Waarom een koelkast, tv of iPad op afbetaling kopen vanaf 2021 misschien niet meer mogelijk is
Tienduizenden Nederlanders kampen met schulden omdat zij hun televisie, wasmachine of complete garderobe op afbetaling hebben gekocht. ,,Maar het einde van dit perverse verdienmodel is in zicht’’, zegt de Dordtse wethouder Peter Heijkoop namens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).
Grotere (online) winkels geven hun klanten sinds enkele jaren de mogelijkheid een dure aankoop op afbetaling te doen. De duizend euro die bijvoorbeeld een koelkast kost kan uitgesmeerd worden over meerdere jaren. Dat klinkt aantrekkelijk, maar tot voor kort mochten winkels daar een rente van maximaal veertien procent op doorberekenen. Het gevolg: de koelkast van duizend euro kost na een afbetaling van vijf jaar ineens 1200 euro.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rolin den Heijer (27) is jongste fractievoorzitter ooit van VVD in Dordrecht: ‘Leeftijd is maar een getal’
Rolin den Heijer is pas 27, maar begint al aan zijn tweede periode in de Dordtse gemeenteraad. De komende vier jaar zal de VVD’er nadrukkelijker te horen zijn, want maandagavond kozen zijn partijgenoten hem tot hun fractievoorzitter, de jongste ooit van de liberale partij in Dordrecht. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
Binnenvaartschip vaart op Beneden-Merwede over recreatieboot heen: ‘Hij had het niet eens door'
Op rivier de Beneden-Merwede bij Hardinxveld-Giessendam is zondagmiddag om iets voor 14.45 uur een binnenvaartschip over een recreatieboot heen gevaren. Een van de twee inzittenden van het bootje, een vrouw (19) uit Hardinxveld, is zelf naar het ziekenhuis gegaan. Een 27-jarige man uit Hardinxveld bleef ongedeerd. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?
-
Brand in vuilniswagen bij Dordtse afvalverwerker snel geblust
De brandweer van Dordrecht is woensdag tegen het eind van de ochtend uitgerukt voor een brand in een vuilniswagen. -
PREMIUMTOM WANDELT DE WERELD ROND
Sliedrechter Tom Boerman doorkruist te voet vijf continenten: ‘Wat ik doe is compleet belachelijk en krankzinnig’
-
MET VIDEO
Caravan in Dordrecht gaat in vlammen op, voertuig ernaast loopt schade op
Een geparkeerde caravan in Dordrecht is maandagochtend compleet verwoest door een brand. Van de sleurhut is weinig meer over. De bestelbus naast de caravan heeft schade opgelopen door de hitte. Er is niemand gewond geraakt bij de brand.
In samenwerking met indebuurt Dordrecht