Vogelmishandeling drijft kinderboerderij tot wanhoop
Kinderboerderij de Papenhoeve zit met de handen in het haar. Pauwen en kippen worden stelselmatig geslagen en gepest door kinderen. Aanspreken en cameratoezicht, het helpt allemaal niks.
Delen per e-mail
Wie geen respect heeft voor dieren, heeft dat ook niet voor mensen
Bij kinderboerderij de Papenhoeve in Papendrecht weten ze het even niet meer. Kinderen mishandelen er vogels, en dat zijn - helaas - geen incidenten. ,,Ze gaan bewust op de staart van de pauw staan en ze jagen met stokken achter kippen en ganzen aan. Het neemt rare vormen aan,'' zegt Risa Kotta, voorzitter van het stichtingsbestuur van de Papendrechtse kinderboerderij.
Lachen
Wat Kotta ook probeert, het geweld blijft. Cameratoezicht en het toespreken van de ouders haalt allemaal niets uit. Kotta: ,,Ouders zeggen dat we ons er niet mee moeten bemoeien. Ze lachen erom en roepen: dan moeten jullie die dieren maar niet los laten lopen.''
Het gaat om jongens en meisjes tussen 8 en 12 jaar. De mishandelingen zijn gefilmd. ,,Maar we hebben het idee dat we vanwege de privacy met die beelden niet zoveel kunnen doen,'' aldus Kotta.
Wat de Papendrechtse boerderij dwarszit, is dat slaan naar vogels en trappen op staarten niet meer af en toe gebeurt. Het is iets dat steeds vaker voorkomt.
Het mishandelen in Papendrecht beperkt zich tot het pluimvee. Anderen dieren zoals varkens, schapen, geiten en konijnen zitten veilig achter hekken en in hokken.
Baldadigheid
,,We zien steeds meer kinderboerderijen die hun beveiliging aanscherpen om dit soort jeugdbaldadigheden. Denk aan camera's en hoge hekken,'' zegt Henk ten Napel van de stichting Zinloos Geweld Tegen Dieren. Hij noemt het mishandelen van de vogels een uit de hand gelopen kwajongensstreek. ,,Net als het opblazen van kikkers met een rietje. Als dit soort gedrag niet gecorrigeerd wordt, gaat het mis. Wie geen respect heeft voor dieren, heeft dat ook niet voor mensen.''
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een verdachte foto in je backup? Je kunt in één klap alles kwijtraken
Techgiganten schorsen op grote schaal accounts die foute dingen doen, maar soms worden hierbij onschuldige mensen verbannen. Die raken dan vaak alles kwijt, terwijl het aanvechten hiervan buitengewoon lastig is. -
PREMIUM
Dordrecht was derde suikerstad van Nederland: ‘Er moet meer aandacht komen voor slavernijverleden’
Er moet meer aandacht komen voor het Dordtse slavernijverleden. Dat vindt GroenLinks. Volgens een studie was Dordrecht na Amsterdam en Rotterdam de derde suikerstad van Nederland. Maar de aandacht daarvoor is nihil, concludeert de partij. -
hip huis
Klassieke kunst in een nieuw jasje voor elk interieur
Zou je graag je interieur een nieuwe uitstraling willen geven? Dan kun je wel wat inspiratie gebruiken. In de serie ‘Hip Huis’ daarom elke week de laatste woontrends. Vandaag: kunst van eigen bodem. -
PREMIUMInterview
Zanger Nielson verwerkte het overlijden van zijn neef in de studio: ‘Ik wilde geen muziek meer maken’
Toen een van de beste vrienden – tevens zijn neef – van hitmaker Nielson (Sexy als ik dans) plots overleed, viel het leven van Niels Littooij (31) stil. Na een jaar rouw verwerkte hij zijn verdriet in zes persoonlijke liedjes. -
19
Rekentruc: zoveel kilometer kun je nog rijden als het reservelampje van je auto brandt
Hoeveel kilometer kun je nog rijden als je reservelampje brandt? Dat hangt af van het verbruik en hoeveel liter reserve jouw auto heeft. Gelukkig is er een trucje om de actieradius of het bereik van jouw auto vrij exact te bepalen.
-
PREMIUM
‘Archiefonderzoek had problemen bij restauratie Engelenburgerbrug kunnen voorkomen’
Het ondergrondse puin waarop de aannemer van de Engelenburgerbrug in Dordrecht zijn damwanden stuk heeft getrild, bestaat uit restanten van de oude stadsmuren en bolwerken die vroeger in de havenmond zijn gestort. Dat stelt Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof na archiefonderzoek. -
PREMIUM
Plan voor megaschoolcampus met vierduizend leerlingen in Papendrecht
-
Ook provincie doet geen onderzoek naar noodlottig zwembadongeval 5-jarige kleuter
Er komt geen onderzoek naar de toedracht van het ongeval in een Dordts zwembad, waarbij een meisje van vijf jaar om het leven kwam. Dat meldt de provincie Zuid-Holland, die toezichthouder is op zwembaden.
In samenwerking met indebuurt Dordrecht