Woningen slopen voor nieuwe entree molens Kinderdijk? ‘Ja’ zegt de gemeente, maar inwoners zijn kritisch
De Belangenvereniging Leefbaarheid Kinderdijk is kritisch op de plannen van de gemeente Molenlanden, omdat die mogelijk leiden tot de sloop van woningen in de zogenoemde entreezone van werelderfgoed Kinderdijk. ,,Dat tast de identiteit van deze plaats aan”, aldus voorzitter Fatih Özdere.
De gemeenteraad van Molenlanden stemde dinsdagavond unaniem in met een zogenoemde ‘startnotitie’ voor de entreezone bij de wereldberoemde molens. Molenlanden wil dat gebied aanpakken en nam onlangs al een ‘optie tot koop’ op panden en gronden, door zogeheten voorkeursrecht toe te passen. Eén van de in de notitie opgenomen uitgangspunten is dat de twee woningen achter het gebouw Windkracht 4 daarbij zeer waarschijnlijk tegen de vlakte gaan. ,,Dat woningen verdwijnen ten behoeve van toeristische ontwikkelingen, is iets waar wij echt niet mee akkoord kunnen gaan”, aldus Özdere.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen. -
PREMIUM
Wie zijn de drie nieuwe wethouders die straks plaatsnemen in het Dordtse college?
-
Heerjansdam heeft concurrent minder na vijf punten aftrek voor XerxesDZB
Heerjansdam heeft in de eerste klasse B (zaterdag West II) één concurrent minder in de strijd om de (vervangende) periodetitel. XerxesDZB heeft van de KNVB namelijk vijf punten in mindering gekregen. -
Samen voor Sliedrecht wint prijs en mag 5000 euro in ontvangst nemen
Stichting Samen voor Sliedrecht heeft de Ab Harrewijnprijs, en daarmee 5000 euro en een wisseltrofee, gewonnen. De stichting organiseert al jaren activiteiten en maaltijden voor uiteenlopende doelgroepen. De prijs werd voor de twintigste keer uitgerijkt. -
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn.
-
PREMIUMcorrupt of niet?
OM: Lekkende agent zocht op vakantie en thuis 3000 keer naar gevoelige info voor criminelen
-
Na eerste editie in 2021 is er ook aankomende zomervakantie een ‘Zomerschool’ in Zwijndrecht
Kinderen uit groep 3 tot en met 7 van al de Zwijndrechtse basisscholen kunnen vanaf nu worden ingeschreven voor de tweede editie van de Zomerschool. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen.
In samenwerking met indebuurt Dordrecht