Celstraf geëist tegen vrouw die buurvrouw uitschold voor ‘varken’ en ‘dikbil’
Het Openbaar Ministerie wil dat een 59-jarige vrouw uit Pijnacker een week de cel indraait voor elke keer dat zij haar buurvrouw uitscheldt. Voor de zekerheid eiste de officier van justitie daarnaast ook nog een voorwaardelijke celstraf van drie maanden, voor het geval de vrouw volhardt in haar beledigingen.
De Pijnackerse is na een eerdere zitting bij de politierechter onderzocht door een psycholoog die vaststelde dat er tot 2015 weinig aan de hand was tussen de buurvrouwen die dan al zo’n 25 jaar naast elkaar wonen. In dat jaar overleed de echtgenoot van de verdachte en op zijn sterfbed genoot hij dagelijks van het uitzicht op de vijver die wordt aangedreven door een pomp. De buren zouden bezwaar hebben gemaakt tegen het nachtelijke geluid van die pomp en vanaf moment is het hek van de dam.
‘Varken’, ‘olifant’ en ‘dikbil’ zouden slechts enkele van de termen zijn die de buurvrouw naar het hoofd kreeg geslingerd. Dat zegt niet alleen de buurvrouw zelf, maar dat wordt ook bevestigd door de wijkagent en enkele geluidsopnamen. De verdachte, die lijdt aan een depressieve stoornis en autisme, bekent dat zij ‘nare dingen’ heeft geroepen. Maar die waren maar dan vooral gericht tegen haar kikkers in de tuin.
Haar raadsvrouw vroeg bij de rechtbank in Den Haag vrijspraak. Ze noemde het strafdossier tegen haar cliënte ‘eenzijdig’. Voor stalking waarin ook een element van dreiging moet zitten, is volgens haar al helemaal geen bewijs.
Het OM heeft de 59-jarige vrouw uit Pijnacker al eerder contactverboden opgelegd met haar buurvrouw maar zonder succes. Er zijn ook drie vergeefse pogingen gedaan tot mediation. Uitspraak 10 december.
Elke ochtend het nieuws uit Delft in je mailbox? Schrijf je in voor de nieuwsbrief!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Loodgieter stuurde foto’s van geslachtsdeel naar klant: ‘Ik dacht dat mevrouw me leuk vond’
Mannen die ongevraagd dickpics versturen, boeten daar zelden voor. Een 32-jarige loodgieter had minder geluk: hij moest in de rechtszaal uitleggen waarom een vrouwelijke klant ineens zijn geslachtsdeel op haar schermpje zag.Delft -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUMRosalin op zee
Bizarre situatie bij The Ocean Race: ‘We zetten de klok zover achteruit dat we twee keer dezelfde dag hebben’
Rosalin Kuiper (27) doet met Team Malizia mee aan de zwaarste en gevaarlijkste zeilwedstrijd ter wereld: The Ocean Race. De Zoetermeerse zeezeiler is de enige Nederlandse deelnemer die in deze editie meevaart en vertelt hieronder over haar ervaringen.Den Haag -
PREMIUMGouden Pollepel
Op bezoek bij Maharaja: deze kok maakt heerlijke romige boterkip
Bij Maharaja kom je in een klein sympathiek restaurantje terecht met lieve bediening. De keuken is Indiaas georiënteerd met de bekende klassieke curry- en tandoori-gerechten. De kok maakt heerlijke romige boterkip.Delft -
PREMIUM
Er waren al Delfts blauwe wandborden en tulpenvazen, maar er zijn nu zelfs vloerkleden
Delft
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
PREMIUM
Paul Bergen fotografeerde sterren als Michael Jackson en Adele, maar begon als jochie met camera in keet
Hij kwam binnen als 16-jarig jochie met lang haar en een vlassnorretje. Paul Bergen, de fotograaf die alle grote popsterren der aarde fotografeerde voor onder andere het AD, legde de basis voor zijn carrière in een jongerencentrum dat deze maand vijftig jaar bestaat. ,,Ik vond het leuk om door een camera te kijken maar dat ik er mijn beroep van zou maken, wist ik toen echt nog niet.”Pijnacker -
PREMIUMEnergie14
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?
In samenwerking met indebuurt Delft