Mislukte kidnap, aanslag, explosie en Alblasserdam in angst: allemaal door mislukte cocaïnedeal?
Alblasserdam werd dit weekend opgeschrikt door een explosie bij de woning van Alex R.. Elders werd een explosief gevonden. Er brak brand uit bij een transportbedrijf én er werd een huis gesloten in Hendrik-Ido-Ambacht na een ‘mogelijke beschieting’. Grote kans dat dit allemaal te maken heeft met de ‘vergisontvoeringszaak’ en een mislukte cocaïnedeal in Antwerpen. Maar hoe zat het ook alweer?
De 59-jarige zakenman Alex R. uit Alblasserdam is enkele weken geleden het doelwit van een ontvoering in het Noord-Hollandse Cruquius, maar de daders vergissen zich en nemen heel iemand anders mee: een onschuldige 56-jarige uit Hoofddorp. Die man wordt enkele dagen later met ontbloot bovenlijf en tape om zijn handen ‘gedumpt’ in Delft.
Uiteindelijk meldt Alex R. zich bij de politie, met de verklaring dat hij het eigenlijke doelwit van de ontvoering zou zijn geweest. Sindsdien lijken panden van hemzelf en die van bekenden van hem het doelwit van criminelen. Het begint twee weken geleden, wanneer een auto zich in een bedrijfspand van hem aan de Kreekweg in Zwijndrecht boort en een verwoestende brand veroorzaakt. De politie gaat direct uit van opzet.
Vlak daarna wordt de woning van de man aan de De Boezem in Alblasserdam op slot gegooid. Op grond van artikel 175 van de Gemeentewet mag er helemaal niemand meer dat huis in. ‘Om te laten zien dat er niets te halen valt daar en om dreigingen uit te sluiten’, laat de gemeente weten. Een paar dagen daarna wordt ook een woning in de Merelstraat in hetzelfde dorp afgesloten door locoburgemeester Arjan Kraijo. Volgens bronnen wonen daar familieleden of andere naasten van Alex R., maar dit kan het Openbaar Ministerie niet bevestigen. Die kan al die tijd sowieso bijna niets zeggen over de zaak: ,,Dat zou alle betrokkenen direct in gevaar brengen”, vertelt een woordvoerder.
Het OM koppelt de vergisontvoering wel direct aan een partij cocaïne van een kleine 2000 kilo, die onderschept is in de Belgische havenstad Antwerpen. Een stad waar de Alblasserdammer meerdere panden en een fietsenzaak bezit.
Dan is het een poosje rustig rondom Alex R.. Maar afgelopen weekend - opvallend detail: precies op de datum dat beide woningen weer ‘van het slot’ gehaald mochten worden - gaat het plotseling weer los. Om half twee in de nacht van vrijdag op zaterdag wordt de buurt opgeschrikt door een enorme knal bij de nog leegstaande woning van Alex R. aan de De Boezem. Een explosief lijkt op de voordeur te zijn gebonden en naar binnen te zijn gevlogen tijdens de knal. Er vallen geen gewonden, maar de schrik en vooral boosheid in de wijk zitten er goed in. ,,Nu lopen wij ook gevaar! Dit kan toch niet?” zegt een buurvrouw aangeslagen.
Diezelfde nacht vindt de politie in de Merelstraat, waar het andere afgesloten huis staat, óók een explosief. Dat is niet afgegaan. Daar is locoburgemeester Kraijo - evenals de hele straat - maar wat dankbaar voor: het gaat daar om een rijtjeshuis, dus als het wel was afgegaan, was de schade waarschijnlijk groot geweest.
De politie plaatst een mobiele camera voor het huis aan de De Boezem. Een opvallend Volkswagenbusje dat geparkeerd staat bij de woning, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst onderzocht en vervolgens weggetakeld. Burgemeester Jaap Paans breekt zijn vakantie af en gaat zaterdagavond nog in gesprek met de bewoners van de wijken. Ook krijgen ze, net als toen de woningen werden afgesloten, een informatiebrief. Daarin staat onder meer een telefoonnummer dat ze kunnen bellen of appen als ze hun zorgen willen uiten. ,,Verder hebben wij het noodbevel om de huizen te sluiten met nog eens vier weken verlengd”, vertelt locoburgemeester Kraijo.
