Van Zanen wil actie tegen drillrap: zwarte lijst om optreden te bemoeilijken
Burgemeester Van Zanen gaat met collega's van de grootste steden in ons land bespreken hoe ze het gevaar van de drillrap kunnen bezweren. Dinsdag zitten ze om tafel met minister Grapperhaus van Justitie.
Delen per e-mail
Ruim een week geleden werd op de Scheveningse Pier de 19-jarige Rotterdammer ‘ChuChu’ doodgestoken bij wat hoogstwaarschijnlijk een vete was tussen een Rotterdamse en een Amsterdamse drillrapgroep. Eerder werd bij de dood van de Haagse Bilal Aydin eind december ook al een verband gemaakt met de Haagse drillrapgroep SK6.
Haagse raadsleden willen dat er harder wordt opgetreden tegen de vorm van rap waarin geweld extreem verheerlijkt wordt. ,,Deze lui zwaaien met grote messen in video’s en roepen op sociale media op tot geweld. Dat is strafbaar. Daar moeten we dan ook keihard tegen optreden’’, zei raadslid Arjen Dubbelaar van Hart voor Den Haag.
Burgemeester Van Zanen zegde gisteravond in een spoeddebat toe te willen bekijken of er een zwarte lijst kan komen voor deze rapgroepen, zodat optreden moeilijk wordt gemaakt. Ook bespreekt hij met zijn collega's van Amsterdam, Rotterdam en Utrecht of het mogelijk is om sociale media-platforms tot actie te bewegen. Verder ziet Van Zanen het als een goed idee om op scholen te waarschuwen voor de gewelddadige cultuur rond de drillrap.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvraag bij het nieuws
Wat wint een stad bij het organiseren van een groot sportevenement?
Den Haag staat op het punt een grote wielerronde binnen te hengelen. En dat kost een hoop geld. Maar kan het organiseren van een groot sportevenement een stad ook economisch gewin opleveren? -
PREMIUMEK roeien
Dieuwertje den Besten gaat graag de mannen achterna: ‘Met motortje trainen lijkt me interessant’
Dieuwertje den Besten doet dit weekend in het Italiaanse Varese aan het EK mee. De roeister van het Delftse Laga moet zich met de vrouwenacht van Nederland nog plaatsen voor de Olympische Spelen, maar heeft alle vertrouwen. ,,Dit is een goede graadmeter.” -
PREMIUM
Grote drugsactie: negen verdachten aangehouden, onder wie ‘nestor’ van Duindorpse hennepbende
-
Met deze tips is het opruimen van de zolder voor de virtuele vrijmarkt een stuk eenvoudiger
Het opruimen van de zolder kan een behoorlijke opgave zijn: alleen een begin maken is soms al een uitdaging. Gelukkig zijn er verschillende manieren om van het opruimen van je zolder een makkelijke en overzichtelijke taak te maken. Opruimcoach Lammy Wolfslag geeft tips. -
Schermtijd beperken bij kinderen grootste uitdaging voor ouders: dit kun je doen
Veel Nederlandse ouders zeggen het buitengewoon lastig te vinden de schermtijd van hun kinderen te beperken, blijkt uit onderzoek van Multiscope. We leggen uit hoe je het telefoongebruik van je kind toch aan banden kunt leggen.
-
ANWB waarschuwt voor gevaarlijk autostoeltje: ‘Gebruik het niet’
Bij een test van autostoeltjes is de ANWB op ‘een ernstig defect’ gestuit van het Chicco Kiros i-Size-zitje met het bijbehorende Isofix-onderstel. Het biedt geen goede bescherming bij een ongeval en is zo gevaarlijk dat de ANWB vóór de publicatie van de test op 25 mei nu al waarschuwt het in deze combinatie niet te gebruiken. -
PREMIUM
Muzieklabels nemen afstand van geweld, onderlinge bedreigingen tussen drillrappers gaan door
Terwijl de labels van de Rotterdamse en de Amsterdamse drillrapgroepen nu afstand nemen van het geweld dat maandag op de Pier dat een 19-jarige Rotterdammer het leven kostte, gaan onderlinge bedreigingen nog door. -
PREMIUM
Rapper Blacka toont berouw: ‘Deze drillbeef slaat nergens op’
Na een week stilte heeft een van de hoofdrolspelers in de drillrap-vete tussen ‘24’ uit Rotterdam en het Amsterdamse ‘73 De Pijp’, die de 19-jarige Rotterdammer Cennethson ‘Chuchu’ Janga het leven kostte, een verklaring via sociale media afgegeven. ,,Deze drillbeef slaat aan het eind van de dag nergens op.”
In samenwerking met indebuurt Den Haag