Pijnlijk afscheid voor ‘sprakeloze’ Van Barneveld na ontluisterend verlies
Eerste ronde eindstationVijfvoudig wereldkampioen Raymond van Barneveld is in de eerste ronde van het WK darts uitgeschakeld. Voor de 52-jarige Hagenaar is zijn laatste partij er één om snel te vergeten (3-1), waardoor de carrière van ‘Barney’ op pijnlijke wijze eindigde.
Delen per e-mail
Door Yorick Groeneweg
De vijfvoudig wereldkampioen Raymond van Barneveld droop in het Alexandra Palace af. De Hagenaar verloor van Darin Young, die slechts één van zijn laatste negen wedstrijden op het WK darts won. Van Barneveld oogde gebroken. ,,Ik ben sprakeloos”, zei hij kort na de laatste partij van zijn loopbaan. Om vervolgens te prevelen: ,,Ik speelde echt heel slecht. Ik was ook verrast door Darin, hij speelde heel goed maar dit ga ik mezelf nooit vergeven.”
Young kwam direct op voorsprong in Ally Pally, dat zo op de hand van Van Barneveld was. Zo ging drieduizend man uit zijn dak toen Barney richting podium liep. Met een verbeten blik marcheerde hij voor het ‘Barney Army’ uit. Oog in oog met het publiek kon er een lachje af. Meer gejuich. Tot Young de eerste set won, ook omdat Van Barneveld tien dubbels miste.
Het zal toch niet? Vorig jaar werd Van Barneveld in zijn eerste partij verrassend uitgeschakeld door de onbekende Darius Labanauskas. Het bracht hem aan het twijfelen. Dat deed hij vanavond ook. Met een rood aangelopen gezicht keerde hij weer terug aan de oche. Ging het nu beter vanaf de werplijn? Zijn finishes waren een stuk beter: in set twee was het bij drie van de vier pogingen raak.
Toch was het een wankel evenwicht. Hoewel de stand weer gelijk was, liep hij in set nummer 3 weer vaak hoofdschuddend naar het bord om zijn pijlen eruit te trekken. Young kon zijn geluk niet op toen hij weer op voorsprong kwam, want de derde set was weer voor de Amerikaan.
In de vierde set nam Young vervolgens een 2-0 voorsprong. Een roemloze uitschakeling hing Van Barneveld boven het hoofd, maar zoals zo vaak in zijn imposante loopbaan vocht hij zich terug tot 2-2. Van Barneveld miste echter dubbel na dubbel voor de set. Iets waar Young geen moeite mee had: 1-3.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ongekend WK-einde voor Van Gerwen: Nederlander pakt geen set tegen sublieme Chisnall
Michael van Gerwen heeft een ongekend pak slaag gekregen van Dave Chisnall in de kwartfinale van het WK Darts. Mighty Mike ging met liefst 5-0 onderuit tegen een werkelijk sublieme Chisnall, die gemiddeld 107,34 gooide en boven zichzelf uit steeg. -
Volg alles over het WK darts via onze nieuwe Facebookpagina
Wil je al het nieuws over darts volgen en in je Facebooktimeline zien? Volg dan onze pagina AD Darts. -
Van Duijvenbode denkt niet aan ontslag bij auberginekwekerij: ‘Ook al word ik wereldkampioen’
Dirk van Duijvenbode leeft ontspannen toe naar de apotheose van het WK darts. De 28-jarige 'Aubergenius', zoals zijn bijnaam luidt, blijft ondanks de toegenomen aandacht en zijn drie gewonnen partijen - waaronder tegen voormalig wereldkampioen Rob Cross - de nuchterheid zelve. -
PREMIUMTuinvogeltelling
Tuinvogeltelling op komst: zo lok je ook de schuwe vogels
Tienduizenden liefhebbers verschansen zich komend weekend achter de geraniums voor de Nationale Tuinvogeltelling. Hanne Tersmette van Vogelbescherming Nederland weet welke vogels je met welk voer lokt. -
WK Darts
Price laat Gurney twee keer terugkomen, maar slaat in de allesbeslissende leg alsnog toe
Gerwyn Price staat net als vorig jaar in de halve finale van het WK Darts. Hoewel The Iceman twee keer een voorsprong van twee sets verspeelde tegen Daryl Gurney won de Welshman in de allesbeslissende vijfde leg van de negende set (5-4). Met Price zijn nu drie van de vier halvefinalisten bekend (Stephen Bunting en Gary Anderson plaatsten zich 's middags al). Michael van Gerwen kan zich vanavond ook nog plaatsen.
-
Arbeidsongeschikt door domme actie, moet de werkgever dan doorbetalen?
Stel, je raakt in je vrije tijd gewond door een domme actie - zoals het afsteken van illegaal vuurwerk - en kunt daardoor niet werken of raakt zelfs arbeidsongeschikt. Kan een werkgever dan weigeren je loon door te betalen? Arbeidsrechtadvocaat Gerard Berghuis legt uit hoe het zit. -
PREMIUM
Overheid mikt op 1,7 miljoen laadpalen in 2030: beleggers zien gouden kansen
Nergens ter wereld is zo gemakkelijk een laadpaal te vinden als in Nederland. Elektrisch rijden is hot. De beurskoersen van bedrijven in de laadpaalbranche schieten door het dak. -
Wisselvallige Wattimena als vijfde Nederlander naar laatste 32
Jermaine Wattimena heeft zich als vijfde Nederlander geplaatst voor de derde ronde bij het WK darts in Londen. De nummer 24 van de plaatsingslijst liet zich niet verrassen door Welshman Nick Kenny. Hij zegevierde met 3-1.