Fotografe Esther van der Wallen (links) heeft vrouwen gefotografeerd die hun haar verloren door chemotherapie of de aandoening alopecia. Een van hen is Heleen van der Toorn, die al vanaf haar 8ste alopecia heeft. Sinds 2006 heeft ze een eigen haarstudio.
Volledig scherm
PREMIUM
Fotografe Esther van der Wallen (links) heeft vrouwen gefotografeerd die hun haar verloren door chemotherapie of de aandoening alopecia. Een van hen is Heleen van der Toorn, die al vanaf haar 8ste alopecia heeft. Sinds 2006 heeft ze een eigen haarstudio. © Henriette Guest

Een leven zonder haar: ‘Een pruik is een feestartikel’

Acht vrouwen met alopecia universalis poseerden open en bloot voor de camera. Ze vragen aandacht voor hun aandoening, waardoor ze geen haar hebben. Ze maken samen een vuist: “Iedereen mag er zijn!”