Elektriciteitsfabriek toont vijf werken van kunstenaar Jeroen Eisinga
De Elektriciteitsfabriek in Den Haag staat van 7 maart tot 7 april in het teken van Expeditie Eisinga. In de industriële turbinehal worden vijf films vertoond van kunstenaar Jeroen Eisinga, waaronder Nightfall uit 2018.
Nighfall is Eisinga’s nog niet eerder vertoonde en meest ambitieuze filmproject tot nu toe. De film toont een bevroren meer met daarop een kudde schapen rondom een wrak. Enkele schapen zijn in dat wrak vastgevroren en er woedt een sneeuwstorm. De schapen bewegen wat, maar staan vooral stil. Langzaam worden ze door de sneeuw bedekt. De zon gaat onder. Gedurende de hele film heeft de camera één vast standpunt.
Net als bij zijn andere projecten, kan de kijker ook bij dit nieuwe project van beeldend kunstenaar Jeroen Eisinga (Delft, 1966) een gevoel van onmacht ervaren. Filmprojecten van Eisinga staan erom bekend géén verlossing, verheldering, ontsnapping of climax te hebben. Zo is in Springtime (2011) te zien hoe een bijenvolk gedurende twintig minuten bezit neemt van Eisinga, totdat zijn hele hoofd en bovenlijf onder de bijen zit. In Sehnsucht (2004) filmt de kunstenaar een dode zebra die op de grond ligt. Het hele proces van rotting wordt getoond aan de kijker.
Kunst van Jeroen Eisinga was eerder te zien in andere Nederlandse musea, maar ook in onder meer België, Frankrijk en de Verenigde Staten. Expeditie Eisinga is de vierde tentoonstelling in de serie winterwerkplaatsen van de Elektriciteitsfabriek aan het Constante Rebecqueplein in de Haagse buurt Rond de Energiecentrale.
Expeditie Eisinga is te zien van 7 maart tot 7 april op vrijdag, zaterdag en zondag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ondergedoken in Brazilië, maar 83.000 XTC-pillen verraadden moordverdachte ‘Tico’
-
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
PREMIUM
Fakkelzwaaier die voor huis D66-leider Sigrid Kaag stond weer opgepakt
Amsterdammer Max van den B., in januari veroordeeld tot een half jaar cel omdat hij met een brandende fakkel bij het huis van D66-leider Sigrid Kaag stond, is opnieuw gevangengezet. Sinds vrijdag zit hij weer vast, bevestigt een woordvoerder van het ressortsparket van het Openbaar Ministerie. -
PREMIUM
Moeder van drie dakloos nadat zoontje (4) per ongeluk huis in brand stak: ‘Alles kwijt, het is een nachtmerrie’
Bijna alles zijn ze kwijt. Vanity Janzen (31) en haar drie kinderen raakten vorige week van het ene op het andere moment dakloos door een allesverwoestende brand. Per ongeluk aangestoken door haar zoontje (4), die met een aansteker speelde. -
Dode aangetroffen in woning in Leiden
In een woning aan de Corellistraat in Leiden is vanochtend een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie.
-
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
PREMIUMHandjes gezocht
Allan zoekt handjes om modeshows in Den Haag te organiseren: ‘Locatie is nog even geheim’
Glitter en glamour komende september bij The Fashionweek in Den Haag, maar om dat mogelijk te maken moet er ook gezweet worden. Handjes gezocht, denkt de organisatie van de modeweek die op 26 september start.
In samenwerking met indebuurt Den Haag