LEES TERUG | Opnieuw rellen in Haagse Schilderswijk, ME ingezet en straat schoongeveegd
videoOpnieuw was het vanavond erg onrustig in de omgeving van het Hobbemaplein in de Haagse Schilderswijk. Er braken rellen uit na een nieuwe oproep op sociale media om te demonstreren tegen de avondklok. De politie is massaal uitgerukt en heeft meerdere aanhoudingen verricht.
Delen per e-mail
Net als gistermiddag werd vandaag op sociale media een oproep gedaan om naar het Hobbemaplein in Den Haag te komen. ‘20.00 uur verzamelen. We gaan opstaan en zijn het niet eens met de avondklok’, klonk de nieuwe oproep. Daar heeft een grote groep gehoor aan gegeven. De politie is in groten getale uitgerukt om de situatie onder controle te krijgen.
Relschoppers gooiden met stenen naar de aanwezige agenten en van ver waren de luide knallen van zwaar vuurwerk te horen. Volgens verschillende calamiteitensites werden meerdere mensen aangehouden. ,,Op de Hobbemastraat heeft de politie hard in moeten grijpen”, laat District8 weten.
De omgeving werd afgesloten voor verkeer en de Mobiele Eenheid is ingezet om de straat ‘schoon te vegen’. ,,De ME is kort ingezet op de Hobbemastraat in Den Haag omdat er met stenen en vuurwerk werd gegooid naar politie”, laat een woordvoerder vanavond weten. Ook moest de brandweer uitrukken om aangestoken brandjes te blussen.
De politie liet rond 21.30 uur weten dat de situatie weer onder controle is. ,,We blijven aanwezig voor het handhaven van de avondklok.”
Hoeveel mensen er tijdens de rellen op straat waren, kon de politie niet zeggen. Ook is het nog onduidelijk hoeveel mensen er precies zijn aangehouden.
Thuisbezorgd houdt bezorgers thuis
Maaltijdbezorgdienst Thuisbezorgd heeft uit voorzorg de bezorgers van de weg gehaald, volgens een medewerker van restaurant Naga Thai. De maaltijden van de Thaise eetgelegenheid aan de Frederik Hendriklaan worden normaal gesproken door bezorgers van Thuisbezorgd rondgebracht. ,,Maar vandaag heb ik al tien bezorgers moeten missen”, zegt de medewerker. ,,Ze willen niet dat de veiligheid in het geding komt.”
Protest tegen avondklok
De angst was al dat het de komende dagen of zelfs weken onrustig blijft met protesten tegen de avondklok. De politie deed daarom vanmiddag al een dringend beroep op burgemeesters om voorlopig geen demonstraties meer toe te staan, of tenminste heel strenge voorwaarden te stellen, zoals een klein aantal bezoekers. Dat moet voorkomen dat relschoppers de demonstraties kapen en opnieuw de confrontatie zoeken met de politie.
Gisteravond braken er ook al rellen uit in de Haagse Schilderswijk. Na een oproep op sociale media verzamelden zich rond 20.00 uur een groep van 200 personen rond het Hobbemaplein in Den Haag. ,,Agenten die toezicht hielden werden bekogeld met vuurwerk en stenen”, liet de politie vandaag weten. ,,Ook een motorrijder werd door een grote groep relschoppers belaagd.”
Bekijk hieronder de beelden van gisteravond terug. Tekst gaat verder onder de video.
Scooters werden op elkaar gegooid en in de fik gestoken. Ruiten werden ingeslagen. Fietsen vlogen ook op de vuurstapel. Daarnaast werden twee auto’s in brand gestoken. Ook kon openbaar vervoer niet meer rijden door een vuurstapel op de trambaan. ,,Na overleg met de burgemeester werd de Mobiele Eenheid ingezet en werden er charges uitgevoerd.”
De Mobiele Eenheid moest gisteren dus ook al uitrukken om de straten ‘schoon te vegen’. Drie personen werden hierbij aangehouden. ,,Twee voor het niet tonen van een identiteitsbewijs en een voor het gooien van vuurwerk.” Alle drie de verdachten hebben een proces-verbaal gekregen en zijn weer op vrije voeten.
Meer lezen uit dit dossier? Dat kan hier!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Influencer MoElJackson voelt zich niet verantwoordelijk voor rellen in Schilderswijk: ‘Ik hoop dat mijn oude leraar Mark Rutte het ziet’
Influencer MoELJackson (19) voelt zich totaal niet verantwoordelijk voor de rellen zondagavond in de Schilderswijk. De Hagenaar, ooit leerling in de klas van Mark Rutte, deed via Snapchat een oproep om in die wijk te demonstreren tegen de coronaregels. Een protest dat snel ontspoorde. -
PREMIUM
Naomi Sedney over hoe uniek dit indoorseizoen is: ‘Iedereen staat nu te trappelen’
Naomi Sedney doet volgende week voor het eerst in haar lange atletiekcarrière mee aan het EK indoor. Op de voor haar ongebruikelijke 60 meter nog wel. Wat zijn de verwachtingen van de 26-jarige Zoetermeerse voor haar toernooi in het Poolse Torun? En hoe bijzonder vindt ze een EK samen met haar zus Zoë? Een vooruitblik met de Ilion-atlete in vijf bedrijven. -
PREMIUMvideo
Van Zanen over ongeregeldheden: ‘Niet te tolereren, OM onderzoekt opruiing op sociale media’
Burgemeester Jan van Zanen noemt de ongeregeldheden van zondagavond ‘niet te tolereren’. Hij zegt dat het Openbaar Ministerie onderzoek doet naar opruiende berichten op sociale media. -
Koken & Eten
Bodempje melk over? Dit kun je ermee doen
Volgens het Voedingcentrum verdwijnt er per persoon gemiddeld 14 liter aan vloeibare zuivelproducten per jaar in de gootsteen. Dat is ongeveer 238 miljoen liter. Onnodig vinden deze koks, want met een klein beetje melk kun je ontzettend veel dingen doen. -
PREMIUM
Is er een toekomst voor de euro? ‘Hij stort ons vanzelf in een crisis, bereid je daar op voor’
Is de euro nog wel houdbaar nu vooral de rijkere eurolanden van de munt lijken te profiteren? Renske Leijten (SP) mikt op een noordelijke en een zuidelijke euro, Hans Vijlbrief (D66) vraagt geduld: eurolanden moet meer naar elkaar toe groeien.
-
PREMIUM
In vrieskou achtergelaten gehandicapte jongen zit nu op veilige plek in zorginstelling
De zwaar gehandicapte jongen die anderhalve week geleden in een ijskoude nacht is gedumpt op een stoep in Rijswijk, zit op een veilige plek in een zorginstelling. Over de opsporing naar de mensen, zijn vermoedelijk familie, die hem zonder papieren achterlieten zegt de politie niets meer. -
Gouds eerbetoon aan The Golden Earring
Als eerbetoon aan zanger/gitarist George Kooymans van The Golden Earring, speelt de Goudse stadsbeiaardier Boudewijn Zwart op diens verjaardag op 11 maart diverse nummers van de Haagse rockband, die onlangs na zestig jaar moest stoppen vanwege de ziekte van Kooymans. -
Milieuvervuiling door autobanden in 2050 opgelost, zegt Michelin
Over 30 jaar zullen autobanden niet langer het milieu vervuilen. Dat belooft Michelin, een van de grootste bandenfabrikanten ter wereld.
In samenwerking met indebuurt Den Haag