geruime tijd ziek was.
,,De hele Australische voetbalwereld leeft mee met de nabestaanden van Pim Verbeek", zegt bondsvoorzitter Chris Nikou. ,,Pim heeft een grote stempel gedrukt op het Australische voetbal. We hebben allemaal fijne herinneringen aan hem.”
Arnold, die onder Verbeek werkte op het WK van 2010: ,,Hij was een van de aardigste mensen die ik ooit heb ontmoet. Een echte vriend, die een geweldige relatie had met al zijn spelers en stafleden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voormalig voetbaltrainer Pim Verbeek (63) overleden
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
De afsluiting van het schooljaar komt eraan, met (voor de basisschool) een avondvierdaagse, afscheidsmusical en barbecue met de klas. Structuurcoach Marleen Gondelach heeft tips om de hectiek van de maand juni te helpen bedwingen. ,,Zeg je ‘nee’ tegen anderen, dan zeg je ‘ja’ tegen jezelf en je kinderen.” -
Advocaat: Pim was een geweldige vakman
De hapering in zijn stem verraadde de emoties bij Dick Advocaat toen hem werd gevraagd naar het overlijden van Pim Verbeek. ,,Verschrikkelijk ja”, zei de 72-jarige Hagenaar, die in de aanloop naar de Europese wedstrijd van Feyenoord tegen Rangers FC (2-2) hoorde dat zijn voormalige assistent op 63-jarige leeftijd is overleden. -
Xavi over Barcelona-plan met Lionel Messi: ‘We hebben op het WK nog gezien hoe buitengewoon hij is’
Xavi Hernández speelde 399 keer samen met Lionel Messi bij FC Barcelona, maar of hij zijn voormalig teamgenoot ook nog gaat trainen blijft de vraag. De 43-jarige coach van de Spaanse kampioen heeft aan voorzitter Joan Laporta zijn plan uit de doeken gedaan voor een systeem met de 35-jarige Argentijn, die transfervrij vertrekt bij Paris Saint-Germain na twee Franse landstitels. -
17
Lucas Ocampos laat geen spaan heel van Ajax: ‘Ik wilde alleen een beetje respect’
Lucas Ocampos kwam in augustus naar Ajax. Op huurbasis vanuit Sevilla. Een roemloze uitleenbeurt, want al in januari werd hij weer teruggestuurd naar zijn Spaanse club. De Argentijn, die woensdag in de Europa League-finale tegenover AS Roma staat, blikt terug op een voor hem zware tijd bij de Amsterdammers. ,,Ik wilde alleen een beetje respect als speler.”
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
-
-
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid. -
2
Definitief: Vinícius Júnior niet geschorst, Spaanse VAR geschorst door voetbalbond
Vinícius Júnior van Real Madrid wordt definitief niet geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Valencia van afgelopen zondag. De aanvaller van de Madrilenen kan zo woensdag gewoon meespelen in de wedstrijd tegen Rayo Vallecano.