'Wat is er nou Dordtser dan een schaap?'
Het Dordtse atelier Studio Blijmakers heeft een bijzonder schaap in de aanbieding. Met de opbrengst worden schilderworkshops voor mensen met problemen betaald.
Als het goed voor mij werkt, waarom zou het dan niet bij anderen werken?
In iedereen schuilt een kunstenaar. Dat is het motto van het onlangs opgerichte atelier Studio Blijmakers van de Dordtse Erica de Winter. ,,En wat is er nou Dordtser dan een schaap? Daarom veilen we een speciaal I love Dordrecht-schaap'', zegt de onderneemster. Vier maanden geleden werd ze getroffen door een herseninfarct en daarna heeft ze zichzelf creatieve therapie gegeven.
Dat werkte goed tijdens haar revalidatie, zegt de kunstenares en onderneemster. ,,Ik kan inmiddels weer drie uur achter elkaar aan iets werken zonder moe te worden. En als het goed voor mij werkt, waarom zou dat dan niet gelden voor anderen?''
Blijmakersdag
Zo kwam ze op het idee voor Studio Blijmakers, bedoeld voor mensen met mentale en/of fysieke problemen als hersenletsel, een burn-out, autisme of adhd. Ook tieners die buiten de boot vallen of mensen die willen ontstressen zijn welkom. De eerste workshop staat op de rol voor volgende maand.
Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten ('woensdag blijmakersdag') werken de deelnemers aan veelkleurige objecten zoals schapen en koeien.
De bedoeling is vooral dat de deelnemers blij worden van het werken aan die objecten, legt De Winter uit. De producten die de workshops opleveren worden verkocht, zodat alle kosten gedekt zijn en de bijeenkomsten gratis kunnen blijven.
Koeien
De Winter begon met het beschilderen van koeien, maar kwam als trotse bewoonster van Dordrecht al snel uit bij schapen. Ze maakte een speciaal I love Dordrecht-schaap en plaatste dat gisteren op Marktplaats. ,,Ik hoop op een mooie opbrengst, zodat we met een gevulde kas van start kunnen. Hopelijk worden mensen en bedrijven straks enthousiast en willen bedrijven pronken met zo'n schaap in hun bedrijfshal. Dat is mooi voor die bedrijven, maar natuurlijk ook voor de deelnemers aan de workshops. Die hebben er echt iets aan om samen aan iets te werken. We maken er echt kunstwerken van.''
De Winter heeft zelf gerevalideerd bij het Albert Schweitzer ziekenhuis en mag daar flyers neerleggen voor haar project. ,,En ook de sociale wijkteams in de stad gaan mensen naar ons doorverwijzen'', zegt De Winter, die zelf eigenlijk niet op de voorgrond wil. ,,Bedrijven moeten dit vooral omarmen, omdat ze het een mooi schaap vinden of een goed initiatief.''
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMET VIDEO
Jasper draagt steentje bij aan goed imago boeren: ‘Kijk naar reclames van Heineken en wat doen wij nou?’
-
PREMIUM
Demonstranten blokkeren hoofdkantoor Boskalis: ‘Met een vlag zwaaien, levert al gesprek met directeur op’
Milieuactivisten van Extinction Rebellion hebben vrijdagochtend het hoofdkantoor van Boskalis in Papendrecht geblokkeerd. De politie kwam er aan te pas, maar volgens een woordvoerder was de sfeer gemoedelijk. De directeur van Boskalis, Peter Berdowski, belooft de actiegroep een gesprek. ,,Ze zijn van harte welkom.’’ -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
Schapen gaan over naar zomervachtje tijdens schapenscheerdersfeest
-
PREMIUM
Cherr was een geldezel, tot ze werd gepakt en hulp kreeg. Nu heeft ze een baan
Ze hoefde alléén maar even haar pasje, pincode en bankgegevens uit te lenen. En zo kon Cherr (23) duizenden euro's verdienen. Ze ging akkoord, maar werd - net als honderden andere zogeheten geldezels - gepakt.
-
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
16
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
PREMIUM
In heel het land wordt gevochten om touringcars voor schoolreisjes: ‘Het zit he-lemaal vol tot de zomervakantie’
Touringcarbedrijven moeten tot hun eigen frustratie dagelijks ‘nee’ verkopen aan scholen die nog voor de zomervakantie een schoolreis willen boeken. Er zijn niet genoeg chauffeurs en bussen om aan de grote vraag te voldoen.
In samenwerking met indebuurt Dordrecht