Juventus
JUV
![]() |
1
|
EINDE
|
2
|
Ajax
AJA
![]() |
||||||
|
|
Fenomenaal Ajax bij laatste vier in Champions League
Zege in TurijnDe magische toer van Ajax door Europa houdt maar niet op. Dit elftal kent geen grenzen. Werkelijk alles is mogelijk na de glorieuze 1-2 zege bij Juventus. Een Nederlandse ploeg in de halve finale van de Champions League. Een stuntploeg voor de eeuwigheid.
Delen per e-mail
Door Daniël Dwarswaard
Matthijs de Ligt rent wild over het veld. Sprintend naar het uitvak waar de 2100 supporters van Ajax door elkaar springen alsof ze in een popcornmachine zitten. Ajax viert hier, bijna twintig minuten voor tijd de 1-2. Een snoeiharde kopbal is het van De Ligt. Een granaat afkomstig van het hoofd van deze tiener uit Abcoude. Een tiener in leeftijd, een gelouterde prof in daden.
Wat maakt Ajax hier mee? Dit Europese seizoen is al zo meeslepend. Zo memorabel, zo ontstellend knap ook van de Amsterdammers. Maar ook nu, zelfs hier tegen de Italiaanse alleenheerser Juventus, is Ajax de tweede helft weer het Ajax waar voetbalminnend Europa verliefd op werd.
Bekijk hieronder de 1-2 van Matthijs de Ligt:
Natuurlijk is het al een gigantisch compliment voor Ajax dat het hier staat. Op het veld waar een bombastische lichtshow de avond heeft ingeluid. Juventus wil stormen, zoals Atletico Madrid hier in de achtste finale ook onderstboven werd gespeeld met 3-0. Maar met Ajax weet je het dit seizoen dus echt nooit. Al zo vaak toont dit team zijn mentale weerbaarheid. De lef en bravoure. Twee woorden die het verhaal van Ajax vertellen. Ook nu weer. Ook nu de opdracht vooraf zo ellendig zwaar leek.
Een plotwending op de avond. Want niets duidt er eerder op dat Ajax gaat scoren. De ploeg van trainer Erik ten Hag heeft het zwaar. Juventus zet de boel vanaf minuut één compleet vast. Ajax is onwennig, Ajax kan de bal niet rond laten gaan. Sterker, Ajax is de bal steeds snel kwijt. Welkom bij de laatste acht clubs van Europa, welkom in het Allianz Stadium van Juventus waar de gastheer altijd zo streng is voor het bezoek.
Bekijk hieronder de 1-1 van Donny van de Beek:
En dan ineens: plof. Een stil stadion en gejuich uit die ene hoek. Koeltjes blijft Donny van de Beek als hij na ruim een halfuur de 1-1 binnentikt. De bal komt per toeval voor zijn voeten. Wat maakt het op dit moment uit? Van de Beek viert zijn goal, glijdend op zijn knieën. Schreeuwend van emoties na een doelpunt in de kwartfinale van de Champions league.
Dat ‘Juve’ daarvoor op voorsprong komt, is op dat moment pure logica. Cristiano Ronaldo. Natuurlijk is hij het die het doet. Koppend, net zoals vorige week in de Johan Cruijff Arena. Nu uit een corner Duwen en trekken is het. Scheidsrechter Turpin kijkt op verzoek van de videoscheidsrechter of er iets niet pluis is. Ajax hoopt dan even een minuut, maar tevergeefs. Het duwtje waardoor Joël Veltman valt, komt van ploeggenoot Matthijs de Ligt.
Ajax heeft dan al lang moeten improviseren. Gelegenheidslinksback Noussair Mazraoui klapt na vijf minuten al door zijn enkel. Wat wil hij graag doorspelen, juist op dit grootse moment. Maar zijn voet protesteert te heftig. En daarom staar Daley Sinkgraven plots op het hoogste Europese podium. Als ‘gemaakte’ verdediger tegen de beste aanvallers van de wereld. Dusan Tadic trekt speciaal een sprintje om Sinkgraven na de wissel een oppepper te geven.
Zoals heel de ploeg dat krijgt als het voelt dat Ajax weer niks minder is dan Juventus. Hakim Ziyech lijkt het nog gekker te maken in de slotfase, maar zijn doelpunt wordt afgekeurd wegens buitenspel. Het maakt allemaal niet meer uit. Ajax spot met alle wetten die zo vast liggen in het huidige internationale voetbal.
Bekijk hieronder de reactie van Matthijs de Ligt
Verder in het nieuws
-
Ook de concurrenten van Nederland beleven een rampweek in Europa
-
Overzicht Culthelden Rosenberg en Morelos stelen de show in poulefase
De poulefase van de Europa League zit erop na 396 doelpunten in 144 wedstrijden, een gemiddelde van 2,75 goals per duel. Er was dus weer genoeg spektakel, maar wat viel het meeste op? -
Statistieken AZ jaagt in jubileumduel op jubileumgoal, Feyenoord gaat voor zeldzame overwintering
PSV, AZ en Feyenoord spelen vanavond hun laatste groepswedstrijd in de Europa League. Aan de hand van de leukste feitjes en weetjes van statistiekenbureau Gracenote blikken we vooruit op de duels van de Nederlandse clubs. -
Weet jij alle CL-deelnemers uit de historie te noemen?
Atalanta Bergamo was bij de start van de groepsfase van de Champions League de 141ste club sinds de oprichting van het grootste Europese toernooi in 1992. Kan jij ze allemaal noemen? Je krijgt vijftien minuten! -
Advocaat geeft Feyenoord compliment na nederlaag: ‘Positief hoe we gespeeld hebben’
Feyenoord werd vanavond uitgeschakeld in de Europa League door de 3-2 nederlaag bij FC Porto, maar na afloop had trainer Dick Advocaat complimenten over voor zijn ploeg. ,,We verdienden minimaal een gelijkspel hier. Dat vond ik wel positief.”
-
Perfecte invalbeurt voor Jota: hattrick binnen 13 minuten
Diogo Jota moest vanavond op de bank beginnen bij Wolverhampton Wanderers tegen Besiktas, maar mocht in de 56ste minuut het veld in bij een 0-0 stand. Dertien minuten later maakte hij met zijn derde treffer de 4-0. -
Maandag loting Dit zijn de mogelijke tegenstanders van AZ en Ajax in de zestiende finales
Met AZ en Ajax zien we in februari twee Nederlandse clubs terug in de Europa League. Voor Feyenoord en PSV viel het doek in de groepsfase. -
Ihattaren passeert Ronaldo als jongste doelpuntenmaker in Europa namens PSV
Mohamed Ihattaren mag zich na vanavond de jongste doelpuntenmaker ooit noemen namens PSV in een Europees hoofdtoernooi. Hij verbreekt het record van de Braziliaanse Ronaldo, die 17 jaar en 356 dagen oud was toen hij drie keer scoorde toen PSV met 5-4 verloor bij Bayer Leverkusen op 13 september 1994.