Het langdurige applaus is voor de oude rotten van de Stadspartij: ‘Ik ga nu weg als de koning van de lach’
Meer dan de helft van de Haagse raadsleden nam vanavond afscheid van de lokale politiek. Het langdurige applaus ging echter uit naar de oude rotten van de Haagse Stadspartij. ,,Joris, jij kwam, jij zag, jij overwon.”
Stoppen op je hoogtepunt. Raadslid Peter Bos deed het naar eigen zeggen. Oké, de verkiezingsuitslag was voor zijn Haagse stadspartij geen succes (wat heet: van drie zetels naar slechts eentje), maar hij won toch maar mooi het Haagse Correspondents’ Dinner tijdens de verkiezingscampagne: ,,Ik ga weg als koning van de lach”, zegt Bos droogjes. ,,Die titel laat ik me niet meer afpakken.”
En terecht. Humor is een van de grote wapens van het raadslid, dat net zo lang in de Haagse politiek zat als zijn partijgenoot Joris Wijsmuller: 24 jaar, bijna een kwarteeuw. Vier raadsperiodes werkte hij als beleidsmedewerker voor de Haagse Stadspartij die hij in 1997 hielp oprichten. Vervolgens was hij twee periodes raadslid.
Veelzijdig
En een verdraaid goede, zo liet de burgemeester doorschemeren in de raadzaal. ,,Hoe veelzijdig kan een mens zijn”, vroeg Jan Van Zanen zich af, nadat hij alle terreinen van de lokale politiek had opgenoemd waarmee Bos zich bezig had gehouden. ,,En altijd goed beslagen ten ijs, met een kritische blik. De spreekwoordelijke luis in de pels.”
Joris Wijsmuller was nog complimenteuzer: ,,Peter is zeer veelzijdig, zeer kundig, met ongelooflijk veel humor, veel te bescheiden en integer top op het bot. Zonder hem, zonder mijn maatje, had ik het zeker niet zo lang volgehouden.”
Voor Joris Wijsmuller had de burgemeester ook mooie woorden over. ,,De kraker die nestor werd (het langs zittend raadslid, -red.) en die ook als Haags wethouder aan de weg timmerde: Joris, jij kwam, Jij zag, jij overwon.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wapen van minderjarige jongen gevonden bij doorzoeking van Haagse woning
Bij een woningdoorzoeking heeft de politie een vuurwapen aangetroffen bij een minderjarige jongen.Den Haag -
Minder schade maar meer geweld tegen hulpverleners bij jaarwisseling, Van Zanen vol lof over vreugdevuren
Bij de afgelopen jaarwisseling is in Den Haag voor een slordige 376.000 euro aan schade aangericht aan afvalbakken, parkeerautomaten, lantaarnpalen en bankjes. Dat is minder dan het jaar ervoor. Wel was er meer geweld tegen hulpverleners.Den Haag -
PREMIUMPlaats Delict
Dieven klimmen huis van bewaring binnen en roven loonzakjes personeel
In 1971 bestond het tv-programma Opsporing Verzocht nog niet (eerste uitzending in 1982), maar tips waren ook niet nodig voor een overval op een postkantoor aan de Prinsestraat. Eind juli denkt een 20-jarige Katwijker zijn slag te slaan door de handtas te stelen van een 25-jarige bewoonster van de Toussaintkade.Den Haag -
indebuurt.nl
Pannenkoeken! Hier opent een nieuw restaurant
Pannenkoeken zijn er zeker in Zoetermeer, maar een echt pannenkoekenrestaurant is er al lange tijd niet meer. Daar komt binnenkort verandering in!Zoetermeer -
Nog deze zomervakantie crossen, klimmen en spelen in het Gat in de Markt
Deze zomervakantie kunnen kinderen lekker klimmen, klauteren en crossen in hartje stad. Het Gat in de Markt, de plek waar voorheen het stadhuis stond, is straks een groen speelparadijs.Zoetermeer
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
-
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?
In samenwerking met indebuurt Den Haag