Ook Den Haag gaat aan de deelfiets
Lang heerste er scepsis en angst voor overlast. Maar ook de gemeente Den Haag gaat nu serieus aan de deelfiets. Komend voorjaar beginnen drie aanbieders aan een proef van een half jaar.
Delen per e-mail
Zo biedt het bedrijf Mobike straks maximaal 500 deelfietsen aan in de zone Beatrixkwartier - Centrum. GoAbout gaat hetzelfde doen in de zone Beatrixkwartier. Een derde aanbieder, Felyx, gaat zelfs aan de slag met deelscooters in het gebied Scheveningen - Internationale zone - Centrum.
,,We doen een proef om te zien hoeveel animo er in Den Haag is voor de deelfiets’’, zegt wethouder mobiliteit Robert van Asten. ,,Hoe vaak gebruiken mensen zo’n fiets? En zijn het vooral forenzen of mensen die in de stad blijven? Ook testen we hoe we de overlast van fietsen op straat kunnen voorkomen.’’
Geen vaste uitgiftepunten
De deelfietsen en de elektrische deelscooters staan straks niet bij vaste uitgiftepunten. Ze kunnen overal in het verspreidingsgebied van de drie aanbieders worden opgehaald en neergezet. Via een app kunnen klanten de beschikbare fietsen en -scooters in Den Haag vinden.
In Amsterdam liep dit systeem vorig jaar zomer nog uit op een chaos. De uitpuilende fietsrekken en overvolle stoepen waren eerst de bewoners en daarna ook het stadsbestuur een doorn in het oog. Er dreigde net als in Den Haag een totaalverbod op deelfietsen, maar uiteindelijk geven beide grote steden de deelfiets alsnog een kans met nieuwe aanbieders van fietsen.
Wethouder Van Asten is niet bang voor Amsterdamse taferelen in Den Haag. ,,Dat waren de beginjaren van de deelfiets, een periode waarin de cowboys het voor het zeggen hadden. Nu zijn er veel serieuzere aanbieders die geleerd hebben van de fouten van hun voorgangers’’, zo meent hij.
Volle trottoirs
Bovendien is het concept van de deelfiets te belangrijk om te negeren. In een stad waar het fietsgebruik almaar toeneemt, waarin vooroorlogse wijken al kampen met volle trottoirs met fietsen, kan de deelfiets uitkomst bieden.
,,Bij de grote stations kun je stallingen blijven bijbouwen’’, weet van Asten. ,,Als we dankzij de deelfiets ervoor kunnen zorgen dat er veel minder fietsen een hele dag onbenut bij zo’n station geparkeerd staan, dan is dat natuurlijk pure winst.’’
Na de proefperiode van drie maanden gaan de aanbieders en de gemeente opnieuw om tafel. Is de ‘pilot’ een succes, dan kunnen de bedrijven meer fietsen gaan inzetten in grotere delen van de stad.
Elke ochtend het nieuws uit Den Haag in je mailbox? Schrijf je in voor de nieuwsbrief!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMaan de stok
Haagse veteraan John laat alles uit zijn handen vallen als een kind wordt vermist: ‘Doen wat moet gebeuren’
De Haagse veteraan John Blonk is lid van het Veteranen Search Team. Vrijwilligers die alles uit hun handen laten vallen als een kind wordt vermist of een moeder aan de wandel is. Wij spraken Blonk voor de rubriek Aan De Stok. -
Jouw regionieuws
Gemist? Blije kappers weer aan het werk en gemeente gaat de strijd aan met agressieve honden
Ben je er niet aan toegekomen om al het regionale nieuws uit Den Haag en omstreken vandaag te volgen? Dit is het nieuws van woensdag 3 maart. -
8
Verplichte kusjes en knuffels voor oma en opa: doen of niet?
Bijna elke ouder kent de situatie wel: je komt opdagen voor een verjaardag of andere familiebijeenkomst met je kinderen en de tantes, ooms en grootouders komen onmiddellijk aangesneld om je kinderen te overladen met kusjes en knuffels. Natuurlijk is dat goed bedoeld, maar je ziet ook dat je kinderen enigszins overweldigd worden door al die handen, armen en lippen. -
Breng foto's van je (over)grootouders tot leven met deze nieuwe techniek
Kijk jij wel eens naar foto's van je (over)grootouders en vraag je je daarbij af hoe ze in het echt bewogen en lachten? Met een nieuwe functie van MyHeritage, een stamboomservice uit het Verenigd Koninkrijk, is dat nu mogelijkheid geworden. Op die manier kun je je voorouders zien als nooit tevoren. -
jouw regionieuws
Gemist? Opnieuw vertraging peperduur cultuurpaleis Amare en sekswerkers protesteren in Den Haag
Ben je er niet aan toegekomen om al het regionale nieuws uit Den Haag en omstreken vandaag te volgen? Dit is het nieuws van dinsdag 2 maart.
-
Drie artiesten, één stad: Den Haag in tv-programma Muziekstad
Den Haag is een van de steden die te zien is in het televisieprogramma Muziekstad, waarbij presentatrice Eva Koreman door het land gaat om te zoeken naar de beste muziek. In elke aflevering staat één stad en daaruit drie artiesten of bands centraal. -
Koken & eten
In deze kibbeling van Albert Heijn zit geen flinter vis (wel rijst en mais)
Het aanbod aan visvervangers op de markt is nog klein. Er is zalm van soja en visvrije tonijn, maar vergeleken bij vleesvervangers blijft het aanbod nog ver achter. Albert Heijn maakt vandaag bekend kibbeling te gaan verkopen zonder vis. -
PREMIUM
Haagse stembureauleden kunnen fluiten naar maaltijd omdat die niet vegetarisch is: wel 10 euro vergoeding
Duizenden Hagenaars die tijdens de komende verkiezingen de stembureaus bemensen, krijgen geen maaltijd van de gemeente aangeboden. De maaltijdpakketten die ze zouden krijgen voldoen namelijk niet aan het beleid om alleen vegetarisch eten aan te bieden. De VVD is woest.
In samenwerking met indebuurt Den Haag