Verdachte bekent heling schilderijen ná vrijspraak; opsteker voor Bossche helers
DEN BOSCH - Een verdachte die in 2010 werd vrijgesproken van betrokkenheid bij de geruchtmakende heling van vijf gestolen schilderijen uit het Frans Hals Museum heeft alsnog een bekentenis afgelegd. De bizarre wending in de oude zaak is een opstekertje voor de twee veroordeelde helers uit Den Bosch.
Autohandelaar Walter W. (56) uit Neerpelt heeft recent onder ede erkend dat hij de schilderijen kreeg van crimineel Marco Eijk en aan de verkoop 350.000 euro heeft overgehouden.
De kunstwerken, met een waarde van ruim 2,5 miljoen euro, werden in 2002 uit het Haarlemse museum geroofd. De politie vond ze in 2008 terug omdat Bosschenaar Rob van M. ze probeerde te verkopen. Hij wist niet dat de koper die 1 miljoen euro voor de schilderijen betaalde een infiltrant van de politie was. Bij de overdracht van het laatste doek in Eindhoven werd hij samen met bemiddelaar Ron de V. gearresteerd.
De politie had vanaf het begin het vermoeden dat de verkoop van de schilderijen werd geregisseerd door de vader van Rob van M., de bekende Bossche zakenman Hans van M., en autohandelaar Walter W. . Vader Hans en zoon Rob van M. werden door zowel de rechtbank als het gerechtshof veroordeeld voor heling. Tegen Walter W. werd vier jaar celstraf geëist, maar de rechtbank sprak hem vrij wegens gebrek aan bewijs. De aanklager ging niet in hoger beroep in zijn zaak.
Hoger beroep
In het hoger beroep van Hans en Rob van M. tegen een claim van het Openbaar Ministerie (OM) om 8 ton terug te betalen, werd Walter W. recent als getuige gehoord. Advocaat Mark Teurlings van Rob van M. zegt dat de voormalig medeverdachte achter gesloten deuren schoorvoetend alsnog zijn rol bevestigde.
Walter W. durfde te bekennen omdat hij onherroepelijk is vrijgesproken en niks meer heeft te vrezen van het OM. Zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers gelooft ook niet dat de bekentenis nog een staartje kan krijgen, laat hij in een reactie weten.
De advocaten van Hans en Rob van M. zijn dolgelukkig met de onthullende verklaring. Raadsman Mark Teurlings gaat ervan uit dat het bedrag van 350.000 euro in ieder geval in mindering wordt gebracht op de claim van 800.000 euro.
Het Openbaar Ministerie wil nog niet reageren op de ontwikkelingen. Het gerechtshof in Den Bosch behandelt het hoger beroep van de twee Bosschenaren volgende maand.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Schimmel en vocht in huis maken Rianne (36) uit Den Bosch steeds zieker: ‘Dit zijn vooroorlogse taferelen’
DEN BOSCH - Schimmel op het plafond, scheuren in de muren en tochtige kozijnen. Bewoners van de Sint Lucasstraat en Sint Maartenstraat in Den Bosch zijn ten einde raad door het slechte onderhoud van hun huizen door verhuurder Zayaz. -
Zware kost voor Nederlandse en Vlaamse regering tijdens top in Den Bosch
DEN BOSCH - Het Noordbrabants Museum in Den Bosch biedt komende dinsdag plaats aan een ontmoeting van de hoogste bazen uit Nederland en Vlaanderen. Minister-president Mark Rutte en de Vlaamse minister-president Jan Jambon komen met een delegatie ministers naar Noord-Brabant. -
Michael van Gerwen haalt uit naar Masters-beul Rob Cross: ‘Ik vind het zo'n engnek’
Michael van Gerwen had na de uitschakeling in de kwartfinales van The Masters weinig positieve woorden over voor tegenstander Rob Cross, die in de finale uiteindelijk met 11-7 verloor van Chris Dobey. Over de dartskwaliteiten van de Engelsman kon Mighty Mike ‘niks zeggen’, maar wel over het gedrag van Voltage. ,,Weet je wat het is? Dat cynische gedoe. Ik vind het zo'n engnek”, nam Van Gerwen geen blad voor de mond bij Viaplay. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
-
-
Oud-wethouder Rodney Weterings vindt dat Den Bosch de collectie van miljonair Jos Koster moet weigeren
DEN BOSCH - De gemeente Den Bosch moet de collectie van de Vughtse miljonair Jos Koster weigeren en de plannen voor een nieuw Design Museum van 43,5 miljoen van tafel halen. Dat vindt Rodney Weterings, oud-wethouder van Den Bosch. -
Buurtbewoner wil af van massale carnavalsdrukte in Korte Putstraat: ‘Ik krijg er nu al buikpijn van’
DEN BOSCH - Tijdens carnaval is de Bossche Korte Putstraat een van de drukste straten. Als daar 2700 mensen bijeen zijn, gaat de straat een poosje op slot. Terwijl zij plezier hebben, maakt een buurtbewoner zich zorgen. ,,Ik krijg er nu al buikpijn van.’’
In samenwerking met indebuurt Den Bosch