
Beste coffeeshop van het land is... The Point
VideoAmsterdam is de wiethoofdstad van de wereld, maar Den Haag heeft 's lands beste coffeeshop. Dat vinden de Jonge Democraten, die hun eigen Nationale Coffeeshoptest hielden.
Delen per e-mail
Mensen die hier binnenlopen vragen weleens of het een welness-center is
Als 'absolute uitschieter' kwam The Point aan de Marnixstraat in Den Haag uit de bus. Wie de coffeeshop binnenstapt ziet ook meteen waarom. In een doorsnee coffeeshop zit de verkoper achter glas, maar dat is niet het geval in The Point. De ruimte is bovendien schoon en de sfeer gemoedelijk.
Het vooroordeel dat veel coffeeshops ten deel valt is dat ze shabby en crimineel zijn, dat het ruimten zijn die je 's avonds het liefst snel voorbijloopt. Maar dat vooroordeel is niet van toepassing op The Point.
Welness
De test is een initiatief van de Jonge Democraten, de jongerenorganisatie van D66. Overal in het land hebben ze coffeeshops uitgeprobeerd en getest op onder meer voorlichting, hygiëne, hoe het product gepresenteerd wordt en of er een aparte ruimte is om het gekochte product te consumeren.
,,Mensen die hier binnenlopen vragen weleens of het een welness-center is'', lacht manager Mike de Jong. De coffeeshop zit al 25 jaar in de Marnixstraat, maar heeft sinds ruim twee jaar een nieuwe eigenaar. Sindsdien is er van alles gedaan om de uitstraling te verbeteren. ,,Want we willen een nette tent waar je gewoon binnen kunt lopen'', aldus De Jong.
Dat verleden was één van de redenen dat The Point de titel 'beste coffeeshop van Nederland' kreeg, zegt Wouter van Erkel, voorzitter van de Jonge Democraten. ,,Het was vroeger een donker hol. Dat is gelukkig allang niet meer zo. Deze coffeeshop is nu een voorbeeld voor andere shops.''
Je kan niet meer dan drie joints op een avond roken, daarna is het niet langer betrouwbaar
De goede voorlichting, de uitstraling van de winkel en hoe het product wordt gepresenteerd waren eveneens redenen om The Point tot winnaar uit te roepen. Volgens Van Erkel kwamen andere shops in Den Haag trouwens ook goed uit de bus in de test. Binnenkort volgt een top 5.
Van Erkel is vandaag vanuit Groningen naar Den Haag gereisd om in de shop samen met een aantal andere Jonge Democraten en met D66-Kamerlid Vera Bergkamp een oorkonde te overhandigen aan manager De Jong. Tijdens deze uitreiking had de delegatie het goed naar de zin. Zodra de oorkonde was overhandigd en het bijbehorende applausje had geklonken, werd ter verhoging van de feestvreugde met het personeel wat gedronken en gegeten.
Met de coffeeshoptest wil de politieke jongerenorganisatie vooral het reguleren van wietteelt en -verkoop onder de aandacht brengen. Bergkamp heeft er een initiatiefwetsvoorstel over ingediend bij de Tweede Kamer. De tweede behandeling daarvan is 14 februari.
Wietteelt
Met de test kan gekeken worden naar de omstandigheden van de verkoop, maar volgens Bergkamp kan alleen op kwaliteit getest worden door de wietteelt te reguleren. ,,Dan is het bijvoorbeeld makkelijker te controleren wat er in de wiet zit.'' Van Erkel knikt: ,,Dat is een groot gebrek. Bij alcohol en tabak kan dat wel.'' Sommige afdelingen van de jongerenorganisatie hebben het product ook getest op smaak. ,,Maar je kan niet meer dan drie joints op een avond roken, daarna is het niet langer betrouwbaar. En het ging echt om de coffeeshops, niet om de wiet.''
Verder in het nieuws
-
Bouwers vreugdevuur zeggen geen eerlijke kans te hebben gehad: ‘Geen onderhandelingsruimte, geen millimeter’
-
ADO stuurt assistent-trainer De Graaf weg na ruzie met Gorter
ADO Den Haag heeft assistent-trainer Edwin de Graaf voorlopig aan de kant geschoven. Aanleiding is een conflict met reserve Donny Gorter, dat deze week escaleerde. ,,We betreuren deze zaak logischerwijs”, zegt een woordvoerder van ADO. ,,Het is een vervelende privézaak die de club deels raakt.” -
Brandweer rukt opnieuw uit voor containerbranden
In en rondom de Haagse Vruchtenbuurt zijn vanavond verschillende containers in brand gestoken. Ook klinken er harde knallen door de wijk omdat er zwaar vuurwerk wordt afgestoken. -
Verwaarloosd rijksmonument Huize Ivicke op lijst van 14 bedreigde plekken van Europa
Huize Ivicke in Wassenaar heeft een shortlist gehaald van de meest bedreigde plekken en erfgoederen van Europa. De historische buitenplaats is al jaren verwaarloosd en momenteel in handen van krakers. -
PREMIUM
VIDEO Kijk terug | Duizenden lampjes Delft laten stralen tijdens Lichtjesavond
Alsof het nieuwe jaar begint. Zo fanatiek tellen de duizenden aanwezigen vanaf tien af tot het moment waar het op deze avond allemaal om is begonnen. Als de nul klinkt, springen 1800 blauwe en witte led-lampjes aan. De veertien meter hoge kerstboom straalt, voor velen het hoogtepunt van Lichtjesavond.
-
PREMIUM
UPDATE Patiëntenstop bij Parnassia van tafel, verzekerden VGZ niet langer dupe van ruzie
De patiëntenstop bij ggz-aanbieder Parnassia is van tafel. Verzekerden van VGZ van wie het eerste gesprek was afgezegd, mogen alsnog langskomen. De Nederlandse Zorgautoriteit NZa riep de ruziënde Parnassia Groep en verzekeraar VGZ gisteren op het matje. -
Dief snaait zeer dure juwelen uit vitrines van Haags Veilinghuis
Met twee soepele graaibewegingen greep een nog onbekende man drie zeer kostbare juwelen weg uit veilinghuis Venduehuis in Den Haag. De politie is nog op zoek naar de ‘vakkundige dief’. -
AD Haagsche Courant zoekt enthousiaste onlineredacteuren
Wil jij het laatste nieuws als eerste brengen? Dan ben jij degene die we zoeken. AD Haagsche Courant zoekt per direct een flexibele freelance onlineredacteur.
In samenwerking met indebuurt Den Haag