Een veilige haven in de vorm van 75 verlichte origamibootjes bij festival The Hague Highlights
Tijdens lichtfestival The Hague Highlights is er dit jaar aandacht voor vluchtelingen en migratie in de vorm van verlichte origamibootjes die symbolisch naast het Binnenhof drijven.
Een van de lichtobjecten is een drijvend kunstwerk met 75 verlichte origamibootjes op de Hofvijver. Het water bij het Binnenhof is speciaal gekozen, omdat de politiek hier beslissingen neemt over migratie en vluchtelingen. Onder de naam Voyage - Veilige Haven wil het object het verhaal vertellen van personen met verschillende achtergronden die huis en haard achterlieten en in Den Haag een ‘veilige haven’ vonden.
Op een interactieve manier wordt een verhaal verteld over afscheid nemen en opnieuw beginnen. Via de website kunnen de kleuren en patronen op de bootjes door bezoekers worden veranderd en korte verhalen van een aantal betrokkenen worden beluisterd.
Museumkwartier
The Hague Highlights is een festival waarbij het nog onbekende verhaal van vijf plaatsen in het Museumkwartier van de stad letterlijk worden ‘uitgelicht’. Het festival vindt dit jaar tussen woensdag 14 en zondag 18 december plaats, tussen 17.00 en 23.00 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De lente komt eraan: heb jij een mooie lentefoto? Stuur 'm in!
Het is pas eind januari, maar de eerste stengels komen al uit de grond en er zitten her en der al knoppen aan de bomen. Zelfs de eerste lammetjes zijn al gespot. Heb jij ook al de eerste tekenen van de lente gezien in de Haage regio? Stuur jouw mooiste foto in! -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
indebuurt.nl
Elias begon in de Haagse politiek, en staat nu met Hollandse meezingers op feesten en partijen
De naam Elias van Hees is een bekende naam in de (Haagse) politiek. Maar inmiddels kun je de naam ook kennen van Hollandse meezingers. Elias zingt namelijk door het hele land en organiseert nu zelfs een eigen ‘Hollandse avond’ in het Paardcafé. -
Vraag bij het nieuws
Hoelang heb je last van een veroordeling na bijvoorbeeld het blokkeren van een snelweg?
Actievoeren voor een schonere wereld kan langstrekkende en vervelende gevolgen hebben voor demonstranten. Honderden klimaatactivisten werden zaterdag opgepakt voor het blokkeren van de A12 in Den Haag. In de aanloop naar de demonstratie werden donderdag ook al zes activisten van Extinction Rebellion thuis opgepakt omdat ze via sociale media opriepen om de weg te blokkeren. Opruiing, zegt het OM. En dat levert ze waarschijnlijk een strafblad op. Hoelang heb je daar eigenlijk last van? -
PREMIUMExtinction Rebellion
Ondanks arrestaties blokkeert Ingeborg de A12: ‘Het is een zaak van leven of dood’
Ondanks dat zes van haar mede-activisten zijn opgepakt, blokkeert Ingeborg de Lange (50) vandaag met Extinction Rebellion de A12 in Den Haag.
-
347 bomen in Haags natuurgebied dreigen te worden gekapt
347 bomen in het natuurgebied rond het Molenslootpad en de Jan Thijssenweg in Den Haag dreigen in maart te worden gekapt. Om het plan voor grootschalige bomenkap van de gemeente tegen te gaan, dienden GroenLinks en de PvdA afgelopen week een bezwaar in bij de provincie. Ze willen dat de kap helemaal verboden wordt. -
-
-
10
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat?
In samenwerking met indebuurt Den Haag