Zaterdag gebeurt er nóg iets vreemds. Dit keer niet in Alblasserdam, maar in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie wordt gebeld met de mededeling dat er een raam in stukjes ligt van een woning aan de Tromplaan. Volgens een woordvoerder gaat het om ‘inslag’. ,,Die kan veroorzaakt zijn door een kogel of door iets anders. Ik sluit niet uit dat het door een wapen is gekomen, maar helemaal zeker weten doen we het niet’’, zegt een politiewoordvoerder. In de omgeving vindt de politie kort daarna een vuurwapen, in de bosjes. Onderzocht wordt of deze zaak te maken heeft met de vergisontvoeringszaak, meldt het Openbaar Ministerie. Het pand wordt zaterdag direct ‘op slot gegooid’, net als de woningen aan De Boezem en de Merelstraat in Alblasserdam op grond van artikel 175 van de Gemeentewet. Ook wordt er prompt een grote politiecamera voor de woning gezet. Ook staat er een politieauto geparkeerd.
Ten slotte vliegt er zaterdag- op zondagnacht nog een pand van een transportbedrijf in brand, aan de Edisonweg in Alblasserdam. Er zijn geen mensen in het pand aanwezig. En Alex R. is geen eigenaar van het bedrijf. De politie gaat wel uit van opzet. ,,Er zijn aanwijzingen voor brandstichting. De forensische opsporing doet sporenonderzoek en er wordt buurtonderzoek gedaan”, aldus de brandweer. Omdat het allemaal wel erg toevallig is, wordt ook hier onderzocht of er een mogelijke link is met de vergisontvoeringszaak.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Twee jaar cel voor man die munitie leverde voor schietdrama’s Vlissingen en Alblasserdam
Amsterdammer Nuri M. (39) is veroordeeld tot 2 jaar cel omdat hij munitie verstrekte aan John S., de vermeende moordenaar van de Vlissingse schoenmaker Johan Quist en veroorzaker van een bloedbad in Alblasserdam.Breda, Vlissingen -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
UPDATE
Locoburgemeester na aanslag in Alblasserdam: ‘Blij en dankbaar dat explosief bij rijtjeshuis niet afging’
Locoburgemeester Arjan Kraijo zegt in gesprek te zijn met buurtbewoners van De Boezem en de Merelstraat in Alblasserdam, over hun zorgen en angsten na de aanslag op de woning van Alex R. én het gevonden explosief bij de andere officieel gesloten woning. ,,Je zou maar naast een huis wonen waar een ontploffing plaatsvindt. Dat doet wat met je veiligheidsgevoel.”
-
Dordrecht gaat voor honderden extra deelauto's en alle inwoners moeten daarvan de voordelen merken
Dordrecht telt nu slechts twintig deelauto's, maar dat gaat de komende jaren rigoureus veranderen. Over twee jaar moeten er al tweehonderd rondrijden en in 2030 moeten dat er vierhonderd zijn. Volgens de gemeente zullen alle inwoners daarvan de voordelen merken. Een aantal wordt bijvoorbeeld geschikt om spullen van de bouwmarkt in te vervoeren.Dordrecht -
-
-
UPDATE
‘Vermoedelijk beschoten huis’ in HIA gesloten door burgemeester: Misschien link met vergisontvoering
De woning die zeer waarschijnlijk beschoten is door iemand met een vuurwapen aan de Tromplaan in Hendrik-Ido-Ambacht, is voor een paar weken gesloten door de burgemeester. Het Openbaar Ministerie onderzoekt of er een link is met de vergisontvoeringszaak. Er staat een grote beveiligingscamera voor de deur en een politiewagen geparkeerd. -
PREMIUMCOLUMN
Anderhalve miljoen aan Rijkssubsidie? Een lachertje!
Tja, het Statenplein… dat is al jaren een eh… moeilijk plein. Ooit in Dordrecht bestempeld en bestemd als evenementenplein, maar evenementen kunnen hier nauwelijks plaats vinden omdat er op vrijdag en zaterdag markt is.Dordrecht
In samenwerking met indebuurt Dordrecht