Delftse supermarkten schakelen ‘manager’ Harry Piekema in en roepen op bij lokale horeca te bestellen
UpdateSupermarkten Plus en Jumbo in Delft hebben de handen ineen geslagen met Koninklijke Horeca Nederland afdeling Delft om hun lokale horeca te steunen in deze moeilijke coronatijden. Met een online campagne worden klanten gevraagd bij hun favoriete lunchrooms en restaurants te bestellen, ook na de feestdagen. In de video verschijnt ook ‘mister supermarkt’ acteur Harry Piekema.
De actie kwam vanuit KHN Delft tijdens een brainstormsessie. In eerste instantie werd geprobeerd de actie landelijk te doen, maar dat duurde te lang. Daarom werd besloten de actie alleen op Delft te richten. De supermarkten die meedoen zijn franchisefilialen en hoeven daardoor geen toestemming te vragen aan de landelijke organisatie. ,,Daardoor doet de Albert Heijn niet mee, zij konden niet snel beslissen", vertelt bestuurslid Fennie Kostense (41).
Binnen twee dagen kon worden begonnen met filmen en een week later was het reclamespotje af. ,,Je ziet vaak in deze tijden dat er wat zurige reacties komen, maar dat is tot nu toe uitgebleven. We horen van veel mensen dat ze het heel tof vinden.”
Bijzonder
Zelf vind Kostense het bijzonder dat de deelnemende supermarkten zo ‘openlijk’ oproepen bij de lokale horeca te bestellen. ,,Meestal wordt het niet zo openlijk uitgedragen als nu op deze manier gebeurt. Dat vind ik bijzonder.”
Het was snel besloten en hij vond het leuk om mee te doen
Vooral de terugkeer van ‘mister supermarkt’ Harry Piekema valt op. De acteur speelde jarenlang de supermarktmanager in de reclames van Albert Heijn en werd daarmee landelijk bekend. Sinds een paar jaar speelt hij die rol niet meer. Iets wat voor deze Delftse boodschap wel voordelig was. ,,Hij is niet meer verbonden aan een supermarkt. Acteurs die wel in commercials spelen, zouden dit niet snel kunnen doen door contractuele verplichtingen. Maar het was snel besloten en hij vond het leuk om mee te doen.”
De video werd ook deels door de lokale ondernemers gemaakt en werd voorzien van de inmiddels bekende hashtag #supportyourlocals. Delftse bedrijven hielpen onder meer mee met het script, de regie en de productie van het reclamespotje.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Statushouder met mes kreeg dwarslaesie door politiekogel, agent gaat vrijuit: ‘Vreesde voor leven’
De agent, die vorig jaar een 23-jarige statushouder neerschoot omdat hij met een mes stond te zwaaien op een kruispunt in Den Hoorn, wordt niet vervolgd. Het OM concludeert op basis van onderzoek van de Rijksrecherche dat de agent uit noodweer handelde. Door de politiekogel liep de messenzwaaier een dwarslaesie op.Den Hoorn -
Verdachte jerrycans gevonden in Delft en Den Haag
Langs de Mozartlaan in Delft is vanochtend een aantal verdachte jerrycans gevonden. Later in de ochtend werden er ook jerrycans aangetroffen aan het Isabellaland in Den Haag. De politie en de brandweer kwamen langs om onderzoek te doen.Delft -
Actie afhaalmaaltijden is succes: 1346 euro voor voedselbank
De Delftse Stichting Couvert Extra en Café de V aan de Voorstraat hebben 1346 euro bij elkaar gebracht voor de Voedselbank Delft en omstreken. Het geld werd verzameld rond en tijdens de kerstdagen met afhaalmaaltijden. -
PREMIUM
‘Hart onder de riem’ bezorgt duizend eenzame Delftenaren kerstpakketten met diner chef-kok Ed Hoogendijk
,,Delft is met ‘Een hart onder de riem’ de pilot, uiteindelijk wil ik het uitspreiden over heel Nederland: bij zorgcentra elke zondagmiddag ouderen opvrolijken en ze blij maken met heerlijk eten en uitleg hoe het is gemaakt.” Ed Hoogendijk, de Delftse chef-kok en samen met Winston Post presentator van het RTL4-programma Nederland Proeft, raakt er niet over uitgepraat. Woensdag helpt hij mee bij het bezorgen van duizend kerstpakketten bij eenzame Delftse ouderen. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.
-
PREMIUM2
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUMVan Wieg tot Graf
Charlotte was energiek en praktisch en stak graag de handen uit de mouwen voor een ander
Ze geloofde in god en in actie. Naast haar werk deed ze de boodschappen, verfde ze huizen en tuinierde ze voor mensen die dat zelf niet meer konden. Deze keer in de rubriek Van Wieg Tot Graf het levensverhaal van Charlotte Koopmans (4 december 1974 – 26 februari 2023).Delft
In samenwerking met indebuurt Delft