Dordts monument Lindershuis wordt compleet verbouwd tot luxe hotel
Eigenaar Kroonenberg Groep gaat het Lindershuis in het centrum van Dordrecht verbouwen tot een viersterrenhotel met circa negentig kamers.
Delen per e-mail
Boven het naastgelegen bankgebouw, waar de winkels van O’moda en Adam in zitten, en boven de verpauperde monumenten in de Lange Breestraat komen tien nieuwe woningen. In een nieuw binnenhof tussen Lindershuis en bankgebouw komen terrassen en restaurants. Het hele vernieuwde complex gaat Lindershof heten.
Kroonenberg Groep investeert vele miljoenen in het plan en hoopt in de tweede helft van 2020 te beginnen met de bouw. ,,Wij geloven hierin. We zien dat Dordrecht het goed doet. Het is een stad met prachtige kansen. Ook voor het hotel denken we dat hier een goede markt is”, zegt hoofd projectontwikkeling Olaf Nieuwenhuis.
Het Dordtse college van burgemeester en wethouders juicht de plannen toe. ,,Ik zie dit als de belangrijkste ontwikkeling van de binnenstad sinds het Statenplein. Nog belangrijker dan de invulling van het V&D-pand”, zegt wethouder Piet Sleeking. ,,Dit gaat een enorme impuls geven voor dit gebied. Bovendien levert het hotel veel nieuwe werkgelegenheid op.”
De eigenaar renoveerde het monumentale Lindershuis acht jaar geleden al. Hoewel modezaak The Sting zich er daarna vestigde, bleven veel ruimtes leeg staan. Met de nieuwe plannen wordt 1200 vierkante meter aan leegstaande winkelruimte in het hele complex getransformeerd tot hotel, woningen en horeca.
Op de begane grond en de eerste verdieping van het Lindershuis blijft kledingwinkel Costes zitten. Het hotel krijgt zijn ingang en publieke functies, zoals horeca en conferentiezalen, aan de Raamstraat, in het gebouw waar eerder Scapino gevestigd was. Op de tweede, derde en vierde etage van het Lindershuis komen de hotelkamers. De kamers op de bovenste etage beslaan twee verdiepingen en krijgen een vide in de schuine kap van het pand.
Uit marktonderzoek dat de gemeente heeft laten doen blijkt dat de Lindershof het nieuwe hotel aan het Vrieseplein niet in de weg zit. ,,Er is ruimte genoeg voor twee hotels”, aldus Sleeking.
Ook de welstandscommissie en monumentenzorg toonden zich positief over de plannen.
Elke ochtend up-to-date met het laatste nieuws uit Dordrecht en omstreken? Schrijf je hier in!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor. -
Bert Grimmius (GL) tijdelijk weg uit raad Papendrecht na verlies van zijn vrouw
-
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
AUTOTEST Test Citroën C3: strijd tegen de tand des tijds
Eigenzinnig design en comfort zijn van oudsher belangrijke pluspunten van de Citroën C3. Maar kan de huidige, vier jaar oude generatie de concurrentie nog wel aan? -
PREMIUM
VIDEO Samenvatting | Almere City FC - FC Dordrecht
-
Nog een maand geduld: Costes opent winkel in Dordrecht
Nog even en dan opent kledingzaak Costes de deuren van de winkel in Dordrecht. De zaak gaat donderdag 2 augustus open. -
Prijs voor de mooist gerestaureerde gevel in de oude binnenstad
Juweeltjes troffen ze aan, de juryleden van de eerste puienprijs van de Vereniging Oud-Dordrecht. Ze nomineerden vijf van de mooist gerestaureerde geveltjes. -
PREMIUM
Kolff: ‘Zoek de randen van de avondklok niet op, dan duurt het alleen maar langer’
In samenwerking met indebuurt Dordrecht