Nieuwe vestiging Basic Fit op Leerpark Dordt
Basic Fit opent volgend jaar een nieuwe vestiging op het Leerpark in Dordrecht. De sportschool komt op de verdieping van een bedrijfsgebouw dat Tres Invest bouwt tussen het spoor en de appartementen naast de klimhal.
De keten heeft een huurcontract voor vijftien jaar en wil op termijn 24 uur per dag open gaan. De gemeente juicht de komst van de sportschool toe. Basic Fit wil zelf ook graag naar het Leerpark. ,,Studenten vormen een belangrijke doelgroep en bovendien kan de sportschool aansluiten bij de sportopleiding van het Da Vinci College. Basic Fit voelt zich thuis bij de campusgedachte”, vertelde makelaar Joost Havermans namens Tres Invest bij de welstandscommissie.
Het bedrijfsgebouw komt op een van de laatste vrije kavels in het Leerpark. In eerste instantie dacht de gemeente erover om hier een parkeergarage te bouwen. ,,Het aantal beschikbare parkeerplaatsen is beperkt omdat er meer studenten met de auto naar school komen dan verwacht”, zegt supervisor Edzo Bindels.
Ontploffingsgevaar
Basic Fit zit straks op de eerste etage van het gebouw. Op de begane grond is ruimte voor twaalf bedrijfsunits, die ook aan elkaar gebouwd kunnen worden tot een grote bedrijfsruimte. Hier zouden zich leerbedrijven kunnen vestigen. Bij het ontwerp van het gebouw moest Tres Invest voldoen aan de strenge eisen van het bestemmingsplan en externe veiligheid. Vanwege het ontploffingsgevaar van goederentreinen op het naastgelegen spoor mogen er bijna geen ramen in het gebouw komen. Alleen aan de voorzijde van Basic Fit.
De welstandscommissie vindt echter dat de bedrijfsruimten hierdoor te veel op garageboxen lijken en eist toch ramen. ,,Wat een onkunde”, reageert Pieter van Loon van Tres Invest hierop. ,,We hebben het plan al vijf keer aangepast vanwege de externe veiligheid en nu krijg je dit.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Extra miljoenen voor Leerpark, maritieme sector én ‘project-Dolderman’
-
Omega Uitvaartzorg Drechtsteden
Steeds meer mensen willen een duurzame uitvaart: dit kan er allemaal in regio Dordrecht
-
10
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
PREMIUM
Tien routes voor nieuwe hoogspanningsmasten: dwars door de Biesbosch of vlak langs woningen
De nieuwe hoogspanningsleiding die netbeheerder TenneT vanaf 2027 wil aanleggen vanaf Geertruidenberg in Noord-Brabant kan langs tien verschillende routes: vijf naar Crayestein in Dordrecht en vijf naar Krimpen aan den IJssel. Maar één ding staat vast: in elke route zitten wel één of meerdere obstakels, zoals woningbouw, natuurgebied(en) of complexe kruisingen.Dordrecht -
Kans op treinramp bij Dordt straks stuk kleiner
De kans op een treinramp in Dordt zou straks een stuk kleiner moeten zijn. ProRail begint dit weekend met het aanbrengen van ontsporingsgeleiding in de scherpe bocht ten zuidoosten van station Dordrecht. Het spoor wordt ook stiller.
-
Crisisopvang Bleskensgraaf mogelijk nog bijna een jaar langer open om Ter Apelse situaties te voorkomen
Bleskensgraaf -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.