Zwanenouders Dordtse Nassauvijver stoten 'gestolen zwaantjes' af
De gestolen zwaneneieren van een nest bij de Nassauvijver in Dordrecht zijn weer terecht. Het slechte nieuws is dat de drie pasgeboren jongen niet worden geaccepteerd door de ouders en nu op moeten groeien zonder hun vader en moeder.
De eerder vermoedelijk gestolen eieren blijken te zijn meegenomen door een bezorgde dierenliefhebber. De man wilde de dieren beschermen tegen afkoeling. Hij heeft de eieren uitgebroed. Zo meldt de dierenambulance op Facebook.
Toen de dierenambulance de zwaantjes ophaalde, constateerde medewerkers van de dierenambulance dat ze onderkoeld waren en weinig voedsel hadden binnengekregen.
Meerdere pogingen om de jonge zwaantjes terug te plaatsen mislukten. De coördinator van de dierenambulance werd daarbij zelfs gebeten in haar gezicht. Toen moederzwaan een van de jongen aanviel, werden de pogingen gestaakt. Zo schrijft een van de medewerkers op Facebook.
De drie zwaantjes zijn nu overgebracht naar het opvangcentrum van Karel Schot, waar wordt geprobeerd om ze op te voeden en ze uiteindelijk de wilde natuur in te laten gaan.
De dierenambulance is van mening dat bezorgde mensen voortaan eerst contact op moeten nemen met de dierenambulance of de vogelopvang. En dat mensen niet zelf moeten 'gaan lopen hannesen'.
Elke ochtend up-to-date met het laatste nieuws uit Dordrecht en omstreken? Schrijf je hier in!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
25
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
indebuurt.nl
Caroline at een Italiaans dessert en dit vond ze ervan
Caroline Bijl zoekt voor jou heel Dordrecht af naar de beste burger, het lekkerste gebakje, het mooiste diner, de meest zalige bonbon, een goeie smoothie, super streetfood en ga zo maar door. Deze keer was ze bij Ristorante Da Nina in de Lange Breestraat.Dordrecht -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUM
Vak van leraar trekt meer dan honderd aanmeldingen voor meeloopdag op basisschool
Meer dan honderd regiogenoten overwegen een carrièreswitch naar het basisonderwijs. Dat blijkt uit de tussentijdse resultaten van een wervingscampagne voor leraren in de Drechtsteden, die zich vooral richt op ouders van schoolgaande kinderen. ,,Zij voelen de pijn van het lerarentekort.’’Dordrecht -
PREMIUM
Trainers over degradatiestress: ‘Dit seizoen heeft mij meer geleerd dan die twaalf jaar hiervoor’
Een aantal regioclubs verkeerde lang in (grote) degradatienood, maar ontsnapte op soms miraculeuze wijze. Marco Verbeek (Sliedrecht), Ronald Hulsbosch (Nieuw-Lekkerland) en Dennis van der Steen (Achilles Veen) leggen uit hoe zij hun spelersgroep én de achterban tot op het laatst positief hielden.Dordrecht
-
PREMIUM
Onkruid mag nog paar jaar woekeren op Zwijndrechtse Noordoevers, maar dan komen de huizen voor rijke mensen er echt
Zwijndrecht -
-
-
Geldzorgen of hulp nodig met de financiën? Deze mensen helpen Papendrechters met hun vragen
In Papendrecht worden Bij Bosshardt inwoners uit de buurt tijdens inloopmomenten geholpen met vragen over bijvoorbeeld de financiën, wonen of werken. De mensen achter ‘Sterk in de Wijk’ hopen hiermee zorgen weg te kunnen nemen van inwoners. Op 5 juni en 3 juli zijn er inloopmomenten van 10.30 tot 12.30 uur.Papendrecht -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.