Stille strijd over cultuurpaleis: flexvloer komt er niet
Een beweegbare vloer moet popconcerten en festivals in het nieuwe cultuurpaleis mogelijk maken. Maar de flexvloer komt er niet. In een felle strijd tussen de nieuwe coalitie en 'het ancien régime' sneuvelt het extraatje dat 2,5 miljoen euro kost. 'Het wordt gewoon te duur, en de vertraging wordt erger'.
Delen per e-mail
Precies op de dag dat het nieuwe Haagse coalitieakkoord gepresenteerd wordt, stuurt het zittende college nog een briefje naar de Haagse gemeenteraad. De boodschap van Spuiforum-wethouder Joris Wijsmuller: dit stadsbestuur gaat in zijn laatste uren aan het roer niet besluiten over zo'n ingrijpende kostenpost bij het meest besproken bouwproject van de stad. ,,Wij hebben niet het mandaat om een besluit te nemen over de beweegbare vloer'', schrijft Wijsmuller.
De discussie over de vloer sleept al een poosje. Een concertvloer die zowel vlak als hellend kan, levert een fikse plus op in de exploitatie van het gebouw, is de gedachte, omdat behalve klassieke concerten dan ook pop-optredens en festivals geprogrammeerd kunnen worden in het cultuurcomplex naast het stadhuis.
In het oorspronkelijke plan is de vloer niet standaard meegenomen, dus de politiek moet bepalen of hiervoor nog eens 2,5 miljoen euro uitgetrokken wordt. En er is haast: de deadline voor het besluit is deze week. De bouw van het Spuiforum vordert immers gestaag en inpassing van de vloer vergt tijd.
Maar gezien de gevoeligheid van het dossier en de hoogte van het bedrag wil het huidige college zijn vingers er niet aan branden. ,,Dus hebben we het voorgelegd aan de onderhandelingstafel'', aldus Wijsmuller.
Zonder resultaat: de architecten van het nieuwe college wilden 'geen oordeel' geven over de vloer en daardoor kwam de bal terug bij Wijsmuller en co. Maar het 'ancien régime' schuift de hete aardappel doodleuk weer terug op het bord bij de opvolgers: 'Laat de nieuwe wethouders de beroerde boodschap aan de cultuurclubs maar overbrengen', lijkt het devies.
Want de nieuwe ploeg koopt echt geen dure flexvloer, bleek eerder deze week. De coalitie trekt geen cent extra uit voor het Spuiforum. ,,De vloer is duur, de vertraging loopt dan alleen maar op, dus dit gaan we niet doen, nee'', zei een van de kopstukken dinsdag.
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Interview Monique leeft op straat: ‘Als je geen geld meer hebt, word je niet meer gezien als mens’
-
‘Bobbie’ ten onrechte doodverklaard: ‘Stomme grap’
De Haagse acteur Gert-Jan van den Ende, bekend als ‘Bobbie’ van de kinderserie ‘Ernst, Bobbie en de Rest', is gisteren ten onrechte doodverklaard op Facebook. ‘Een vervelende grap'. -
PREMIUM
Haagse goochelaar in halve finale Holland's Got Talent: ‘Ik ga een groot risico nemen’
De Haagse goochelaar Robin Matrix staat vanavond bij Holland's Got Talent in de halve finale. Jurylid Paul de Leeuw noemde hem in een eerdere ronde 'een wonderlijke jongen' en Chantal Janzen zei dat ze 'bloedagressief' van hem werd omdat ze geen verklaring kon vinden voor zijn trucs. -
Vrouw ‘met stoeptegel’ mishandeld in Bezuidenhout
Een vrouw is vanmorgen mishandeld op de Pijnacker Hordijkstraat in het Haagse Bezuidenhout. Vermoedelijk gebruikte de dader een stoeptegel bij de mishandeling. De politie heeft een man aangehouden. -
Drietal aangehouden dat met vuurwapen liep op het Spui
De politie heeft vannacht drie mannen aangehouden die op het Spui in Den Haag met een vuurwapen liepen.
-
PREMIUM
Video Een eerbetoon aan de foto's van Erwin Olaf in Den Haag
Hij is een van Nederlands beroemdste fotografen en dit jaar wordt hij 60. Daarom brengen het Fotomuseum Den Haag en het Gemeentemuseum Den Haag hem een eerbetoon met een dubbeltentoonstelling: Erwin Olaf. -
Gezocht: camerajournalist voor AD Haagsche Courant
Voor de videoproducties van AD Haagsche Courant zijn wij per direct op zoek naar een flexibele camerajournalist (camjo). Het gaat structureel om 1 a 2 opdrachten per week. -
Einde van een tijdperk: Ikea neemt het één euro-ontbijt op de schop
Liefhebbers van een Ikea-ontbijt mogen vanaf nu hun knip trekken. Althans, als ze geen lid zijn van de Ikea-familie. Wie geen pasje heeft, moet voortaan in de buidel tasten voor het geliefde één euro-ontbijt. Voor pashouders blijft de schade beperkt tot 20 cent meer.
In samenwerking met indebuurt Den Haag