PREMIUM
Drechtstedelijke Floriade kwam er gelukkig nooit
COLUMNHoe zou de wereld er vandaag hebben uitgezien als de kleuter Adolf H. ergens rond het jaar 1894 door de plaatselijke buschauffeur van zijn stepje zou zijn gereden? Was het muzikale talent van Wolfgang Amadeus Mozart ooit tot wasdom gekomen als zijn wiegje in de binnenlanden van Papoea-Nieuw-Guinea had gestaan?
Ik weet niet hoe het met u zit, maar ik kan me wel wat avondjes in de kroeg heugen dat een tafelgenoot - meestal na een biertje of een, twee te veel - zomaar ineens een vraag van die strekking in de groep gooide. Dat leidde altijd wel weer tot discussies die, hoe boeiend soms ook, uiteindelijk natuurlijk volslagen zinloos waren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMtips
Je kind vermaken zónder scherm: 7 leuke offline tips
Eindelijk gezellig samen vakantie, kijkt je kind de hele dag naar een tablet. Hoe lok je je kind weg van dat scherm? -
indebuurt
Vakantie in eigen stad: 6 x Scandinavië in Dordrecht
Ga je niet op vakantie dit jaar of ben je al terug? Je hoeft Dordrecht niet uit om buitenlandse sferen te proeven. Met deze tips lijkt het net alsof je in Scandinavië bent. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm. -
12
Getest: dit is de beste ventilator
Wat is de beste ventilator? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMCOLUMN
‘We gaan het zó doen en verder geen gejengel’
Soms zit je als columnist met een dilemma… dan denk je: moet ik hier nou wél of juist niet over schrijven? Huil ik nu niet ál te zeer mee met de wolven in het bos en kom ik daardoor uiteindelijk niet verder dan 320 woorden aan zinloos gezever over een ‘kwestie’ waar inmiddels tóch niks meer aan te veranderen is?
-
Reacties op Floriade: ‘Accepteer de financiële strop en maak het niet erger’
‘De Floriade is het bezoek meer dan waard!’ en ‘Arts zijn is tegenwoordig een hondenbaan’: dit zijn enkele reacties op nieuwsonderwerpen die lezers bezighouden. Hieronder de lezersbrieven die in de krant van maandag 27 juni verschenen. Je kunt zelf een reactie insturen via brieven@ad.nl. -
indebuurt
Baasje gezocht! Meisje heeft veel meegemaakt en zoekt een rustig thuis
Wekelijks komen er nieuwe beestjes binnen bij Dierenzorgcentrum Louterbloemen die een nieuw huis zoeken. We zetten Meisje in de spotlights, want ij zoekt een nieuw thuis. -
PREMIUMmet video
Toekomst Floriade in gevaar na fiasco Almere: ‘Mensen gaan geen 35 euro betalen voor paar simpele paviljoens’
Het voortbestaan van de Floriade is in serieus gevaar nu de editie in Almere op een steeds groter fiasco uitloopt. Bezoekers blijven weg en de verliezen stapelen zich op. Heeft de ooit prestigieuze wereldtuinbouwtentoonstelling nog toekomst?