‘Hagenaars klagen graag over elkaar en erg trots op hun stad zijn ze ook niet’
VideoVan grote steden in Nederland klagen bewoners van Den Haag het meest over elkaar. Dat blijkt uit het Steden & Streken Merkenonderzoek van merkadviseur Hendrik Beerda dat vandaag is gepubliceerd.
Beerda publiceert elke twee jaar het onderzoek naar de reputatie van de honderd grootste gemeenten van Nederland. ,,Door de jaren heen zie je eigenlijk hetzelfde beeld: inwoners van grote steden die hun medebewoners als minst prettig ervaren”, zegt hij.
Ook Hagenaars zijn niet zo tevreden met elkaar. Volgens Beerda klagen Hagenaars en Hagenezen zelfs het meest over elkaar. ,,Het is niet zo dat ze elkaar onprettig vinden, maar dat ze het minst met hun stadsgenoten hebben.” Waarom de Haagse inwoners hun medebewoners niet zo mogen, kan Beerda niet verklaren.
Het grote verschil is dat Rotterdammers ongelooflijk trots zijn op de vernieuwingen in hun stad
Wel blijkt uit het onderzoek dat Den Haag als stad onder de eigen bewoners ook niet zo geliefd is. In de top 20 van gemeenten met een sterke reputatie onder de inwoners, staat de stad op plek 17. Onder de drie andere grote steden en gemeenten als Groningen, Zwolle, Delft en Apeldoorn. Beerda vergelijkt Den Haag met Rotterdam om het uit te leggen. ,,Het grote verschil is dat Rotterdammers ongelooflijk trots zijn op de vernieuwingen in hun stad. Inwoners van Den Haag hebben dat niet. In hun ogen verandert er ook niet zoveel.”
Verder zijn Rotterdammers trotser op onder meer hun festivalaanbod en evenementen. ,,Rotterdammers vinden hun stad veel dynamischer. Wat ook opmerkelijk is: ik woon in Amsterdam en in mijn beleving heeft Den Haag een mooie, historische binnenstad, maar Hagenezen en Hagenaars zien dat veel minder als onderdeel van hun trots.”
Voor het onderzoek werden bijna 16.000 mensen ondervraagd. Op de vraag In hoeverre bewoners hun eigen stad waardeerden, haalde Den Haag een waarderingsscore van 74 procent. Ter vergelijking: Nummer 1 ’s-Hertogenbosch behaalde 91 procent, Rotterdam 80 procent.
Toch wel tevreden
Uit het onderzoek blijkt dat Hagenaars over drie aspecten wel tevreden zijn. ,,Als eerste het museale aanbod, daarna de bereikbaarheid en verder de internationale allure van de stad.”
Elke ochtend het nieuws uit Den Haag in je mailbox? Schrijf je in voor de nieuwsbrief!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport. -
PREMIUM
Bijna niemand kan de perfecte druiventros nog plukken: ‘Ambacht sterft uit’
Supermarktdruiven? Verschrikkelijk, vinden de weinige druivenkrenters die ons land nog kent. Een tros hoort ‘breed in de schouders te zijn en smal in de punt. Niet zo’n vormloze klont’. Maar er zijn nog maar héél weinig mensen die druiven perfect kunnen ‘krenten’. Om te voorkomen dat het aloude ambacht verdwijnt gaat de Volksuniversiteit cursussen aanbieden.Westland -
PREMIUM
Tolken, bonnen van 2000 euro en de aannemer staat al klaar: zo wil Den Haag snel de halve stad isoleren
Den Haag wil bijna de helft van de huizen in de stad versneld gaan isoleren en verduurzamen. Een grote en complexe opgave, zegt de gemeente. Hoe gaat de stad dat doen? Vier vragen en antwoorden.Den Haag -
PREMIUM
Hagenaren ontfutselden slachtoffers volgens OM bankgegevens en geld: ‘Lucratieve handel voor de heren’
Het Openbaar Ministerie verdenkt twee Hagenaren ervan dat ze Belgische bankklanten met nepwebsites voor duizenden euro’s hebben opgelicht. Een van de verdachten hoorde maandag bij de rechtbank een celstraf van 24 maanden tegen zich eisen, waarvan 6 maanden voorwaardelijk.Den Haag -
PREMIUMColumn
Met de ver-yupping komt de monumentale status van de visafslag op een uitstekend moment
Mijn omgeving klaagt over volle stranden en zand op plekken waar ze niet om hebben gevraagd. Op die luxeproblemen zit ik dan weer niet te wachten, dus tip ik ze graag een zandvrij alternatief.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
Den Haag wil betalen voor bomen rond de verguisde windmolen
Den Haag wil wel betalen voor bomen rond de windmolen op de grens met Leidschendam-Voorburg, die voor zoveel overlast zorgt. Meer maatregelen nemen lijkt geen haalbare kaart vanwege de kosten. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging
In samenwerking met indebuurt Den Haag