Binnenstad Dordrecht wordt langer autoluw vanwege versoepelingen voor horeca
Horecagelegenheden en terrassen mogen vanaf vandaag weer langer open zijn. De gemeente Dordrecht past daarom de zogenaamde venstertijden aan voor het inrijden van de autoluwe binnenstad bij de doorgang in de Visstraat.
Vanaf vrijdag kunnen voertuigen zonder ontheffing de binnenstad via de Visstraat inrijden tussen 00.00 en 11.00 uur. Tussen 11.00 en 00.00 uur mogen alleen voertuigen met een ontheffing het gebied in.
Nu ons land weer helemaal van het coronaslot gaat, mogen terrassen weer in de avonduren open zijn. Daarom wordt de toegang tot het autoluwe gebied tijdelijk beperkt tot 00.00 uur. Voertuigen zonder ontheffing mochten tussen 17.00 en 11.00 uur het gebied in. Dat wordt nu dus tussen 00.00 en 11.00 uur. De tijden op de Kolfstraat veranderen niet.
‘Veel eigenaren van restaurants en cafés in de binnenstad hebben de mogelijkheid gekregen om hun terrassen tijdelijk uit te breiden. Zij gebruiken voor hun terrassen soms een deel van de rijweg. Wij willen voorkomen dat daar veel verkeer langsrijdt’, zo schrijft de gemeente Dordrecht.
Dordrecht heeft een autoluwe binnenstad. Voertuigen mogen alleen het gebied inrijden met een ontheffing of tijdens venstertijden. Camera’s controleren dit.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Door deze veelgemaakte fouten slijt je auto bovenmatig snel
Tijdens de autorijlessen wordt ons vooral geleerd hoe je schadevrij door het verkeer komt, maar niet of nauwelijks hoe je moet rijden om slijtage aan je auto te voorkomen. Als je deze slechte gewoontes afleert, gaat je auto langer mee. -
PREMIUM
Cruciale vrijwilliger stopt, lokale omroep wekenlang uit lucht: ‘Hij nam al z'n apparatuur en vertrok’
Sliedrecht -
Eindelijk! Na dagen rondjes vliegen landt de visarend op zijn nest in de Biesbosch
Eindelijk! De visarend is geland! Op zijn nest in de Biesbosch, pal voor de camera van Staatsbosbeheer en Beleef de Lente van Vogelbecherming Nederland.Werkendam -
PREMIUM
Bezuiniging sociale dienst laat Janneke (76) wanhopig zitten zonder hulp: ‘Kan zelf niet bukken of tillen’
De Dordtse Janneke Haak (76) is wanhopig. Als gevolg van een bezuiniging van de sociale dienst moet ze binnenkort haar vertrouwde huishoudelijke hulp missen: ,,Voor tweeënhalve euro minder per uur komt ze niet, dat snap ik wel.’’Dordrecht -
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen?
-
13
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
-
-
PREMIUMCOLUMN
Leuke hobby hoor, lokale radio maken, maar ik hoor vooral gastjes die graag diskjockey willen spelen
Moet nou écht elk dorp zijn eigen omroep hebben? Ik bedoel, leuke hobby hoor, lokale radio maken, maar ik hoor vooral gastjes die graag diskjockey willen spelen; verder dan dát gaat het meestal toch niet.Dordrecht -
Sliedrechters opgelet: door gemeente gemarkeerde fietsen worden na 30 maart verwijderd
De ‘fietswrakken’ die de gemeente Sliedrecht tussen 13 en 19 maart een label heeft gegeven, worden na donderdag verwijderd. Dat kondigt de gemeente aan op sociale media. De fietsen die een label hebben, worden namelijk bestempeld als ‘wrak’.Sliedrecht
In samenwerking met indebuurt Dordrecht