Van Duijvenbode stunt tegen oud-wereldkampioen Cross in thriller
WK dartsDirk van Duijvenbode heeft in de tweede ronde van het WK darts voor een sensatie gezorgd. De 28-jarige Nederlander was in een regelrechte thriller met 3-2 te sterk voor oud-wereldkampioen Rob Cross.
Delen per e-mail
Van Duijvenbode had in de eerste ronde nog de handen vol gehad aan Bradley Brooks en keek tegen Cross, de nummer vijf van de plaatsingslijst, snel tegen een 1-0 achterstand aan. ‘Aubergenius‘ liet zich echter niet van de wijs brengen, bleef prima scoren, en trok de stand gelijk. Ook van een 2-1 achterstand in sets kwam Van Duijvenbode terug.
Een vijfde set moest de beslissing brengen en omdat de winnaar van 2018 daaraan mocht beginnen, had Van Duijvenbode een break nodig. Die kwam er uiteindelijk in de vijfde en beslissende leg. Terwijl Cross op 138 had gefaald en met een overgebleven score van 12 op een herkansing hoopte, trok de Westlander met een fraaie 99-finish de overwinning naar zich toe.
Van Duijvenbode deed pas één keer eerder mee aan het PDC-WK. In 2016 sneuvelde hij al in de eerste ronde. Dit seizoen brak de geboren Katwijker door met een verrassende finaleplaats bij de World Grand Prix.
In de derde ronde neemt Van Duijvenbode het op tegen Adam Hunt. De ongeplaatste Engelsman schakelde eerder Lisa Ashton en Jamie Hughes (28) uit.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit café vraagt extreem bedrag voor een kop koffie: ‘Krijg ik er een ticket naar Rome bij?’
Een café in het Australische Melbourne heeft een bijzonder kopje koffie op de menukaart staan. Vooral de prijs springt in het oog: 198 Australische dollars, omgerekend zo'n 123 euro. Toch zijn er klanten die het kostbare goedje graag willen proberen. -
14
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt. -
Voorbeschouwing
Zijn er ook volgend jaar nog drie Nederlanders op het WK?
De laatste zes tickets voor de kwartfinales staan vandaag op het spel in het Alexandra Palace. Michael van Gerwen en Krzysztof Ratajski zijn al geplaatst voor de laatste acht, lukt het Vincent van der Voort en Dirk van Duijvenbode ook om door te stoten op de laatste dartsdag van 2020? -
wk darts
Mopperende Van Duijvenbode kan geen vuist maken tegen Anderson en ligt uit WK
Het sprookje van Dirk van Duijvenbode op het WK darts is voorbij. ‘Aubergenius’ moest in de kwartfinales zijn meerdere erkennen in tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson, die vanmiddag duidelijk de betere was: 5-1. -
Anderson en Price strijden om wereldtitel en cheque van 550.000 euro
Gary Anderson staat vanavond voor de vijfde keer in de finale van het WK darts. De Schot was gisteravond in de halve finale met 6-3 te sterk voor Dave Chisnall, die vrijdag nog Michael van Gerwen uitschakelde. Tegenstander is de tweevoudig wereldkampioen Gerwyn Price. Voor de wereldkampioen ligt vanavond een cheque van zo’n 550.000 euro klaar, de verliezer gaat met ruim 225.00 euro naar huis.
-
WK Darts
Bunting, Gurney en Petersen verder na spectaculaire middag in ‘Ally Pally’
Stephen Bunting, Daryl Gurney en Devon Petersen hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK darts, ten koste van James Wade, Chris Dobey en Jason Lowe. Het hoogtepunt vormde de ninedarter van Wade, hoewel het hem dus niet aan een overwinning hielp. •Uitslagen James Wade - Stephen Bunting 2-4 Daryl Gurney - Chris Dobey 4-1 Jason Lowe - Devon Petersen 0-4 •Programma vanavond 19.10 uur: Dave Chisnall - Danny Noppert 20.30 uur: Krzysztof Ratajski - Gabriel Clemens (vierde ronde) 21.45 uur: Michael van Gerwen - Joe Cullen (vierde ronde) Lees hieronder het liveblog van de middagsessie terug. -
Huiseigenaar betaalt geen boete meer als gasaansluiting wordt verwijderd
Consumenten hoeven niet te betalen wanneer ze hun gasaansluiting laten verwijderen. Dat heeft toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De verwijderkosten van de gasaansluiting worden in plaats daarvan betaald door iedereen die nog wel op het gasnet is aangesloten, via de periodieke aansluitvergoeding. -
wk darts
Chisnall klaart dan toch de klus tegen Van den Bergh en treft Van Gerwen
Als Michael van Gerwen vanaf zijn hotelkamer naar zijn televisie heeft gekeken, weet hij dat het bereiken van de halve finales allesbehalve een uitgemaakte zaak is. Tegenstander is vrijdag namelijk Dave Chisnall, die in een hoogstaande partij (rond de 102 gemiddeld voor beide darters) afrekende met Dimitri van den Bergh: 4-2.