Vrees in Tweede Kamer voor ‘verdozing’ na nieuw distributiecentrum in Deventer
Het CDA en de ChristenUnie hebben de staatssecretaris van economische zaken vandaag vragen gesteld over het grote distributiecentrum dat op bedrijvenpark A1 bij Deventer moet komen. Daarover berichtte de Stentor vorige week. De partijen vrezen de ‘verdozing’ van Nederland.
De kamerleden Eppo Bruins (CU) en Mustafa Amhaouch (CDA) willen van staatssecretaris Mona Keijzer weten wat de komst van het XXL-distributiecentrum betekent voor de ‘verdozing’ van Nederland. Een meerderheid van de Tweede Kamer ondersteunde onlangs het voorstel van deze kamerleden om het aantal distributiecentra in Nederland aan banden te leggen.
Dat zou leiden tot 'de verdozing’ van het landschap. Er lag al een advies van het college van Rijksadviseurs aan het rijk om vele strengere eisen te stellen aan deze 'dozen’ om wildgroei te voorkomen. Ook vragen zij zich af hoeveel personeel er van buiten Deventer moet worden aangetrokken voor dit distributiecentrum en of daar wel voldoende huisvesting voor is.
Megadeal
Deventer sloot onlangs een megadeal voor een distributiecentrum voor een nog onbekende supermarktketen, die de gemeente tussen de 15 en 20 miljoen oplevert. Het is de grootste grondtransactie van Deventer sinds jaren en levert honderden banen op.
Voor het Bedrijvenpark A1 betekent het na jaren van kwakkelende verkoop en oplopende verliezen in één keer een flinke impuls. Met de overeenkomst is de grootste kavel verkocht, nadat de verkoop jarenlang moeizaam verliep.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM6
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
-
PREMIUM21
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten? -
indebuurt.nl
Trouwen in Deventer? Dit betaal je in 2023 voor een huwelijksceremonie
Elkaar het ja-woord geven in de mooiste stad van Nederland. Dat is toch de droom van elke Deventenaar? Maar slecht nieuws als je dit jaar in het huwelijksbootje stapt, want trouwen in Deventer is duurder geworden. Hoeveel je kwijt bent aan een huwelijksceremonie? Dat lees je hier. -
Nacompetitie
Dit is het programma van de nacompetitie voor de zondagclubs uit de regio
De competities zitten erop, maar het seizoen nog niet. De zenuwslopende weken van de nacompetitie breken nu aan. Hieronder het programma in de eerste twee rondes van de clubs uit de regio, die op zondag spelen.Deventer -
PREMIUM
In deze Twentse gemeenten kwamen er de meeste banen bij
Een recordaantal banen enerzijds, een enorme hoeveelheid vacatures anderzijds. Tel daarbij op dat de komende drie jaar 10 procent van de Twentse beroepsbevolking met pensioen gaat en het is duidelijk dat de regio een probleem heeft. „De oplossing? Langer werken wellicht.”Rijssen, Holten
-
Dit is hoe de eerste teams uit Deventer dit weekeinde speelden
-
-
-
Met videojournaal
Gemist? Twentse arbeidsmarkt raakt over z'n toeren & onderzoek naar vermeend racisme tegen Ajacied Brobbey
Ben je er vandaag niet aan toegekomen om al het regionale nieuws op Tubantia.nl te volgen? Geen probleem, we hebben de belangrijkste nieuwsfeiten voor je op een rij gezet. Dit is het nieuws van woensdag 31 mei.Rijssen -
PREMIUM22
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.”