Van Barneveld en Van Gerwen eindelijk weer tegenover elkaar: ‘Dit wordt wel een partijtje zeg’
Voor het eerst sinds de rentree van Raymond van Barneveld staat hij vandaag weer tegenover Michael van Gerwen op een groot dartstoernooi. De twee boegbeelden treffen elkaar vanmiddag (rond 16.00 uur Nederlandse tijd) in de tweede ronde van de Players Championship Finals en voor beide darters is dat niet zomaar een wedstrijd.
,,Maar Michael is de nummer 3 van de wereld en ik de nummer 74”, maakt Van Barneveld de huidige verhoudingen op de PDC-ranglijst duidelijk. ,,Dus ik heb niks te verliezen. Maar natuurlijk kijk ik erg uit naar deze partij.”
‘Barney’ en Van Gerwen stonden in 2019 bij de Nieuw Zeeland Masters voor het laatst tegenover elkaar op een tv-toernooi. De overwinning ging toen met 8-1 naar Van Gerwen, die sowieso de laatste vier onderlinge duels met zijn rivaal naar zijn hand wist te zetten. De laatste keer dat Van Barneveld aan het langste eind trok was in november 2018. De Hagenaar maakte begin dit jaar zijn rentree na een jaar afwezigheid.
Van Barneveld weet dat hij de underdog is op het podium in de Engelse stad Minehead, waar het in de tweede ronde gaat om zes gewonnen legs. ,,Michael en ik hebben altijd geweldige onderlinge partijen. Natuurlijk ga ik proberen te winnen. Het zijn korte partijen, we gaan zien hoe het loopt.”
Van Gerwen, die bij de Players Championship Finals zijn titel verdedigt, zegt dat er van onderschatting in ieder geval geen sprake zal zijn. ,,Ik weet dat Raymond een goede darter is, ik moet hem onder druk zetten”, blikt Van Gerwen vooruit. ,,Dat kan ik ook. Ik ben er klaar voor. Dit wordt wel een partijtje zeg.”
Van Gerwen bereikte gisteren de tweede ronde door Kevin Doets met 6-3 te verslaan, Van Barneveld had met 6-1 geen kind aan Maik Kuivenhoven. De Players Championship Finals is het laatste grote toernooi voordat op 15 december het WK van start gaat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwe opzet Premier League stemt Michael van Gerwen en co tevreden: 'Keihard knokken voor elke overwinning’
Je zou bijna zeggen: dat ze er niet eerder op zijn gekomen. De Premier League Darts, die donderdag weer van start gaat, krijgt een nieuw jasje. Voortaan wordt in toernooivorm gegooid. Kwartfinales, halve finales, finale. De spelers zijn enthousiast. -
Players Championship Finals
Raymond van Barneveld maakt grote indruk en treft Michael van Gerwen in Nederlandse clash
Raymond van Barneveld heeft op de Players Championship Finals in het Engelse Minehead aangetoond dat hij in grote vorm steekt. Ook Michael van Gerwen won eenvoudig zijn eerste partij. De twee Nederlandse dartsgrootheden treffen elkaar zaterdag in de tweede ronde. -
Aanrandingszaak voormalig Brits wereldkampioen darts Ted Hankey verdaagd
Voormalig tweevoudig wereldkampioen darts Ted Hankey heeft vanmorgen in een hoorzitting zijn verhaal kunnen doen na de beschuldigingen van aanranding. Een politiewoordvoerder in de Britse regio Cheshire meldde afgelopen weekend dat de 54-jarige is aangeklaagd in verband met een incident dat in september vorig jaar plaatsvond. -
Video's
Michael van Gerwen treft Danny Noppert in achtste finales International Darts Open
Michael van Gerwen heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de International Darts Open in de Sachsenarena in Riesa. Mighty Mike was te sterk voor de Ier Keane Barry: 6-4. De International Darts Open is de eerste van dertien toernooien op de PDC European Tour. -
PREMIUM13
Tip van schoenmaker Michel: poets iedere avond je tanden terwijl je op je tenen staat (en dit is waarom)
Ooit geprobeerd om je tanden te poetsen terwijl je op je tenen staat? Vanavond nog doen, zegt schoenmaker Michel Heetkamp. Op die manier voorkom je problemen aan je voeten, en hoef je wellicht nooit één van zijn orthopedische schoenen aan. ,,Ook voor kinderen is het goed, want vandaag de dag zitten ze veel liever achter de tablet dan dat ze een balletje op het veld trappen.”
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je een personenauto achter een camper hangen?’
‘Op YouTube zag ik een Engelse camper waarachter een personenwagen getrokken werd. Die was aan de kampeerauto verbonden met een zogenaamde triangel. Is dat ook hier toegestaan?’ vraagt lezer Jan Versteeg zich af in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. -
PREMIUM
Noppert casht 120.000 euro met eerste majortitel: ‘Zijn constantheid heeft hem deze titel gebracht’
Eén pijl voor je eerste grote titel, voor een cheque van 120.000 euro, voor een sprong op de wereldranglijst. Probeer dan maar eens koel te blijven. Het lukte Danny - The Freeze - Noppert gisteravond in de finale van de UK Open. De 31-jarige Fries versloeg in de zinderende eindstrijd Michael Smith (11-10) en voegde zich in een kort maar illuster rijtje. -
Koken & Eten
Het is bananendag: een ode aan dit populaire fruit
Je hebt geen kromme redenering nodig om helder te maken wat het lekkerste én het beste stukje fruit op aarde is. Niet voor niets is het zo’n beetje het eerste vaste voedsel dat je een baby kunt voorschotelen. Op deze Nationale Bananendag: een ode aan de banaan.