Van toiletdame tot portier: Clubs een jaar dicht, wat doet het personeel? ‘Heb kantoorbaanritme gekregen’
VideoZe zijn de steun en toeverlaat van het Haagse uitgaanspubliek. En ze mogen al meer dan een jaar niet aan de bak. Het personeel van het Haagse clubs vertelt over hun werk, het gemis en hun nieuwe kantoorbaanritme. De hoop om snel te beginnen is een illusie: ,,Wij zijn als laatste aan de beurt om weer open te gaan.”
‘Negentig procent loopt al los door er te zijn’
Meer dan twintig jaar staat Bonni May (56) voor Muziekcafé De Paap. Niet als portier, als gastheer. ,,Bij een portier heb je de indruk van norse mensen. Wij spreken iedereen aan. Bij ons is het gezellig.” En de mensen kennen hem na al die jaren in het Haagse centrum. Van alles komt voorbij. ,,Iemand van zestig staat bij ons naast iemand van achttien te swingen.” Iets meer dan een jaar geleden stond er zo twee à driehonderd man in het café.
Op de avond zelf loopt hij regelmatig een rondje door de zaak. Een praatje maken. Laten zien dat hij is. Mensen aanspreken: ‘let je een beetje op jezelf’. ,,Negentig procent los je al op door er te zijn”, zegt hij erover. ,,Het mooiste is als je niet hoeft op te treden. Dan doe je je werk eigenlijk heel goed.” Bij de deur staan ze altijd met twee man. Zodat er één naar binnen kan. ,,Het wordt wel eens matten. Maar je moet ook wel proberen om iemand met goed gevoel weg te laten gaan.”
In de zomer ging De Paap even open voor honderd man. May vond het geen succes. Er waren meer mensen nodig om in de gaten te houden of iedereen zich wel aan de regels hield dan daarvoor. ,,Zeg maar eens tegen een jongen vol adrenaline dat hij op zijn kruk moet blijven zitten.”
Vervelen
Drie avonden volle bak had hij inmiddels ingewisseld voor één avond in de week. ,,De Paap vind ik leuk, dat is mijn uitje. Maar ik hoef niet meer twee of drie nachten door te pakken.” May heeft een aannemersbedrijf. Hij heeft zich dit jaar dus niet verveeld. ,,Maar ik mis mijn collega’s en de gezelligheid heel erg. Ik moet wel eerlijk zeggen: tegen die lange nachten zie ik wel weer op. Ik slaap nu een stuk meer.”
De Paap is vooral bekend door de muziek. Tegenwoordig vindt hij het wat minder. Met weemoed kijkt hij terug op de tijd dat Anouk, Kane en Di-Rect op het podium rechtsachter in de zaak stonden. ,,Vijftien of zestien waren ze. En alles kwam uit Den Haag. Als de boel weer opengaat, mogen ze een mooi feestje geven. Dinand, ik weet dat je nieuwe muziek hebt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Tientallen mensen sluiten zich aan bij boerenprotest op Malieveld
Tientallen mensen hebben zich woensdagochtend aangesloten bij het boerenprotest op het Malieveld in Den Haag. Ze verzamelen zich hier aan het begin van de landelijke protestdag tegen de stikstofmaatregelen voor ze naar de demonstratie in het Gelderse Stroe gaan. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Horeca-opleider SVH is ‘meest positieve bedrijf’ van Nederland
De Zoetermeerse Stichting Vakbekwaamheid Horeca (SVH) is donderdag uitgeroepen tot het Meest positieve bedrijf van Nederland door het publiek en de vakjury tijdens de BIG Improvement Day (BID) Positivity Awards. -
PREMIUM
Den Haag krijgt nieuwe en snelle trambaan door de Binckhorst: ‘Anders loopt het verkeer er helemaal vast’
Den Haag krijgt een 'snelle’ tramlijn door de Binckhorst. Die moet voorkomen dat het verkeer in de toekomstige woonwijk straks volledig vastloopt. ,,Hier hebben we heel erg hard voor gelobbyd”.
-
10
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
PREMIUMDure Tijd
Bij Refill Market komt niemand in de verleiding om toch een plastic zak te kopen
Een kleine bezuiniging is óók een bezuiniging. Neem de Refill Market in Delft. Daar neem je gewoon je eigen pot mee naartoe om te vullen. Viktoria Carrichas (33) en Gabriela Marcano (32) zijn de bedenkers van dit duurzame concept. -
Den Haag vertrouwt op burger bij heropening winkels: ‘Wel peilen we de drukte elke twee uur’
Shoppers en terrasjespikkers staan in de startblokken: overstromen ze woensdag de stad? De gemeente Den Haag rekent op het gezonde verstand van de inwoners en gaat niet vooraf waarschuwen.
In samenwerking met indebuurt Den Haag