Staande ovatie voor medewerkers Bijenkorf op Black Friday
VideoMedewerkers van de Bijenkorf in de Grote Marktstraat in Den Haag werden gisteravond getrakteerd op een staande ovatie van shoppers. De handen gingen op elkaar omdat de medewerkers op Black Friday tot 's avonds laat moesten werken.
Volgens FNV applaudisseerden gisteren honderden klanten in het centrale gedeelte van de Haagse Bijenkorf. Medewerkers waren ontroerd door de staande ovatie en vonden het een ‘geweldige blijk van waardering', aldus de vakbond.
FNV stelt dat het applaus een initiatief was van klanten en dat ze die graag wilde omarmen. Het is tijd voor waardering, vindt de organisatie, omdat medewerkers steeds vaker op ongebruikelijke tijden moeten werken.
De vereniging maakt zich zorgen dat Haagse winkelmedewerkers in de toekomst het nog zwaarder krijgen nu ook op zondag de openingstijden in de binnenstad zijn opgerekt tot 23.00 uur. ‘Voor veel winkelmedewerkers zou dit een zware klap zijn. Voor hen is de zondagavond de enige avond waarvan zij zeker weten dat ze vrij zijn. Zij vrezen dat die vrije avond stapje voor stapje zal verdwijnen’, stelt FNV.
Hashtag
Het Haagse filiaal was niet de enige plek in Nederland waar geapplaudisseerd werd. Om 21.00 uur stipt werd door het hele land in meerdere winkels de handen op elkaar gedaan. Met de hashtag #BlackFridayApplaus werden mensen gemobiliseerd om mee te doen.
Elke ochtend het nieuws uit Den Haag in je mailbox? Schrijf je in voor de nieuwsbrief!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweede benefietdiner voor de Ziekte van Pompe in Kurhaus Scheveningen
De Stichting Ziekte van Pompe organiseert op 14 oktober een tweede benefietdiner in het Grand Hotel Amrâth Kurhaus in Scheveningen. Journalist en presentator Toine van Peperstraten is de host bij het benefietdiner. -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm. -
Haagse thuiszorgorganisatie mag geen cliënten meer aannemen van ontevreden gezondheidsinspectie
De gezondheidsinspectie is ontevreden over de werkwijze van thuiszorgorganisatie Rochayda Care. Het is niet gelukt om tijdens het verscherpt toezicht te voldoen aan de normen voor goede zorg. De Haagse zorgverlener mag daarom voorlopig geen nieuwe cliënten meer aannemen. -
PREMIUM
Sem Steijn flikt het gelijk bij FC Twente: ‘Mooi als je met Van de Beek wordt vergeleken’
Toen Sem Steijn (20) deze zomer ADO Den Haag voor FC Twente inruilde had hij nooit durven dromen dat hij in de eerste speelronde van de eredivisie direct de matchwinnaar bij zijn nieuwe club zou zijn. Sinds zijn eerste doelpunt in de eredivisie in 2019 namens VVV Venlo heeft Steijn als mens en voetballer grote stappen gemaakt. ,,Dat ik nu met Klaassen en Van de Beek word vergeleken, is hartstikke mooi.”
-
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
PREMIUM
Aanvoerder Kemper is geschrokken van zeperd ADO: ‘We kwamen met onze borst vooruit binnen’
Na een uitstekende voorbereiding heeft ADO Den Haag in de seizoensopener van de Keuken Kampioen Divisie tegen Heracles (4-0) een behoorlijk pak rammel gekregen. Aanvoerder Boy Kemper is behoorlijk geschrokken van het optreden van zijn ploeg, maar ziet voor paniek of zorgen geen reden. ,,Vorig jaar hebben we ook genoeg tegenslagen gehad.” -
PREMIUMmijn allessie
Aan Amerikanen bij Silvia en Ruud geen gebrek: ‘We noemen deze Christine 2, naar 't boek van Stephen King’
In hun kindertijd waren Silvia Brinkerink (58) en Ruud Geurts (54) al verknocht aan auto’s. Toen ze ‘groot’ werden had zij met haar ex een garagebedrijf en sleutelde hij hobbymatig heel wat af. Het lot bracht hen bij elkaar en de liefde voor Amerikaanse auto’s is de gemene deler. Ze hebben er maar liefst drie voor de deur staan.
In samenwerking met indebuurt Den Haag