Familie en vrienden herdenken doodgeschoten Wessel met witte ballonnen
Een groep van twee tot driehonderd vrienden en familieleden van de 18-jarige doodgeschoten Wessel heeft zaterdagavond een herdenkingstocht gehouden uit respect en ter nagedachtenis van de overleden jongen.
Delen per e-mail
Met witte ballonnen liep de groep, veel jongeren, vanaf zijn woonwijk Seghwaert naar de hangplek waar Wessel de laatste tijd rondhing in de wijk Palenstein bij het winkelcentrum. Bij de groep was geen politie om de tocht te begeleiden.
Wessel werd maandagochtend aangetroffen voor het ziekenhuis van Zoetermeer met een schotwond. Artsen probeerden de tiener nog te reanimeren, maar tevergeefs.
Scooter
Een uur eerder was diezelfde ochtend door een politieagent geschoten op twee mannen op een scooter van wie een een op een vuurwapen lijkend voorwerp richtte op coffeeshop The Game in Delft. Het lijkt erop dat Wessel, zoon van een agent, een van de personen was op de scooter en geraakt is bij die schietpartij. Justitie onderzoekt de zaak en heeft nog alle scenario's open, meldde Vincent Veenman van justitie vrijdag.
Delft wordt sinds mei geteisterd door gewelddadige aanslagen met explosieven en schoten die afgevuurd worden op een sieradenwinkel, een broodjeszaak, garage en coffeeshops The Game en The Future.
Verontwaardigd
De zus van Wessel liet vanavond haar verontwaardiging blijken dat wapens makkelijk verkrijgbaar zijn in Nederland. ,,Dat is de maatschappelijke relevantie,'' zei ze.
Gisteren zei criminoloog Jeroen van den Broek tegen deze krant dat steeds meer jong volwassen mensen in Nederland rondlopen met een vuurwapen. ,,Een zorgelijke trend,'' vindt hij. Straatjongeren romantiseren volgen hem vaak het criminele milieu en plaatsen bijvoorbeeld Holleeder op een voetstuk.
Wapens zijn op Instagram en Telegram vrij voor iedereen te krijgen, schetste hij het beeld. ,,Ze liggen voor het oprapen.''
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Eeuwig Den Haag Ode aan vergeten Haagse entertainer, die in de jaren 60 een ster was
-
Diplomaat blijft wanbetaler parkeerboetes, Libië met stip op 1
De Libische ambassade blijkt een notoire wanbetaler van parkeerboetes. Medewerkers hiervan hebben er maar liefst 182 openstaan in Den Haag. De tien grootste wanbetalers hebben voor bijna een halve ton aan naheffingen open. -
Directeur Nederlands Dans Theater gaat weg na dit seizoen
Janine Dijkmeijer neemt na afloop van dit seizoen afscheid als zakelijk directeur van het Nederlands Dans Theater (NDT). Dijkmeijer heeft er dan vijf jaar opzitten. Ze mag terugkijken op een mooie periode, waarin de zalen steeds beter gevuld raakten. -
Update 250 Ajax-supporters mogen zondag in Haagse binnenstad demonstreren
Ajax-supporters gaan zondag in de Haagse binnenstad demonstreren, omdat zij nog altijd niet welkom zijn bij de wedstrijd ADO Den Haag - Ajax. Burgemeester Krikke laat de demonstratie toe. -
Even vragen aan Op zoek naar mannen die durven zingen voor strandopera
Bij Kwekers in de Kunst, producent van dikwijls grootschalige muziektheatervoorstellingen, weten ze vooraf altijd één ding zeker: mannen die willen zingen zijn dun gezaaid. Vraag dat maar aan Rick Schoonbeek, de regisseur die nu op zoek is naar mannen voor de strandopera Aïda aan zee in Scheveningen, in juni.
-
Update Stroomstoring waardoor treinen tussen Den Haag en Rotterdam niet reden, verholpen
Het treinverkeer tussen Den Haag en Rotterdam heeft vanmiddag stilgelegen door een stroomstoring. Tussen Delft-Zuid en Schiedam Centrum reden geen treinen. Rond 16.30 uur was de storing verholpen. -
Gezocht: camerajournalist voor AD Haagsche Courant
Voor de videoproducties van AD Haagsche Courant zijn wij per direct op zoek naar een flexibele camerajournalist (camjo). Het gaat structureel om 1 a 2 opdrachten per week. -
Dit jaar geen Festival Designkwartier: ‘Tijd voor bezinning’
Het bestuur van Festival Designkwartier heeft besloten dit jaar geen festival te organiseren. Het gaat werken aan een ‘fantastisch nieuw concept’.
In samenwerking met indebuurt Den Haag