Politie vindt in Bossche coffeeshop 50 kilo drugs; halve kilo is toegestaan
DEN BOSCH - Bij de controle van een coffeeshop in Den Bosch heeft de politie donderdag een te grote handelsvoorraad drugs gevonden. Ongeveer 50 kilo waarvan het merendeel werd gevonden in een aparte ruimte is in beslag genomen.
Dat geldt ook voor een bedrag van 13.000 euro dat volgens de politie ‘mogelijk is verkregen uit criminele activiteiten’. Nagegaan wordt of dit gevolgen heeft voor de exploitatie- en horecavergunningen. De handelsvoorraad mag maximaal een halve kilo zijn.
Strijd tegen ondermijning
Coffeeshop Pistache aan het Bossche Emmaplein werd in juli 2014 voor een halfjaar op slot gedraaid na de vondst van ruim 7,5 kilo softdrugs in een kelder. In 2008 ging de coffeeshop al voor drie maanden dicht nadat ruim 2,5 kilo was aangetroffen.
De gemeente en politie laten in het midden welk bedrijf het nu is. De vondst werd gedaan tijdens een controle als onderdeel van een gezamenlijke actie van de politie, douane en gemeente in de strijd tegen ondermijning.
Shishalounges
Er werden 5 woningen en 10 ondernemers gecontroleerd in de Kruiskamp en het Veemarktkwartier. Bij ondernemers van shishalounges werd in totaal zo'n 70 kilo illegale tabak gevonden. In een horecazaak waar shisha wordt gerookt werd ongeveer 7 kilo in beslag genomen. De ondernemers krijgen van de douane een boete en een naheffing.
Bij een horecazaak werd een persoon aangehouden. Volgens de gemeente werd een controleur met de dood bedreigd.
Uitbuiting van werknemers
De woningen die werden gecontroleerd zouden door werkgevers worden gebruikt om werknemers te huisvesten. ,,Deze manier van huisvesten vergroot de kans van mogelijke uitbuiting van deze werknemers. Ook kan het leiden tot ondermijning’’, aldus de gemeente.
Volgens de gemeente woonden mensen in verschillende huizen onder slechte omstandigheden. Ook waren deze panden brandonveilig. ,,Tegen deze illegale bewoning en de brandonveiligheid treden we op’’, aldus de gemeente.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
27
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
-
PREMIUM
Bijzonder debuut op eigen veld voor OR-duo Schouten en De Bie: ‘Dit gaan we nooit meer vergeten’
Met een 4-1 zege tegen India kenden Oranje-Rood-spelers Sheldon Schouten en Max de Bie een succesvol debuut in het Nederlands elftal. Wat hun eerste minuten in Oranje vooral bijzonder maakt, is dat de wedstrijd op het veld van hun eigen club werd gespeeld. ,,Echt prachtig’’'s-Hertogenbosch -
PREMIUM
Niet alle jonge GroenLinksers zijn blij met keuze voor Tilburgse senator Roel van Gurp (66)
DEN BOSCH/DEN HAAG - Roel van Gurp, oud-wethouder uit Tilburg, gaat opnieuw voor GroenLinks de Eerste Kamer in. Maar lang niet alle leden zijn blij met de 66-jarige senator. De Brabantse jongerenorganisatie van de partij noemt het ‘onwenselijk’.'s-Hertogenbosch -
PREMIUMcolumn
Het wordt tijd dat we Peter Gillis de waardering geven die hij zo verdient!
Het verbaast mij hoeveel weerstand onze Brabantse topondernemer Peter Gillis blijft oproepen. In plaats van dat we trots zijn, wordt hij continu belachelijk gemaakt en beschimpt. Terwijl, met fijnzinnige uitdrukkingen als ‘hatseflatsen’ en ‘foxwild’ is zijn bijdrage aan de Nederlandse taal bijkans even indrukwekkend als bijvoorbeeld die van Van Kooten en De Bie.'s-Hertogenbosch -
Is het geen plaatje? Ondanks corona lichte stijging aantal tatoeëerders in Den Bosch
Een doodshoofd op je rug, een roos op je arm of de naam van je kind op je zij: nu de temperatuur stijgt, worden steeds meer tatoeages zichtbaar. Met 3656 tatoeëerders die begin dit jaar bij de Kamer van Koophandel stonden ingeschreven, hebben liefhebbers keus genoeg. De gemeente Den Bosch tekent voor 39 van zulke artiesten.
-
PREMIUM
Ondanks alle regen in winter en voorjaar moeten we ons toch weer zorgen maken over de droogte
's-Hertogenbosch -
-
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
21
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit.