Beatrix bij concert School voor Jong Talent
Prinses Beatrix woont op vrijdag 24 maart een Europees Kamermuziekconcert bij in het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst vandaag bekendgemaakt. Tijdens het concert spelen leerlingen van de School voor Jong Talent samen met jonge talenten van zeven Europese scholen.
Delen per e-mail
De School voor Jong Talent bestaat zestig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum vinden verschillende voorstellingen en concerten plaats, waaronder Europese Kamermuziekconcerten. Acht Europese scholen maken deel uit van het nieuwe Europees Netwerk van Scholen voor Jong Talent. Muzikanten van deze scholen spelen tijdens het concert een compositie uit eigen land. Het concert wordt afgesloten met een Nederlandse compositie waarin alle leerlingen gezamenlijk spelen.
In de School voor Jong Talent worden leerlingen met uitzonderlijk talent voorbereid op een toekomst in de dans, muziek of beeldende vormgeving. Tegelijkertijd volgen ze de gewone schoolvakken zoals die ook op andere scholen in Nederland worden gegeven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Islamitische middelbare school die komend najaar deuren zou openen komt er voorlopig niet
De islamitische middelbare school die komend najaar in Den Haag de deuren zou openen komt er voorlopig niet. De initiatiefnemers zullen ‘niet eerder dan in het late najaar’ bekijken of ze het plan doorzetten. -
Hennepkwekerij aangetroffen in Wassenaar, drie mensen aangehouden
Bij een onderzoek in een woning aan de Schaepmanweg in Wassenaar is een hennepkwekerij aangetroffen door de politie. -
PREMIUMPomppionier
Tango lanceert tankstation van de toekomst: duurzame brandstof en laadpalen
Ruim twee decennia na de introductie van Nederlands eerste onbemande pomp komt pionier Tango nu met het tankstation van de toekomst, waarin duurzame brandstoffen en elektrisch rijden een prominente rol spelen. -
PREMIUMKoken & eten
Hebben we straks alleen nog keuze uit blauw (AH) of geel (Jumbo)?
Met de verkoop van tachtig Deen-winkels aan AH, Vomar en Dekamarkt verdwijnt er weer een supermarktformule. In 2000 telde ons land nog 46 verschillende formules, twintig jaar later zijn het er nog 26. Is er nog bestaansrecht voor de kleinere supermarktketen of beperkt de keuze zich steeds meer tot blauw (AH) of geel (Jumbo)? -
Voormalig burgemeester Pauline Krikke heeft nieuwe baan in Gelderland
Pauline Krikke, voormalig burgemeester van Den Haag, heeft een nieuwe baan. Ze gaat per 1 maart aan de slag als onafhankelijk voorzitter van de Faunabeheereenheid Gelderland (FBE).
-
Nootdorper (19) opgepakt voor stelen van persoonsgevens uit coronasystemen GGD
De politie heeft gisteren een 19-jarige man uit Nootdorp aangehouden voor diefstal van persoonsgegevens uit de coronasystemen van de GGD. Dat is vandaag bekendgemaakt. Het is de zevende aanhouding in de zaak. -
eigen tuin eerst
‘Waarom staan de stadsparken niet vol met fruitbomen?’
Weg met die truttige sierboompjes in het stadsgroen. Plant appels, peren, druiven en kwetsen, adviseert tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Bonifatiuskerk in Rijswijk is dit jaar het decor van de landelijke tv-vieringen van KRO-NCRV
De Bonifatiuskerk in Rijswijk fungeert dit jaar als opnamelocatie voor landelijke tv-vieringen van KRO-NCRV. Zondag is de eerste van een reeks van zeven eucharistievieringen die de komende maanden live vanuit de parochie aan de Van Vredenburchweg komen.
In samenwerking met indebuurt Den Haag