Vier nieuwe sterfgevallen in Den Haag: Lees het laatste coronanieuws in een paar minuten bij
Meerdere keren per dag praten we u bij over de huidige stand van zaken in Den Haag en omliggende gemeenten. Hoe hoog is het aantal besmettingen? Hoe ziet het leven op straat er uit? Dit is de update van vrijdag 15 mei.
Delen per e-mail
• Het aantal coronapatiënten dat in Den Haag in het ziekenhuis is opgenomen, is sinds gisteren met twee gestegen. In de omliggende gemeentes kwamen er geen ziekenhuispatiënten bij.
Bekijk de aantallen en stijgingen in onderstaande grafiek.
Het aantal sterfgevallen is gestegen naar 317. Alleen in Den Haag kwamen er sinds gisteren meldingen van doden door corona binnen.
• Ondanks de coronacrisis is er nog steeds vraag naar kantoorruimte in Den Haag. De kantorenmarkt van Den Haag staat er robuuster voor dan tijdens de kredietcrisis in 2008, stelt vastgoedadviseur CBRE. De leegstand is nog steeds historisch laag (4,4 procent) en overheidsinstellingen zijn nog steeds op zoek naar 100.000 vierkante meter kantoorruimte in de stad.
• Het Kunstmuseum Den Haag opent op 1 juni weer zijn deuren voor publiek. In de tussentijd wordt in het museum gewerkt om te voldoen aan de anderhalvemeterregels. Bezoekers kunnen straks kiezen uit twee routes om te zorgen dat het eenrichtingsverkeer in het gebouw overeind blijft.
• Op 31 mei worden de schapen van BuurtBoerderij De Nijkamphoeve geschoren. Dat festijn trekt ieder jaar honderden bezoekers, maar dat kan deze editie niet door de coronamaatregelen. Daarom komt er een livestream die om 11.30 uur begint, zodat geïnteresseerden het toch kunnen volgen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGolfbrekers
Ook alle vrijwilligers in de zorg zijn goud waard en onmisbaar: ‘De waardering is zó groot’
Ook alle vrijwilligers in de zorg zijn goud waard. En onmisbaar. Joke Janse is een van hen in het Medisch Centrum Landscheiding aan het Isabellaland. Ze doet nog veel meer. Een echte golfbreker. -
PREMIUMKoken & eten
Jij wilt afvallen, maar je partner eet de hele tijd chips? Diëtiste geeft haar negen beste tips
Hoe moeilijk is gezond proberen te eten, als je partner niet meedoet? Voor veel mensen herkenbaar. De ene probeert gezond te eten, terwijl de ander ongezonde kost verorbert. Of de ene houdt van vlees en de ander wil plantaardig. Het kan frustraties opleveren, weet diëtiste Sanne Mouha. -
AUTOTEST
Test Dacia Sandero: logisch, praktisch en scherp geprijsd
De Dacia Sandero is misschien wel de slimste nieuwe auto van dit moment: hij biedt meer ruimte en een betere uitrusting voor een lagere aanschafprijs. Bovendien rijdt hij verdienstelijk en is hij voordelig in het gebruik. -
Toch samen tijdens de lockdown: zo spreek je online af in virtual reality
Nu de lockdown zich nog langer uit lijkt te strekken, beginnen we de sociale uitjes steeds erger te missen. Een uitgelezen moment om in virtual reality te duiken, want met een vr-bril kun je elkaar toch ontmoeten, zonder risico op een coronabesmetting. -
Scooterrijder zwaargewond bij aanrijding op Erasmusplein
Een scooterrijder is vanavond zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een auto op het Erasmusplein in Den Haag. Het slachtoffer is door ambulancepersoneel gestabiliseerd en met spoed naar een ziekenhuis gebracht.
-
Poll
Nederlander positiever over economie, VVD stijgt door
Nederlanders zijn weer wat optimistischer over de economie. Dat blijkt uit de nieuwe peiling van I&O Research. Vooral de VVD en premier Rutte profiteren van de aanpak van de crisis, de liberalen stijgen virtueel naar 43 zetels. -
PREMIUM
Charly Lownoise: Ik was kapot gegaan aan de muziek als ik niet was gaan mediteren
Na jaren draaien voor uitzinnige mensenmassa’s ontdekte hij de stilte. Dj Charly Lownoise werd zen, en ging daarover schrijven. ,,Maar er gaat nog steeds niks boven 200 beats per minuut.’’ -
Robin Haase: ‘We hebben deze uitlaatklep nodig’
,,In deze toch wel confronterende tijd hebben we allemaal een uitlaatklep nodig. Niet alleen mentaal, maar zeker ook fysiek. Het is heerlijk om even op de baan te staan en zo de sleur van de dag, van het thuiswerken, te doorbreken. We moeten ons echt met zijn allen enorm om onze gezondheid bekommeren. Dat gaat veel verder dan alleen maar coronabestrijding.
In samenwerking met indebuurt Den Haag