Minder reistijd in Den Haag door corona, toch een van de steden met meeste vertragingen
Door de coronapandemie en bijhorende maatregelen is het sinds maart 2020, de aanvang van de eerste lockdown, een stuk rustiger op de wegen in Nederland. Ook in Den Haag waar er nauwelijks files waren en de extra reistijd tijdens de spit daalde met met ruim een kwart. Toch staat de hofstad op de tweede plek van de ranglijst van de TomTom Traffic Index met de meeste vertragingen in het verkeer.
Delen per e-mail
Het werd door corona dus rustiger op de weg in Den Haag, maar niet zó rustig als in andere steden in Nederland. Er is één stad waar er nog meer vertragingen op de weg waren dan in de hofstad: Haarlem is in de ranglijst koploper. Na Den Haag volgen respectievelijk Nijmegen, Leiden en Groningen.
Een autorit door Den Haag duurde afgelopen jaar bijna een kwart (24 procent) langer dan wanneer er geen verkeer op de weg zou zijn. Daardoor deden automobilisten maar liefst zeven minuten langer over een ritje van dertig minuten. Dat lijkt veel, maar in vergelijking met 2019 daalde dat percentage. Toen deed een autobestuurder elf minuten langer over een rit van een half uur.
Ongelukken
Maar hoe komt het dat het in Den Haag ondanks de pandemie toch nog - landelijk gezien - erg druk was op de weg? Naast meerdere wegopbrekingen, zoals de afsluiting van de weg langs Plein 1813 tussen de Javastraat en de Mauritskade, veroorzaakten een aantal ongelukken een langere reistijd, verklaart TomTom.
Zoals op vrijdag 25 september toen een deel van de A4 een tijd dicht was door een ongeluk bij Rijswijk-Plaspoelpolder. Automobilisten hadden toen een extra reistijd van twaalf minuten op een half uur. Tevens was dit de dag tijdens de coronacrisis waarop het ‘t drukste was in Den Haag op de weg.
Artikel gaat verder onder grafiek.
De rustigste dag van 2020 was op 29 maart; de eerste zondag na de persconferentie van 23 maart waarin de ‘intelligente lockdown’ werd aangekondigd.
De verwachting is niet dat het zo rustig blijft op de wegen. ,,Hoewel de vertragingen in het verkeer in Nederland in 2020 zijn afgenomen, zal dit geen trend worden”, aldus Gijs Peters, traffic expert bij TomTom. Vooral als mensen weer naar hun werk gaan en oude routines oppakken, wordt het drukker op de weg. ,,Misschien wordt het zelfs nog drukker, omdat mensen minder snel gaan carpoolen of liever niet de trein pakken uit angst voor het virus.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update Lange file richting Den Haag
Op de A4 richting Den Haag stond een flinke file. Dat kwam door een aanrijding met vier auto’s bij Leidschendam. -
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor. -
AUTOTEST Test Citroën C3: strijd tegen de tand des tijds
Eigenzinnig design en comfort zijn van oudsher belangrijke pluspunten van de Citroën C3. Maar kan de huidige, vier jaar oude generatie de concurrentie nog wel aan? -
Scooter gaat op in vlammen op Van Ruysbroekstraat
Een scooter is zaterdagavond in vlammen opgegaan. Dit gebeurde net na ingang van de avondklok aan de Van Ruysbroekstraat in Den Haag. -
Flinke file A4 Rijswijk door ongeluk met meerdere voertuigen
Het verkeer op de A4 in Rijswijk is ontregeld door een ongeval waar meerdere voertuigen bij betrokken zijn. Het ongeluk gebeurde rond 15.00 uur bij Rijswijk-Plaspoelpolder. De weg in de richting van Rotterdam is nu dicht door een oliespoor, ontstaan door het ongeluk, op de weg.
-
Bewoners ‘vastgebonden’ bij woningoverval in Archimedesstraat, politie zoekt twee verdachten
Twee bewoners van een woning aan de Archimedesstraat zouden eerder vanavond door overvallers in hun huis zijn vastgebonden en mogelijk bestolen, meldt calamiteitensite Regio15. -
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
Brandweer blust keukenbrand en redt kat uit woning Linneausstraat
De brandweer moest zaterdagavond, rond 23.30 uur, uitrukken voor een brand in een keuken van een portiekwoning aan de Linneausstraat in Den Haag. Het vuur was snel onder controle, aldus de brandweer.
In samenwerking met indebuurt Den Haag