Politie: ontvoering honden voor gevechten
De politie waarschuwt baasjes in Dordrecht en omgeving voor de mogelijke ontvoering van hun hond. Het korps zegt serieuze signalen te hebben dat er op viervoeters geaasd wordt, om ze in te zetten bij hondengevechten, die geld opleveren.
Delen per e-mail
Daar zijn recent ‘een aantal meldingen’ over binnengekomen, aldus de politie. Sommige baasjes zijn aangesproken tijdens het uitlaten van hun hond, maar er is ook brutaalweg bij hondenbezitters aangebeld. De vermeende ronselaars zouden bijzonder veel interesse tonen in het karakter van honden, ongeacht hun ras, en zouden in sommige gevallen gevraagd hebben of ze het dier mochten uitlaten.
Ga er niet op in, luidt het advies. Mogelijk worden de ‘onschuldige honden’ gebruikt om mee te trainen, of om bestaande vechthonden mee te laten oefenen. Daar zijn alle rassen geschikt voor, aldus de politie.
Er zijn nog geen verdachten in beeld. De politie roept mensen daarom op om, wanneer ze aangesproken worden, 112 te bellen en zoveel mogelijk details over de verdachten te onthouden. Het uiterlijk, maar ook bijvoorbeeld het kenteken van hun auto.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Seksdate met lokpuber Fleur leidt tot veroordeling Sliedrechter
Voor het maken van een betaalde seksafspraak met een 16-jarig meisje is Sliedrechter Erik-Jan van der H. door de rechtbank veroordeeld tot 120 dagen cel, waarvan 118 dagen voorwaardelijk. -
PREMIUM
Dieren kunnen straks veilig de N3 ‘oversteken’: ‘Ook zij willen van de ene naar de andere kant’
Vossen, padden, bunzingen en muizen kunnen voortaan probleemloos de N3 oversteken. Ter hoogte van de Kilweg heeft aannemer Boskalis speciaal voor hen een tunneltje aangelegd. -
Nieuwe woontorens Spuiboulevard worden lager
De toekomstige woontorens aan de Spuiboulevard in Dordrecht worden lager en komen verder van de straat af te staan. -
Dragons' Den
Investeren in stilgevallen festivalbranche? De Dragons durven het aan met deze start-up
De barman in je broekzak. Zo omschreef Dragons’ Den-deelnemer Daniel van Drunen zijn dienst die luistert naar de naam Airchip. In de laatste aflevering van het seizoen was te zien hoe hij en zijn compagnon Jan ten Kate op zoek gingen naar een investering van 200.000 euro. Ze overtuigden Won Yip en Nikkie Plessen om beiden 150.000 euro te investeren. -
PREMIUM
Kinderen aan de moestuin: 'Kweek in eierdoos of maak van druivendoosje een kweekkastje'
Als je eenmaal bezig bent met gezond eten voor kinderen, is het een kleine stap naar je eigen groenten kweken. Marije Woertman uit Deventer wil kinderen aanzetten hun eigen groente en fruit te verbouwen. ‘Wat is er nou lekkerder dan je zelf geteelde worteltjes of komkommers eten?’ Om de drempel voor onder andere ouders nog lager te maken, opent ze nu een ‘Voorbeeld Kindermoestuin’.
-
PREMIUM
Kwart van de Dordtse gevangenen in quarantaine, ook 14 medewerkers besmet
De Dordtse gevangenis heeft 137 gedetineerden in quarantaine geplaatst nadat vier van hen positief hadden getest op corona. Ook veertien medewerkers, die niet in het cellencomplex werken, bleken besmet met het virus. -
Een duurzaam interieur met tweedehands meubels: waar moet je op letten?
Het wordt steeds populairder om tweedehands meubels te kopen, maar waar moet je nu opletten voordat je de portemonnee trekt voor die vintage kledingkast. -
Riwal wil na Oost-Europa nu Noorwegen veroveren
Hoogtewerkspecialist Riwal kan met Amerikaanse machines Noorwegen ‘veroveren’. Het Dordtse bedrijf wordt namelijk de officiële distributeur van de grootste hoogwerkersfabrikant ter wereld in dat land: JLG Industries.
In samenwerking met indebuurt Dordrecht