GGD Haaglanden: Vanaf maandag kan iedereen booster ook zonder afspraak halen
Iedereen van 18 jaar en ouder kan vanaf maandag 17 januari ook zonder afspraak een booster halen. Dat maakt de GGD Haaglanden maandagavond bekend. Wie dat wil kan terecht bij De Broodfabriek in Rijswijk. Ook bij de andere vaste priklocaties in de regio is het mogelijk een boosterprik zonder afspraak te halen.
De boosterprik kan worden gegeven drie maanden na de laatste vaccinatie of coronabesmetting. Volgende week geeft de GGD Haaglanden ook nog vaccinaties op afspraak. Hierdoor kunnen er op de kleinere locaties wachtrijen ontstaan voor mensen die zonder afspraak komen. De Broodfabriek in Rijswijk is een XL-priklocatie, hier is de kans op wachtrijen gering.
De XXL-priklocatie World Forum sluit de deuren op 17 januari. GGD Haaglanden heeft deze locatie gebruikt om de piek van de boostercampagne op te vangen. Dit is nu niet meer nodig. Komende zaterdag en zondag kan iedereen met een afspraak voor een boosterprik nog terecht op de locatie World Forum. Als de afspraak staat ná 17 januari zal er worden gebeld voor een nieuwe afspraak op een andere locatie.
Kleine locaties weer geopend
Daarnaast opent de GGD Haaglanden een aantal kleinere priklocatie weer. Tijdens de boostercampagne waren deze priklocaties, zoals buurthuizen, staddeelkantoren en moskeeën, tijdelijk gesloten. Vanaf 24 januari gaan deze kleinere tijdelijke locaties in de regio weer open voor een 1ste, 2de of boosterprik zonder afspraak.
Naast het heropenen van deze priklocaties gaat GGD Haaglanden ook weer specifieke doelgroepen benaderen. ,,Zoals EU-arbeidsmigranten, AZC’s, ongedocumenteerden, dak- en thuislozen, jongeren en mensen met een taalachterstand”, zegt het instituut. Dit doet de GGD in nauwe samenwerking met de gemeenten.
Den Haag is geen Delft en Zoetermeer is geen Westland. Elke plaats en regio heeft verschillende populaties van niet-gevaccineerden.
Daarbij blijft GGD Haaglanden inspelen op specifieke wensen en behoeften op wijk- en doelgroepniveau. ,,Samenwerking met gemeenten is daarvoor essentieel. Den Haag is geen Delft en Zoetermeer is geen Westland. Elke plaats en regio heeft verschillende populaties van niet-gevaccineerden.”
Vanaf begin maart gaat GGD Haaglanden ook weer de wijken in met mobiele units en de prikbus. Dit is mede afhankelijk van weersomstandigheden. Een specifieke datum is nog niet bekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Daadkrachtig en eensgezind ADO raast door de play-offs: ‘Eigenlijk heb ik geen zin in de vakantie’
ADO Den Haag oogt in de play-offs eensgezind. Het komt volgens verdediger Jamal Amofa (23) omdat de spelers elkaar momenteel beter leren kennen dan ooit. En het klikt dusdanig dat Amofa, wiens contract na het seizoen afloopt, erg opziet tegen de vakantie. ,,Het is écht jammer dat het einde van het seizoen in zicht is. Dit is het mooiste wat er is.” -
Brandweer rukt eerst uit voor auto die in de fik staat en vervolgens voor bankstel dat vlam vat
Veiligheidsregio Haaglanden had een druk nachtje. Zo rukte de brandweer eerst uit voor een auto in de Hardenbroekstraat in Den Haag die in brand was gevlogen. Vervolgens moesten de hulpdiensten op pad voor een bankstel dat vlam had gevat in de Grovestinstraat, niet ver hier vandaan. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
Van ongeluk herstelde Rob de Lange na dertien jaar weg bij DHC: ‘Ik wil werken met een goede organisatie’
Rob de Lange (56) is maar liefst dertien seizoenen trainer bij DHC geweest. Na zijn herstelperiode na een zwaar verkeersongeval vervulde het voetbaldier bij ‘zijn’ DHC een rol als technisch manager. Komend seizoen had de spelersgroep één grote wens: een terugkeer van De Lange als trainer. Maar daar komt het niet van. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
Top 10
Jongetje (3) prikt zich aan drugsnaald en moeder vergiftigde zoon: dit zijn de meest gelezen verhalen
De ‘beroemdste inwoner van Scheveningen’, verlaat de badplaats. Een 3-jarig jongetje is door een rondzwervende drugsnaald in een Rijswijks park geprikt. En In het Westland heeft een moeder geprobeerd haar zoontje (10) te vergiftigen. Dit zijn onze best gelezen verhalen van afgelopen week. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
Webwinkel met gekleurde rijst een hit onder ouders: ‘In de lockdowns zag je de vraag groeien’
Je ziet ze steeds meer: Momfluencers die op Instagram tips delen over spelen met natuurlijke materialen. Pasta, vogelvoer of havermout; Geef het aan je kind en ze zijn zoet, is het idee. Gastouder Bob de Lahaye ziet dat naar haar gekleurde rijst sinds de lockdowns meer vraag is.
In samenwerking met indebuurt Den Haag