Leerdam niet aan de leiding: ‘Als ik gewoon normaal doe, is titel nog mogelijk’
VIDEOJutta Leerdam ging van het ene missertje naar het andere missertje op dag één van het EK sprint. Ondanks haar teleurstellende optreden is het gat op de Russische Angelina Golikova nog te dichten. ,,Het is te overbruggen. Als ik gewoon normaal doe.”
Delen per e-mail
Door Pim Bijl
In tegenstelling tot Patrick Roest, Antoinette de Jong en Thomas Krol staat Jutta Leerdam na dag één niet aan de leiding. En dat heeft ze aan zichzelf te wijten, concludeerde ze. Kritisch: ,,Ik heb nog nooit zoveel foutjes gemaakt op één dag. Op de 500 meter zag ik iets op het ijs liggen en maak ik een misstap bij mijn derde pas en daarna gaat alles mis. Bij de 1000 meter maak ik een misser in de bocht. Vandaag klopte de coördinatie gewoon niet.”
Leerdam, twee jaar geleden in Collalbo als debutante nog blij met een vierde plaats op het EK, gaat nu voor de titel. Ze is de topfavoriete. Dus haar optreden op de eerste twee dagen is dan ook teleurstellend. Ze had er, terecht, meer van verwacht. Tegelijkertijd is nog niets verloren. Haar tijd op de 1000 meter was met 1.14,15 allesbehalve slecht, na haar 37,70 seconden op de 500. De voorsprong van klassementsleidster Angelina Golikova op de tweede 500 meter is 0,17 seconden.
,,Het is nog niet gespeeld. Dat is te overbruggen. Als ik gewoon normaal doe”, zegt Leerdam lachend. Van haar coach Kosta Poltavetz had ze al te horen gekregen dat ze hier ‘gewoon kan winnen’. ,,Want hij zei: ‘Je hebt alles fout gedaan wat fout kon gaan.’ Mooi, zei ik, dan kan het morgen alleen maar beter gaan. Maar ik wil hier ook van leren natuurlijk. Ik rijd hier om te winnen, voor de titel en wil ook met oog op de WK goede races neerzetten.”
Ter Mors en Kok
Op de voorlopig derde en vierde plaats volgen Femke Kok en Jorien ter Mors. Kok gaf na afloop toe dat gespannen was geweest, zo op haar eerste EK sprint. Ze vond het ‘cool’ om het tegen de Russinnen op te nemen. Ter Mors won de 1000 meter in 1.14,10. Zij lijkt niet echt met het klassement bezig te zijn. ,,Ik rijd hier vooral om mij in vorm te rijden voor de WK. Al zou het leuk zijn als ik morgen op het podium kan eindigen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Leerdam schudt het hoofd en wordt vierde op 500 meter, Kok tweede
Angelina Golikova heeft bij de EK sprint in Heerenveen de eerste 500 meter op haar naam geschreven. De Russin finishte in een tijd van 37,27 seconden. Nummer 2 Femke Kok, Nederlands kampioene op deze afstand, gaf 0,25 seconde toe op de winnares. Titelhoudster Vanessa Herzog uit Oostenrijk reed de derde tijd: 37,56. -
WK shorttrack
Itzhak de Laat pakt zilver op 1500 meter
Itzhak de Laat heeft bij de WK shorttrack de zilveren medaille behaald op de 1500 meter. De 26-jarige Fries moest in de eindstrijd alleen de Canadees Charles Hamelin voor laten gaan. Het brons ging naar de Rus Semen Elistratov. -
Schulting vermorzelt concurrentie en prolongeert wereldtitel
Suzanne Schulting heeft bij de WK shorttrack in Dordrecht met veel machtsvertoon haar wereldtitel allround geprolongeerd. De 23-jarige Friezin won de drie individuele afstanden en zette vervolgens ook de superfinale naar haar hand. -
Met je baby in één bed, doen of niet?
Moeders die samen met hun baby’s in één bed slapen, in veel culturen is het nog steeds de normaalste zaak van de wereld. Maar ook hier wint, nadat baby’s jarenlang in een wiegje werden gelegd, het zogenaamde ‘co-sleeping’ steeds meer terrein. En dat is niet zo raar: gebroken nachten worden bijvoorbeeld een stuk minder ingrijpend, doordat je niet meer hoeft op te staan voor een nachtvoeding. -
PREMIUM
Dit is waarom mannen en vrouwen anders reageren op dezelfde medicijnen
Mannen en vrouwen reageren vaak anders op medicijnen. Toch krijgen ze vaak dezelfde dosis voorgeschreven. Tijd voor verandering, aldus onderzoekers.
-
Instagram doet hit-app Clubhouse na: wat zijn de verschillen?
Clubhouse is een grote hit: de app moet het makkelijk maken audiogesprekken met mensen van over de hele wereld te voeren. Dat begon eerst klein, maar de populariteit van de applicatie nam explosief toe toen beroemdheden als Elon Musk en Oprah accounts openden en met duizenden mensen tegelijk gingen chatten. -
Mantia profiteert van beulswerk Bergsma en verslaat Stroetinga in de sprint
Arjan Stroetinga heeft bij de WK afstanden in Heerenveen zilver veroverd op de massastart. De 39-jarige Fries moest in de eindsprint de Amerikaan Joey Mantia voor laten gaan. De Belg Bart Swings kwam als derde over de finish. De onttroonde Jorrit Bergsma belandde na een voor hem zware race op de zevende plaats. -
Volledig Nederlands podium op 1000 meter, maar Golikova behoudt leiding in klassement
Angelina Golikova gaat bij de EK sprint in Heerenveen na de eerste dag aan de leiding in het klassement. De Russin, winnares op de 500 meter, wist op de eerste 1000 meter de schade te beperken. Ze reed met 1.14,67 de vierde tijd. Dat was net voldoende om aan kop te blijven.