Tweede demonstratie zondag tegelijk met Black Lives Matter-protest
Naast de Black Lives Matter-demonstratie is er zondag nóg een demonstratie in het Weizigtpark in Dordrecht. Het gaat om een protestactie waarin aandacht wordt gevraagd voor het grondrecht ‘vrijheid van meningsuiting’ en het ‘recht op demonstratie’.
Delen per e-mail
Burgemeester Kolff - ook voorzitter van de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid - heeft toestemming gegeven voor deze demonstratie die - net als de Black Lives Matter-demonstratie - van 16.00 tot 17.30 uur plaatsvindt in het Weizigtpark. Eerder zei een woordvoerder van de burgemeester nog dat een tweede demonstratie hem ‘onmogelijk’ leek.
Vorig weekend verbood Kolff een demonstratie tegen de coronawet in hetzelfde Weizigtpark, uit angst voor wanordelijkheden en omdat de organisatie niet opgewassen zou zijn tegen een grote groep mensen. Desondanks kwamen er toch nog tien á twintig demonstranten naar het park. Organisatie Dordrecht in Verzet kondigde al snel aan aanstaande zondag ‘weer’ te willen demonstreren. De gemeente liet vrijdag echter weten geen aanvraag te hebben ontvangen. Achter de demonstratie van zondag waar nu toestemming voor is gegeven zit een andere organisatie, meldt Kolff desgevraagd. Niet de coronawet maar het vrije woord en demonstratierecht staan centraal.
Het betekent dus wel dat er nu toch twee demonstraties tegelijk plaatsvinden in het Weizigtpark. ,,De veiligheid is grondig ingeschat’’, zegt de burgemeester daarover. De organisatie van de Black Lives Matter-demonstratie verwacht minimaal 750 mensen. Aan de andere betoging doen volgens de organisator enkele tientallen mensen mee, aldus de gemeente. Met de demonstranten zijn afspraken gemaakt, onder meer over hoe zij de voorschriften, zoals afstand houden van elkaar, in acht nemen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kolff hint op opening terrassen in Dordt ondanks toename aantal positieve coronatesten
-
Superbespaarders
Emma (25) redt het met 78 euro aan boodschappen per maand: ‘Ik eet graag linzensoep’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer: Emma Mouthaan (25) studeert nog en belegt wat ze overhoudt om vroeg met pensioen te kunnen. -
PREMIUM
Rico Verhoeven gaat de strijd aan met werkloosheid
Kickbokser Rico Verhoeven krijgt al jaren veel persoonlijke berichten van fans. Op Instagram alleen al heeft hij 1,7 miljoen volgers. De verhalen van mensen die hun baan of onderneming kwijtraakten, inspireerden hem om heelnederlandwerkt.nl op te richten. De site is vanaf vandaag live. -
PREMIUM
Villa Weizigt baalt dat sekswerk nog niet mag: ‘Corona is toch geen seksgerelateerde ziekte?’
Masseurs en tatoeëerders mogen vanaf 3 maart weer aan de slag, maar bij de luxe seksclub Villa Weizigt in Dordrecht moet de deur dichtblijven. De eigenaresse hoopt snel op beter nieuws. ,,Sommige meisjes krijgen niet eens een uitkering.’’ -
PREMIUM
Socialistische partij verdwijnt nu al uit Zwijndrechtse raad
De Socialistische Partij is zo goed als zeker haar zetel in de gemeenteraad van Zwijndrecht kwijt. Het laat zich aanzien dat binnen de partij geen opvolger is voor de naar Ambacht verhuisde Ria Reijerse.
-
‘Onze dochter was de redding voor de postnatale depressie van mijn vrouw’
Blijdschap, dankbaarheid trots: een nieuwe baby staat meestal synoniem aan een blije ervaring. Maar wat als jouw partner dat anders ervaart? Angst en somberheid horen ook bij het moederschap, maar daar praten we liever niet over. -
Drechtsteden sluit coronajaar af met economische krimp, maar doet het beter dan gemiddeld
De regio Drechtsteden sluit het coronajaar 2020 af met een economische krimp van 2 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarmee doet de regio het beter dan het landelijk gemiddelde (3,8 procent krimp) blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). -
PREMIUM
Kappers weer van 0 naar 100: ‘De eerste twee weken zitten we al helemaal vol’
In samenwerking met indebuurt Dordrecht