Opluchting na brand bij scooterhandel La Souris: vuur bereikt de 3000 in dozen verpakte scooters niet
update | met videoDOETINCHEM - In de werkplaats van scooterspecialist La Souris aan de Gildenstraat in Doetinchem heeft donderdagavond brand gewoed. In de werkplaats stonden ongeveer honderd scooters, die mogelijk beschadigd zijn. Op een andere plek in het pand stonden 3000 scooters, ingepakt in dozen.
,,Ik kom hier goed mee weg”, zei Armando Muis, eigenaar van scooterimporteur La Souris. ,,Je moet er niet aan denken als die dozen vlam hadden gevat.”
De brand werd ontdekt door brandalarm rond 19.15 uur. Aanvankelijk was de brand uitslaand aan de zijkant van de werkplaats. De brandweer rukte massaal uit, ook met een hoogwerker, en op een gegeven moment waren er meer dan dertig brandweerlieden in de weer. Nadat een deur werd geforceerd en de brand niet oplaaide was het vuur rond 20.45 uur onder controle.
De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk. Vermoedelijk heeft er wel in het hele pand - dus ook waar de scooters in dozen opgeslagen staan - rook gestaan. Op het moment dat de brand uitbrak, was niemand in het pand.
La Souris zit relatief kort in het pand aan de Gildestraat. Het verhuisde hier naar toe nadat het pand aan de snelweg A18 op bedrijvenpark Wijnbergen te klein werd. La Souris heeft in de binnenstad van Doetinchem ook een winkel.
Het pand is bekend als opslag van Kleertjes.com. Daarvoor was het pand tot juni 2007 het magazijn van het bekende Doetinchemse warenhuis Huls.
De Gildenstraat in Doetinchem op de kaart:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
10
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
Bestuurder elektrische brommer raakt gewond bij valpartij in Doetinchem
DOETINCHEM - De bestuurder van een elektrische brommer is vanmiddag kort na het middaguur gewond geraakt bij een valpartij in Doetinchem. Het slachtoffer is met onbekend letsel per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. -
PREMIUM
Er zijn 40 miljoen boeken geschreven over John F. Kennedy, maar Wehlse Harrie (70) schrijft boek dat er nog niet was
WEHL - ,,Er zijn al meer dan 40 miljoen boeken geschreven over JFK en zijn familie, maar deze ontbrak’’, zegt Kennedykenner Harrie Leijten (70) uit Wehl. Hij zwaait met een exemplaar dat gaat over de band van John Fitzgerald Kennedy met Nederland. -
De Graafschap slecht grens van vijfduizend verkochte seizoenkaarten na teleurstellend jaar
DOETINCHEM - Met inmiddels vijfduizend verkochte seizoenkaarten kruipt De Graafschap langzaam toe naar het aantal jaarkaarthouders van afgelopen seizoen. Toen hadden uiteindelijk 5500 supporters een seizoenkaart. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort.
-
Veel hulpdiensten bij woning in Doetinchem waar vrouw dreigde zichzelf iets aan te doen
De hulpdiensten zijn zondagavond massaal uitgerukt voor een incident in een woning aan de Sikkeldreef in Doetinchem. Een bewoonster van een woning wilde zichzelf wat aandoen, waarop brandweer, politie en ambulance zich naar het adres spoedden. -
nieuwscafé
Zes van elf Doetinchemse Herman Brood-kunstwerken terecht, maar: ‘Waar zijn de andere vijf?’
DOETINCHEM - Zes van de in totaal elf kunstwerken die Herman Brood in 1997 heeft gemaakt in Doetinchem, zijn inmiddels terecht. De kunstwerken zijn vanaf 2 juli te zien, vanaf de start van straattheaterfestival Buitengewoon in Doetinchem. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt.
In samenwerking met indebuurt Doetinchem