Kastanjes keren terug op de Parade als bankje. En er komen er meer in de rest van de stad
DEN BOSCH - De kastanjebomen die een tijdje geleden zijn gerooid op de Parade zijn weer terug op het plein. Maar dan wel onherkenbaar. Want ze zijn verwerkt tot een drie meter lange bank waarop je aan twee kanten kunt zitten.
Stichting Stadshout heeft van de gemeente een stel stammen gekregen om er iets moois van te maken. Voorzitter Jan Louvenberg verwachtte dat het hout een jaar zou moeten drogen voordat je ermee aan de slag zou kunnen gaan. Maar de droogtijd was heel wat korter.
Op de leuning is te lezen dat de bank is gemaakt van 55 jaar oude kastanjebomen. Niet alle delen van de gerooide kastanjes waren geschikt, doordat de bomen ziek waren. Voor het maken van deze bank waren ongeveer 6 kastanjebomen nodig.
SPARK Makers Zone
Wethouder Mike van der Geld plaatste samen met de makers, de bank vlakbij de Sint-Jan. ,,Mooi dat we samen met Stichting Stadshout deze kastanjebomen een tweede leven op de Parade kunnen geven”, zei hij.
De bank is bedacht en gemaakt door medewerkers van de Stichting Stadshout in samenwerking met SPARK Makers Zone. Zij maakten de tekstplaatjes.
De stichting heeft de afgelopen vijf jaar hakhout een nieuwe bestemming gegeven. Het varieert van schoolmeubels tot bosuilenkastje.
In het najaar wordt gestart met het planten van 122 nieuwe bomen op de Parade in een 18e-eeuws bomencarré.
Ook in de rest van de stad krijgen de Parade kastanjes dankzij Stichting Stadshout een tweede leven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat is het bestbetaalde beroep van Nederland?
,,Ik ga datgene studeren waarmee ik het meeste geld kan verdienen’’, zei een vriendje van het kind van Peter Olsthoorn, journalist voor Intermediair. Maar in welke beroepsgroepen zijn de salarissen het hoogst, zowel in Nederland als in andere landen? Peter zocht het uit. -
PREMIUM
Jan Rijnaarts (70) overleden: Dansmari en grondlegger van Bossche café bridgedrive
DEN BOSCH - Jan Rijnaarts baarde in 2007 opzien door koningin Beatrix tijdens Koninginnedag in Den Bosch te verrassen met een dansje als DansMari. Maar deze Bosschenaar die afgelopen zondag op 70-jarige leeftijd overleed, betekende zoveel meer voor de stad. -
PREMIUMKoken & Eten
Blijft bier beter in blik of in glas? En hoe tap je een perfecte pint? Expert geeft haar beste tips
Hoe tap je een perfect biertje? En als je geen tap hebt: hoe kan je je bier het best in een glas schenken zodat je een mooie schuimkraag krijgt? Waarom is een schuimkraag zo belangrijk?De Vlaamse biersommelier Sofie Vanrafelghem geeft de antwoorden op de Dag van het Bier. -
PREMIUMmet video
Laat die hoge hakken maar thuis dit jaar bij Boulevard
Eén ding is zeker: het is meters maken deze Boulevard. Wandelmeters wel te verstaan. Want zo’n organisch geheel als het festivalterrein vorig jaar was in het Zuiderpark, zo verspreid staan de tenten nu. -
PREMIUM
Theaterfestival Boulevard doet oproep aan bezoekers: ‘Parkeer niet in de wijk’
DEN BOSCH - Parkeer niet in de straten van Den Bosch-Zuid. Dat is de boodschap van Theaterfestival Boulevard voor bezoekers van de komende editie van donderdag tot en met zondag 14 augustus, waarbij het festivalhart in het Zuiderpark ligt.
-
PREMIUM
Korte Putstraat is voor heel even van fans FC Den Bosch, voetbalclub start met fanpleintje
DEN BOSCH - De Korte Putstraat staat bekend als hét restaurantstraatje van Den Bosch, maar vrijdagmiddag was het heel even het domein van supporters van FC Den Bosch. De harde kern bezocht de straat als protestactie, terwijl de voetbalclub een festivalpleintje opende bij het stadion. -
PREMIUM
Plebaan Vincent Blom op het dak van de Sint-Jan: 'Zo prachtig en niemand kan het eigenlijk zien’
DEN BOSCH - Bosschenaren geven hun Sint-Jan al achthonderd jaar door van generatie op generatie. Maar hoe houd je die kathedraal overeind? Plebaan Vincent Blom over het belang en zijn liefde voor dit overweldigende monument. -
PREMIUM
Nationaal watertekort: ‘Je hoeft niet je hele tuin te sproeien om je tuin te redden’
Door de aanhoudende droogte heeft Nederland officieel een watertekort. We moeten dus zuiniger omgaan met ons drinkwater. Maar we willen niet dat onze tuinplanten bij bosjes neervallen omdat het zo droog is. Toch hoef je niet elke avond met de tuinslang, gieter of sproeier in de weer, zeggen deskundigen. ,,Dan ben je vooral bezig je tuin in leven te houden. Maar dat hoort Moeder Natuur zelf te doen.’’
In samenwerking met indebuurt Den Bosch