Wie een betalingsachterstand of schuld heeft, kan nu hulp krijgen van de gemeente Papendrecht
Wie in Papendrecht woont en betalingsachterstanden of schulden heeft, kan vanaf september door de gemeente worden benaderd en hulp aangeboden krijgen. ,,Door er sneller bij te zijn, kunnen we voorkomen dat schulden zich opstapelen.”
Amy van den Berg
Het doel: iemands financiële situatie zo snel mogelijk weer gezond maken. Na de zomer start de gemeente met dit vroeg signaleren van schulden. Als iemand betalingsachterstanden heeft bij bijvoorbeeld een verzekeraar of woningcorporatie dan is dat vaak een eerste aanwijzing voor beginnende financiële problemen, aldus Kees de Ruijter, coördinerend wethouder armoede in Papendrecht.
De verwachting is dat het aantal mensen met schulden toeneemt als gevolg van de coronacrisis. Daarom is dit extra hard nodig, meent De Ruijter. En het kán nu ook: sinds begin 2021 is de wet Gemeentelijke Schuldhulpverlening gewijzigd. De gemeente kan op basis van signalen over betalingsachterstanden uit eigen beweging schuldhulp aanbieden. De gemeente krijgt die signalen van energieleveranciers, het waterbedrijf, verzekeraars en woningcorporaties.
Dit is een goede manier om mensen eerder een hulpaanbod te kunnen doen als er beginnende problemen zijn
Kees de Ruijter, Coördinerend wethouder armoede in Papendrecht
De gemeente neemt contact op met mensen met betalingsachterstanden of schulden per brief. Als het echt urgent is, dan belt de gemeente of komt er iemand op bezoek. Maar het is altijd vrijblijvend. ,,Dit is een goede manier om mensen eerder een hulpaanbod te kunnen doen als er beginnende problemen zijn”, zegt De Ruijter. ,,Tegelijk wil ik iedereen adviseren om zelf regelmatig te checken hoe je financiële situatie is, bijvoorbeeld via de online Geldfittest.”
Samenwerken
De gemeente Papendrecht werkt voor de vroegsignalering samen met de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) en Sterk Papendrecht. De SDD benadert haar eigen klanten. Sterk Papendrecht benadert de inwoners met een hoge of meervoudige betalingsachterstand die nog niet in beeld zijn bij de SDD.
Onze excuses
Helaas kunnen wij deze social post, liveblog of anders niet tonen omdat het één of meerdere social media-elementen bevat. Aanvaard de social media-cookies om deze inhoud alsnog te tonen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.