Pijnlijke nederlaag Michael van Gerwen op European Darts Grand Prix, Danny Noppert maakt indruk
Michael van Gerwen heeft een smadelijke nederlaag geleden in de tweede ronde van de European Darts Grand Prix. Danny Noppert bereikte juist op imponerende wijze de achtste finales in Stuttgart.
De 33-jarige Van Gerwen kwam er in zijn tweederondepartij totaal niet aan de te pas tegen Martin Lukeman: 1-6. De Engelsman is op de Order of Merit - de mondiale ranglijst voor darters - liefst 68 plekken lager terug te vinden dan de Brabantse nummer 3 van de wereld, maar daar was in de partij weinig van te merken.
Het gemiddelde van 89,77 over drie pijlen van Van Gerwen stak dan ook schril af bij de 96,16 van de 37-jarige Lukeman. De Nederlander miste liefst 13 van zijn 14 dubbels en zal dan ook absoluut niet te spreken zijn over zijn finishpercentage van 7,14. Lukeman deed dat met 6 uit 16 (finishpercentage 37,5) een stuk beter.
Zege Noppert
Noppert maakte indruk in zijn tweederondepartij in de Hanns-Martin-Schleyer-Halle in Stuttgart. De 31-jarige Fries, bezig aan een sterke fase van zijn loopbaan, won met 6-4 van Michael Smith. Noppert brak de tweevoudig WK-finalist uit Engeland in de eerste game en gaf die voorsprong niet meer uit handen.
Het gemiddelde per drie pijlen was met 102,46 uitstekend te noemen voor Noppert. De 103,02 van Smith was zelfs nog iets hoger, wat ook gold voor het dubbelpercentage (50 om 46,15) van Bully Boy. Toch was het Noppert die op de juiste momenten toesloeg en daardoor aan het langste eind trok.
Van Duijvenbode, Klaasen en Jansen
Dirk van Duijvenbode, Jelle Klaasen en Danny Jansen slaagden er net als Van Gerwen niet in om de achtste finales van de European Darts Grand Prix te bereiken. Klaasen moest met 6-5 het hoofd buigen voor Rob Cross, Jansen verloor met 6-4 van Brendan Dolan en Van Duijvenbode ging - ondanks zijn gebruikelijke energieke opkomst, zie onder - met 6-4 onderuit tegen Nathan Rafferty.
De achtste finales, kwartfinales, halve finales en finale staan zondag op het programma in Stuttgart. Noppert, de enig overgebleven Nederlander, gaat het in de achtste finales opnemen tegen Rafferty.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Premier League Darts komt ook in 2023 weer naar Ahoy, PDC maakt speelsteden bekend
De Premier League Darts komt ook volgend jaar weer naar Ahoy, zo maakte dartsbond PDC bekend. Het is de zesde keer dat Rotterdam een speelstad is in het prestigieuze dartstoernooi dat dit jaar door Michael van Gerwen werd gewonnen. -
Energierekening
Ans (68): ‘Met de huidige prijzen gaan we straks 500 euro per maand betalen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ans Buter (68) uit Alkmaar. -
PREMIUM
Als de rente nog iets hoger wordt, dalen de huizenprijzen
Gaan de huizenprijzen dalen? Alles hangt af van de hypotheekrente, als die nog verder stijgt gaan de huizenprijzen naar beneden. De dure woningen het eerst. -
Oud-wereldkampioen Jelle Klaasen wint Dutch Open Darts: ‘Ben hier echt heel blij mee’
Darter Jelle Klaasen heeft voor het eerst in lange tijd weer eens een toernooi op zijn naam geschreven. De voormalig wereldkampioen scheef het Dutch Open op zijn naam door de Schot Mark Barilli met 3-0 te verslaan. -
met video
Michael van Gerwen ontsnapt in Queensland Darts Masters aan pijnlijke uitschakeling
Michael van Gerwen heeft met veel moeite de tweede ronde van de Queensland Darts Masters 2022 bereikt. De Brabander was in een zinderende wedstrijd met 6-5 te sterk voor de jonge Australiër Bailey Marsh.
-
Op zoek naar een goede smartphone voor minder dan 500 euro? Dit zijn de beste
Wat zijn de beste smartphones tot 500 euro? Samen met BestGetest onderzochten we tientallen toestellen. Dit zijn de bevindingen. -
Michael van Gerwen moeizaam langs Amerikaanse Nederlander Van Dongen in New York
Michael van Gerwen is met een moeizame overwinning begonnen aan de US Darts Masters. De Brabander was in het Hulu Theater op Madison Square Garden in New York met 6-4 te sterk voor de Amerikaanse Nederlander Jules van Dongen en plaatste zich zo voor de kwartfinales. -
Dartswereld wéér in rouw na overlijden Shaun Greatbatch, gooier van eerste 9-darter op live televisie
Nog geen jaar na het overlijden van dartsicoon Andy Fordham heeft de dartswereld weer afscheid moeten nemen van een speler. Shaun Greatbatch, de man die voor het eerst een 9-darter gooide op live televisie, is zondag overleden. Waaraan de 52-jarige ex-darter is overleden, is niet bekend.